Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.21 21:25

Sirijoje šią savaitę per bombardavimus mirė šimtai žmonių

Jungtinių Tautų (JT) stebėtojai tvirtina, kad sunku net įsivaizduoti tai, kas pastarosiomis dienomis vyksta rytų Gutoje. Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacija teigia, kad nuo sekmadienio, kai sustiprėjo bombardavimai, žuvo apie 300 žmonių. JT generalinis sekretorius padėtį Rytų Gutoje vadina „pragaru Žemėje“.

Rytų Gutoje bombardavimai nuo sekmadienio smarkiai padažnėjo. Žmogaus teisių stebėtojai tvirtina, kad tokios blogos padėties seniai nėra buvę. Pranešama, kad buvo bombarduojama beveik kas minutę.

Guta – neformalus sostinės Damasko rytinio priemiesčio vardas, šį priemiestį nuo 2012-ųjų kontroliuoja sukilėliai. Ši miesto dalis viena pirmųjų sukilo prieš Basharą al-Assadą 2011-aisiais. Teritoriją daugiausia kontroliuoja dvi sukilėlių grupuotes, dažnai apšaudančios Damasko priemiesčius raketomis. 

Rusija neigia prisidėjusi prie bombardavimų ir tvirtina, kad šiems kaltinimams trūksta konkrečių įrodymų. Padėtis 7 metus trunkančiame konflikte blogėja, o žmogaus teisių organizacijos, tokios kaip UNICEF tvirtina, kad jau nebeturi žodžių, kuriais galėtų apibūdinti padėtį Sirijoje. 

Plačiau apie tai – Igno Kinčino reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi