Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.30 15:12

Maskva išsiunčia 60 amerikiečių diplomatų ir uždaro JAV konsulatą Sankt Peterburge

BNS 2018.03.30 15:12

Maskva išsiunčia iš šalies 60 amerikiečių diplomatų ir uždaro JAV konsulatą Sankt Peterburge, ketvirtadienį paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Šiuo metu JAV ambasadoriui Maskvoje Jonui Huntsmanui Rusijos URM pristatomos atsakomosios priemonės į 60 rusų diplomatų išsiuntimą iš Jungtinių Valstijų.

„Tarp jų (atsakomųjų priemonių) yra mūsų sprendimas išsiųsti analogišką skaičių diplomatų ir sprendimas atšaukti leidimą dirbti JAV generaliniam konsulatui Sankt Peterburge“, – teigė S. Lavrovas.

Rusijos diplomatijos vadovas taip pat pareiškė, kad atsakomosios priemonės Vašingtonui bus ne vien „veidrodinio“ principo.

„Kas dėl kitų šalių, joms bus pritaikytos simetriškos priemonės“, – teigė S. Lavrovas.

Jis pridūrė, kad Rusija taip reaguoja į „visiškai nepriimtinus veiksmus, kurių imtasi prieš mus, esant labai griežtam Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos spaudimui ir prisidengus vadinamosios Skripalių bylos pretekstu“.

Rusijos diplomatijos vadovas taip pat apkaltino Londoną „verčiant visus eiti antirusiška kryptimi“.

Per spaudos konferenciją Maskvoje jis sakė norintis „išsiaiškinti tiesą“ dėl apnuodijimo ir apkaltino Britaniją „besityčiojant iš tarptautinės teisės“.

Jis sakė, kad Rusija paprašė susitikimo su Cheminio ginklo draudimo organizacijos vykdomąja taryba, kad galėtų užduoti klausimų ir „išsiaiškinti tiesą“.

AFP/Scanpix nuotr.

Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste kovo 4-ąją įvykdytas išpuolis prieš buvusį Rusijos dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą sulaukė didžiulio atsako: dešimtys šalių paskelbė išsiųsiančios daugiau kaip 150 Rusijos diplomatų.

Vašingtonas ėmėsi vienų griežčiausių atsakomųjų priemonių, išsiųsdamas 60 Rusijos diplomatų.

JAV prezidento administracijos atstovai pridūrė, kad tarp išsiunčiamų diplomatų yra 12 Rusijos atstovų Jungtinėse Tautose, kurie anksčiau turėjo ryšių su Rusijos žvalgyba.

Be to, JAV uždarė Rusijos konsulatą Siatle – pareigūnų turimais duomenimis, rusų diplomatai stebėjo netoliese esančią povandeninių laivų bazę ir korporacijos „Boeing“ padalinį.

Apkaltindami Maskvą, Londonas ir jo sąjungininkai atkreipė dėmesį į SSRS mokslininkų sukurtos nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“ („Naujokas“) panaudojimą, ankstesnius išpuolius Rusijoje prieš disidentus ir tokias pastarųjų metų Maskvos agresijos apraiškas kaip Krymo aneksija ir tariamai Kremliaus vykdomas kibernetines atakas.

Kremlius kategoriškai atmeta kaltinimus, kad Rusija yra kaip nors prisidėjusi prie Skripalių apnuodijimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi