Pasaulyje

2018.04.13 21:45

Ekvadoro prezidentas patvirtino pagrobtų žurnalistų mirtį

BNS2018.04.13 21:45

Ekvadoro prezidentas Leninas Moreno penktadienį patvirtino, kad praėjusį mėnesį atskilusios Kolumbijos sukilėlių grupuotės pagrobti trys žurnalistai yra negyvi.

„Deja, turime informacijos, patvirtinančios mūsų tautiečių nužudymą“, – sakė prezidentas žurnalistams praėjus dviem valandoms po to, kai baigėsi terminas, iki kurio pagrobėjai turėjo patvirtinti, kad tie žurnalistai tebėra gyvi.

Ketvirtadienį šalies vyriausybė iš Kolumbijos televizijos RCN gavo nuotraukų, leidžiančių daryti prielaidą, kad pagrobti žurnalistai yra nebegyvi.

Žurnalistus kovo pabaigoje pagrobė kovotojai, atskilę nuo Kolumbijos revoliucinių ginkluotųjų pajėgų (FARC) – buvusio Kolumbijos marksistų sukilėlių judėjimo, nusprendus atsisakyti kovos veiksmų ir įsitraukti į politiką.

Ekvadoro prezidentas L. Moreno emocingame kreipimesi išvakarėse sakė, kad jei vyriausybė nesulauks žinių apie žurnalistų likimą, „nedvejodami imsimės griežtų priemonių nubausti šiuos žmogaus teisių pažeidėjus“.

Prezidentas kalbėjo Kito oro uoste po sugrįžimo iš regiono valstybių viršūnių susitikimo Peru.

„Laikrodis pradeda skaičiuoti laiką“, – pažymėjo L. Moreno.

32 metų žurnalistas Javieras Ortega, 45 metų fotografas Paulis Rivasas ir jų 60-metis vairuotojas Efrainas Segarra buvo pagrobti kovo 26 dieną Ekvadoro ir Kolumbijos pasienyje.

Balandžio 3 dieną Kolumbijos televizija RCN parodė 23 sekundžių trukmės vaizdo įrašą, kuriame buvo matyti trys pagrobti vyrai su spynomis surakintomis grandinėmis ant jų kaklų. Šis įrašas buvo pirmasis įrodymas, kad pagrobtieji yra gyvi.  

Vaizdo įraše vienas įkaitų prašo L. Moreno susitarti su sukilėliais dėk jų paleidimo.

Ekvadoro prezidentas L. Moreno, AFP/Scanpix nuotr.

L. Moreno savo ruožtu paskelbė, kad jo vyriausybė „padarys viską, kas įmanoma, kad saugiai sugrąžintų juos namo“.

Prezidentas nusprendė skubiai grįžti į sostinę Kitą, kai Kolumbijos televizija paskelbė gavusi nuotraukų, esą rodančių, kad pagrobti vyrai gali būti nebegyvi.

Žurnalistai buvo pagrobti, kai dirbo pasienio rajone, kur Ekvadoro saugumo pajėgos buvo nekart užpultos nuo FARC atskilusių sukilėlių, užsiimančių prekyba narkotikais.

FARC istorinį taikos susitarimą su Kolumbijos vyriausybe sudarė 2016 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt