Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.21 23:49

Remiantis preliminariais rezultatais, rinkimus Katalonijoje laimi separatistai

BNS, ELTA 2017.12.21 23:49

Katalonijoje ketvirtadienį baigėsi itin svarbūs vietos parlamento rinkimai, nuo kurių priklausys šio Ispanijos rytinio regiono užmojų tapti nepriklausomu likimas. Remiantis daliniais ketvirtadienį Katalonijoje vykusių rinkimų rezultatais, už regiono nepriklausomybę pasisakančios partijos parlamente gali išsaugoti absoliučią daugumą, praneša „Reuters“.

Panašu, kad preliminarūs rezultatai, paskelbti suskaičiavus apie 40 proc. rinkėjų balsų, patvirtino anksčiau pasirodžiusios balsavusiųjų apklausos rezultatus. Galutinių rezultatų tikimasi sulaukti naktį į penktadienį, apie 1 val. Lietuvos laiku.

Skelbiamais duomenimis, separatistinių pažiūrų partijos turėtų gauti 71 iš 135 vietų asamblėjoje. Junionistų blokas gali tikėtis 56 vietų, o vietinė prieš griežtą taupymo politiką pasisakančios partijos „Podemos“ atšaka – 8 vietų.

Ketvirtadienį vykusiuose rinkimuose dalyvavo rekordinis skaičius rinkėjų – daugiau kaip 83 proc. Balsavimo apylinkės regione užsidarė 20 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku.

Katalonų pareigūnai sakė, kad iki 18 val. balsavusių rinkėjų daugiau kaip penkiais procentiniais punktais lenkia ankstesnio balsavimo rezultatus. Šiemet iki šio laiko balsavo 68,3 proc., o 2015-aisiais – 63,12 proc. regiono rinkėjų.

Pastarosiomis savaitėmis vykdytos apklausos prognozavo, kad rinkėjų aktyvumas gali būti rekordinis.

Rinkimų rezultatų nekantriai laukiama tiek Katalonijoje, tiek už jos ribų. Jie nulems, ar parama separatistų siekiams sustiprės, susilpnės, ar liks maždaug tokia pati ir toliau kurstys politinę įtampą su Madridu.

Diena praėjo be jokių didesnių incidentų, tik per patį balsavimo įkarštį prie apylinkių nutįsdavo ilgos žmonių eilės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi