Pasaulyje

2016.10.10 15:46

EK atidžiai stebi situaciją Vengrijoje, susijusią su opozicijos laikraščio uždarymu

ELTA2016.10.10 15:46

Europos Komisija atidžiai stebi situaciją Vengrijoje, susijusią su didžiausio liberalaus laikraščio „Nepszabadsag“ uždarymu. Tai pirmadienį per spaudos konferenciją Briuselyje pareiškė oficialus EK atstovas Margaritis Schinas.

„Žiniasklaidos laisvė, pliuralizmas ir žurnalistų gynimas – laisvos visuomenės pagrindai. EK yra už šias vertybes ir tvirtai jas remia. EK informuota apie tai, kas vyksta, ir mes, be abejo, atidžiai stebime situaciją“, – sakė jis.

Vengrijos žiniasklaidos holdingas „Mediaworks“, kuriam priklauso laikraštis „Nepszabadsag“, spalio 8 d. pranešė, jog leidinys nutraukia savo veiklą, kadangi per pastaruosius 10 metų tiražas sumažėjo 74 procentais ir iškilo būtinybė peržiūrėti jo koncepciją. Laikraščio elektroninė versija taip pat nutraukė savo veiklą.

Reikia pažymėti, kad Vengrijos žiniasklaidos holdingas „Mediaworks“ priklauso Austrijos investicijų grupei „Vienna Capital Partners“, kuri ir priima sprendimus dėl spaudos leidinių.

„Nepszabadsag“ buvo laikomas leidiniu, atspindinčiu Vengrijos liberaliosios opozicijos pažiūras. Jis buvo didžiausias šalies visuomeninis-politinis dienraštis. Leidinys buvo įkurtas Budapešte 1942 metais ir vadinosi „Szabad Nep“, bet po Vengrijos 1956 metų sukilimo pervadintas į „Nepszabadsag“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt