Pasaulyje

2017.12.27 22:06

Tūkstančiai pakistaniečių pagerbė prieš dešimt metų nužudytos buvusios premjerės B. Bhutto atminimą

ELTA 2017.12.27 22:06

Praėjus dešimčiai metų po buvusios Pakistano premjerės Benazir Bhutto nužudymo tūkstančiai žmonių pagerbė politikės atminimą.

Apie 20 tūkst. pakistaniečių trečiadienį susirinko prie B. Bhutto kapo Garhi Chuda Bakše pietinėje Sindo provincijoje.

„Man atrodo, kad po jos kankinio mirties mes tapome našlaičiai“, – telefonu agentūrai AFP sakė 45 metų Allahas Varayo`as.

Daug susirinkusiųjų mojo B. Bhutto Pakistano liaudies partijos (PPP) vėliavomis ir laikė rankose plakatus su politikės atvaizdu. B. Bhutto buvo pirmoji moteris musulmoniškos šalies vyriausybės vadovo poste. Premjerės pareigas ji ėjo du kartus.

B. Bhutto dalyvavo rinkimų kampanijoje, kad dar kartą taptų ministre pirmininke, kai 2007 metų gruodžio 27-ąją buvo nužudyta per mitingą Ravalpindyje. Tuometinis prezidentas Pervezas Musharrafas kaltinamas dalyvavęs sąmoksle prieš rinkimus nužudyti savo varžovę.

„Žudikas, žudikas, Musharrafas“, – mitinge trečiadienį šaukė B. Bhutto sūnus Bilawalas Bhutto'as, kuris šiuo metu vadovauja PPP, ir jo motinos šalininkai. P. Musharrafas dėl B. Bhutto nužudymo kaltino Talibano vadą Pakistane Baitullahą Mehsudą, kuris buvo nukautas per JAV bepiločio ataką 2009-aisiais.

Pats B. Mehsudas neigė dalyvavęs pasikėsinime. Ir toliau sklando teorijos dėl B. Bhutto nužudymo. „Tai tik teorijos, ir net po 10 metų mes nežinome, kas užsakė nužudymą“, – agentūrai AFP sakė politikos ekspertas Muqtida Mansooras.