Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.27 21:27

Artėjant palestiniečių politinių judėjimų susitaikymo terminui, „Hamas“ atsisako nusiginkluoti

BNS 2017.11.27 21:27

Artėjant palestiniečių politinių judėjimų susitaikymo terminui, islamistų judėjimas „Hamas“ pirmadienį vėl atsisakė nusiginkluoti ir Vakarų Krante pagrasino surengti atakų prieš Izraelį.

Iki penktadienio islamistai turi perduoti Gazos Ruožo kontrolę tarptautinės bendruomenės pripažįstamai Palestinos vyriausybei, įsikūrusiai Izraelio okupuotame Vakarų Krante.

Tačiau tebėra neaiški „Hamas“ sukarinto sparno „Ezzedine'o al Qassamo brigados“ ateitis.

„Pasipriešinimo ginklai yra raudona linija, dėl kurios nediskutuojama“, – apie sukarintą judėjimo sparną sakė Gazos „Hamas“ lyderio pavaduotojas Khalilas al Hayya.

„Šie ginklai bus perkelti į Vakarų Krantą kovoti su [Izraelio] okupacija. Turime teisę priešintis okupacijai, kol ši pasibaigs“, – pridūrė jis.

Vakarų Krante gyvena apie 400 tūkst. žydų ir apie tris milijonus palestiniečių. Izraeliečių nausėdijos pagal tarptautinės teisės nuostatas yra laikomos neteisėtomis.

Gazoje, kurią nuo 2007-ųjų valdo „Hamas“, valdžią perėmęs iš nuosaikesnio judėjimo „Fatah“, Izraelio nausėdijų nėra.

JAV ir Izraelis yra pareiškę, jog nepripažins jokios palestiniečių vyriausybės, kurioje būtų ir „Hamas“, kol šis islamistų judėjimas nėra sudėjęs ginklų.

Palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas ne kartą yra sakęs, jog sutiks tik su viena karine vadovybe palestiniečių teritorijose.

Spalio 12-ąją Kaire pasirašytas susitarimas nenumato „Ezzedine'o al Qassamo brigadų“, nuo 2008 metų triskart kariavusių su Izraeliu, ateities.

Pirmadienį į Gazą atvyko Egipto žvalgybininkų delegacija, siekianti paraginti šalis vykdyti susitarimą, kuriam tarpininkavo.

„Dirbame su visais ir esame teigiamai nusiteikę dėl susitaikymo įgyvendinimo, Palestinos vienybės pasiekimo ir Palestinos piliečių kančių užbaigimo“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Egipto pareigūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi