Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.27 21:40

Į Škotiją pasitraukusi buvusi Katalonijos ministrė trečiadienį ketina pasiduoti teisėsaugai

ELTA 2018.03.27 21:40

Buvusi Katalonijos regiono ministrė, ieškoma Ispanijos dėl sąsajų su Katalonijos mėginimu paskelbti nepriklausomybę, trečiadienį pasiduos Škotijos, kur šiuo metu yra apsistojusi, policijai, pranešė jos advokatas.

„Susitariau su Škotijos policija, kad profesorė Clara Ponsati savanoriškai atvyks į Edinburgo Šv. Leonardo policijos nuovadą“, – antradienį pranešė politikės advokatas Aameras Anwaras.

„Mano teisinė komanda nurodė profesorei Ponsati atkakliai gintis nuo Ispanijos mėginimų grąžinti ją atgal į šalį“, – sakė jis ir pridūrė, kad jo ginamoji jai pateiktus kaltinimus laiko „politiniu persekiojimu“.

Vėliau trečiadienį C. Ponsati stos prieš teismą, kur vyks pirminis jos ekstradicijos svarstymas. Jos advokatas informavo prašysiąs, kad iki pagrindinio šio klausimo svarstymo jo klientė būtų paleista už užstatą.

Ispanijos teismas praėjusią savaitę išdavė tarptautinius ir Europos arešto orderius C. Ponsati ir kitiems buvusiems separatistų lyderiams suimti.

Ispanijos Aukščiausiasis Teismas pranešė dėl maišto baudžiamojon atsakomybėn patrauksiąs 13 pagrindinių Katalonijos separatistų lyderių. Maksimali už šį nusikaltinimą gresianti bausmė - 30 metų nelaisvės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi