Pasaulyje

2017.11.13 18:14

„Dešinysis sektorius“: nekontroliuojamas, bet labai naudingas Ukrainos valdžiai?

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.13 18:14

Ukrainos prezidento rinkimuose ketinanti dalyvauti Nadija Savčenko tikina, kad užsitęsęs karas Donbase naudingas šalies valdžiai ir oligarchams. Pati kariavusi Donbase, buvusi pagrobta ir kalėjusi Rusijoje, N. Savčenko pripažįsta, kad grėsmė šaliai – ne tik Rusijos remiami separatistai, bet ir valdžios nekontroliuojami ginkluoti Ukrainos kovotojai, vis labiau nusiviliantys valdžia.

Radikalaus „Dešiniojo sektoriaus“ judėjimo kariai kovoja ten, kur mūšiai aršiausi, tačiau jie nepavaldūs Ukrainos kariuomenei. Trūkstant karių fronte, Ukrainos valdžia užmerkia akis prieš dešiniojo sektoriaus karius, nors Kijevas yra pažadėjęs pažaboti nekontroliuojamas karines grupuotes. Motyvuoti kariai naudingi Kijevui – jiems nereikia mokėti algų, aprūpinti ir jie nepretenduoja į valstybės mokamas pensijas.

„Kiekvieno motyvacija skirtinga. Tie, kurie kariauja, motyvuoti taip pat skirtingai. Man teko sutikti žmonių, netgi mūsų pusėje, kurie sakė „atėjau čia, nes noriu žudyti“. Tiesa, tai reti atvejai. Žmonės iš tiesų eina ginti savo šalies, jos vientisumo“, – LRT TELEVIZIJAI pasakojo karė savanorė Julija Sidorova.

Plačiau apie tai – Edvardo Špoko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt