Pasaulyje

2018.04.21 18:45

JT Saugumo Taryba Švedijoje aptaria Šiaurės Korėjos, Sirijos klausimus

BNS 2018.04.21 18:45

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas ir JT Saugumo Tarybos nariai šeštadienį Švedijoje aptarė įvykius Korėjos pusiasalyje ir Sirijoje bei kitus tarptautinius klausimus.

Švedijos vyriausybės kvietimu kasmetinis neformalus JT Saugumo Tarybos darbo posėdis vyksta buvusio JT generalinis sekretoriaus Dago Hammarskjoldo sodyboje Bakokroje šalies pietuose.

D. Hammarskjoldas – švedų diplomatas, vadovavęs Jungtinėms Tautoms iki savo žūties per lėktuvo katastrofą 1961 metais.

A. Guterresas, kalbėdamas su žurnalistais prie šeštadienio susitikimą, trumpai pakomentavo Šiaurės Korėjos pareiškimą, kad ji stabdo branduolinius ir ilgojo nuotolio raketų bandymus.

JT generalinis sekretorius sakė optimistiškai vertinąs tokį Pchenjano sprendimą. Anot jo, „kelias taikiam Korėjos pusiasalio branduoliniam nusiginklavimui yra atviras“.

Tuo tarpu JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Nikki Haley pareiškė, kad diplomatai „vis dar aklavietėje“ dėl Sirijos klausimo.

Susitikimas Švedijoje vyksta praėjus savaitė po Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir JAV surengtų smūgių Sirijos cheminių ginklų infrastruktūrai. Šios šalys pareiškė, kad Sirijos prezidento Basharo al Assado režimas yra atsakingas už įtariamą cheminę ataką Dumos mieste.

AFP/Scanpix nuotr.

Pasak N. Haley, susitikimas atokioje Pietų Švedijos sodyboje suteikia galimybę jai ir kitiems diplomatams atitrūkti nuo įprastos rutinos.

„Tokie išvykimai labai svarbūs, jie leidžia mums kartais ištrūkti iš Niujorko ir aptarti šiuos dalykus bei pabandyti rasti sprendimą“, – sakė ji.

A. Guterresas svečiuosis Švedijoje iki pirmadienio.