Pasaulyje

2017.12.01 22:36

D. Trumpo veikla socialiniame tinkle „Twitter“ sukėlė kritikos audrą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.01 22:36

Didžioji Britanija mėgina išsaugoti „ypatingus santykius“ su Jungtinėmis Valstijomis, kai svarbiausių sąjungininkių santykius pakirto Donaldo Trumpo įrašai „Twiteryje“. Amerikos vadovas pasidalijo įrašais, tarp jų klaidinamais, kuriuos platina ekstremistų grupelė, kurios vadovai dėl neapykantos kurstymo ne kartą suimti ir nuteisti kalėti. Įrašus pasmerkė ir vyriausybė, ir opozicija. D. Trumpas atsakydamas užsipuolė Britanijos premjerę. Nematytos viešos kritikos prezidentui pažėrė ir Britanijos, ir Nyderlandų ambasados Vašingtone.

Trečiadienį D. Trumpas netikėtai „Twiteryje“ pasidalijo trimis senais antiIslamiškais vaizdo įrašais, kuriuos išplatino ekstremistinė grupuotė „Britanija pirmiausia“. Theresa May atstovas netrukus paskelbė, kad D. Trumpas neteisus.

Tokių pareiškimų Amerikos vadovas nepraleidžia tylomis. Netrukus jis, vėl „Twiteryje“, užsipuolė T. May – nurodė jai pasirūpinti ne juo, nes Amerikai viskas puikiai sekasi, o griaunamuoju radikaliu islamo terorizmu, kuris esą klesti Britanijoje. Toks tonas dvišaliuose santykiuose dar negirdėtas ir Londoną apstulbino.

Kas yra „Britanija pirmiausia“, Didžiojoje Britanijoje visiems aišku. Pernai užpuolikas, šaukdamas „Britanija pirmiausia“, mirtinai subadė parlamentarę. Grupelės lyderis ką tik vėl nuteistas dėl smurto prieš musulmonę ir laukia dar vieno verdikto.

Plačiau apie tai –Vykinto Pugačiausko reportaže

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.