Pasaulyje

2016.04.07 09:26

Nyderlandai referendume atmetė ES sutartį su Ukraina

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.07 09:26

Nyderlandų rinkėjai atmetė Europos Sąjungos sutartį su Ukraina per trečiadienį vykusį referendumą. Suskaičiavus beveik visus balsus, paaiškėjo, kad 61 procentas balsavusiųjų pasisakė prieš ir 38 proc. –  už Kijevo ir Briuselio sutartį. 

Preliminariais duomenimis, balsuoti atėjo 32 procentai rinkėjų – to užtektų, kad balsavimo rezultatai būtų laikomi galiojančiais. 

Olandų „ne“ dvejų metų senumo sutarčiai su Kijevu gali sukelti rūpesčių ES, referendumo rezultatai gali būti svarbūs prieš birželio mėnesį rengiamą Britanijos referendumą dėl jos narystės Europos Sąjungoje ateities.

Prezidentė: ir toliau aktyviai remsime Ukrainos europinį pasirinkimą

Nyderlandams atsisakius ratifikuoti ES ir Ukrainos asociacijos sutartį, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuva gerbia Nyderlandų žmonių sprendimą ir toliau rems Ukrainos europinį pasirinkimą.

„Referendumo rezultatai atspindi Nyderlandų piliečių norą paskatinti pokyčius pačioje Europos Sąjungoje, padaryti ją atviresnę savo žmonėms. Lietuvos, kaip ir visos Europos, užduotis – toliau aktyviai remti Ukrainos europinį pasirinkimą“, – sako prezidentė.

Lietuvos užsieno reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Ukraina tapo Nyderlandų euroskeptikų įrankiu. Pasak ministro, po tokio Nyderlandų gyventojų sprendimo Europai reikėtų rimčiau susirūpinti Rusijos propagandos įtaka.