Pasaulyje

2016.04.04 21:58

Armėnija: mūšiai Kalnų Karabache gali peraugti į visuotinį karą

ELTA2016.04.04 21:58

Armėnijos prezidentas Seržas Sargsianas pirmadienį įspėjo, kad mūšiai Kalnų Karabache gali peraugti į visuotinį karą, kai jau trečią dieną nenutrūksta kova tarp Azerbaidžano ir Armėnijos remiamų separatistų, rašo naujienų agentūra „Reuters“.

„Tolesnių karo veiksmų paaštrėjimas gali privesti prie nenuspėjamų ir negrįžtamų pasekmių, ar net iki visuotinio karo“, – per susitikimą su užsienio ambasadoriais Armėnijos sostinėje sakė šalies prezidentas S. Sargsianas.

Buvusios sovietų šalys Azerbaidžanas ir Armėnija kariavo dėl teritorijos 1990 metais. Per kovas žuvo tūkstančiai, o šimtai priversti persikelti. Karas baigėsi 1994 metais, tačiau paliaubos žlugo šį savaitgalį – prasidėjo žiauriausia kova per daugelį metų.

Nepaisydamos tarptautinių tarpininkų raginimų nedelsiant nutraukti kovas, abi pusės pirmadienį apsikeitė artilerijos ugnimi.

Teigiama, kad karas destabilizuotų regioną, kuris jungia strategiškai svarbius naftotiekius ir dujotiekius. Be kita ko, karas galėtų įtraukti dideles regionines valstybes, pavyzdžiui, Rusiją ir Turkiją. Maskva ir Armėnija yra gynybos sąjungininkės, o Ankara palaiko Azerbaidžaną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.