Pasaulyje

2016.10.09 10:40

Gruzijos parlamento rinkimus laimėjo valdančioji partija, opozicija kalba apie sukčiavimą

BNS 2016.10.09 10:40

Gruzijoje šeštadienį vykusius parlamento rinkimus laimėjo valdančioji centro kairės partija „Gruzijos svajonė“, rodo sekmadienį paskelbti oficialūs preliminarūs rezultatai. Tuo metu opozicija žeria valdantiesiems kaltinimus balsų klastojimu, kurie kursto nuogąstavimus dėl politinio nestabilumo šioje Kaukazo valstybėje.

Suskaičiavusi balsus iš beveik 60 proc. apylinkių, Centrinė rinkimų komisija paskelbė, kad „Gruzijos svajonė“ gavo 50,16 proc. balsų ir aiškiai lenkia pagrindinį opozicinį Jungtinį nacionalinį judėjimą (UNM), gavusį 26,65 proc. balsų.

Šeštadienį pasibaigus balsavimui „Gruzijos svajonė“, remdamasi balsavusiųjų apklausų rezultatais, greit paskelbė pergalę.

Tačiau UNM apkaltino vyriausybę bandymu „pavogti rinkimus“ ir surengė protesto mitingą prie Centrinės rinkimų komisijos.

„Balsai buvo iš mūsų pavogti. Mes ginsime savo balsus“, – protestuotojams sakė UNM kampanijos vadovas ir kandidatas į parlamentarus Nika Melija, kuris pareiškė, kad pergalė rinkimuose priklauso jo partijai.

Kelios opozicinės partijos, tokios kaip „Demokratinė Gruzija“, Leiboristų partija ir „Patriotų aljansas“, taip pat apkaltino vyriausybę didelio masto balsų klastojimu.

„Mūsų partija nepripažins šių rezultatų. Rinkimai nebuvo laisvi ir teisingi“, – naujienų agentūrai AFP sakė buvusi parlamento pirmininkė ir „Demokratinės Gruzijos“ lyderė Nino Burdžanadzė.

„Turime įrodymų apie rinkimų (rezultatų) klastojimą „Gruzijos svajonės“ naudai, pavyzdžiui, apie daugkartinį balsavimą“, – sakė ji.

Kol kas paskelbti tik balsavimo pagal proporcinę sistemą, t.y. už partijų sąrašus, preliminarūs rezultatai. Pagal šią sistemą renkami 77 iš 150 parlamento narių. Likę 73 įstatymų leidėjai išrenkami vienmandatėse apygardose.

Dėl sudėtingos šalies rinkimų sistemos galutinė 150 vietų parlamento sudėtis gali paaiškėti tik lapkričio pabaigoje.