Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.17 17:49

Dėl teroro išpuolio Nicoje kaltinimai pateikti dar trims žmonėms

BNS 2016.12.17 17:49

Prancūzijos kovos su terorizmu teisėjas pateikė kaltinimus dar trims vyrams, įtariamiems padėjus vienam islamo ekstremistui, Nicoje sunkvežimiu sutraiškiusiam 86 žmones, šeštadienį pranešė šaltinis šalies teismų sistemoje.

Šie trys vyrai buvo tarp vienuolikos žmonių, pirmadienį areštuotų Nicoje ir vakariniame Nanto mieste, bet kiti aštuoni sulaikytieji vėliau buvo paleisti.

Trys įtariamieji – 24, 31 ir 36 metų amžiaus – buvo apkaltinti prisidėjus prie teroro išpuolio.

Liepos 14 dieną tunisietis ekstremistas Mohamedas Lahouaiejas Bouhlelis nukreipė 19 tonų sveriantį sunkvežimį į žmones, susirinkusius Nicos pajūrio bulvare žiūrėti Bastilijos paėmimo dienos fejerverkų. Per išpuolį žuvo 19 žmonių iš kelių šalių, o daugiau nei 400 buvo sužeista.

Šis išpuolis buvo įvykdytas šaliai dar nespėjus atsigauti po virtinės ankstesnių džihadistų atakų.

Dėl tariamų sąsajų su 31 metų žudiku jau apkaltinti šeši žmonės. Tačiau tyrėjams dar reikia įrodyti, kad jie tikrai žinojo, ką planavo M.L.Bouhlelis.

Tarp kaltinamųjų yra albanų pora Artanas Henajus ir Enkelejda Zace, taip pat 21 metų tunisiečių kilmės prancūzas Ramzi Arefa, kuris žudikui davė pistoletą, bet nebūtinai žinojo, ką šis planuoja.

Trys penktadienį apkaltinti vyrai vienaip ar kitaip susiję su šiais įtariamaisiais.

Po Nicoje įvykdyto išpuolio džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) suskubo prisiimti už jį atsakomybę ir pareiškė, kad M. L. Bouhlelis buvo jos sekėjas. Praėjus beveik pusmečiui po išpuolio tyrėjams vis dar bando išsiaiškinti tikruosius užpuoliko motyvus.

„Čia persipynęs islamo radikalizmas, žavėjimasis smurtu ir ankstesnės psichologinės problemos“, – sakė vienas bylai artimas šaltinis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi