Pasaulyje

2020.04.05 16:36

Miško gaisras netoli Černobylio buvo padidinęs radiacijos lygį

Miglė Giri, BNS2020.04.05 16:36

Miško gaisras negyvenamoje Černobylio zonoje buvo padidinęs radiacijos lygį, sekmadienį paskelbė pareigūnai.

Šeštadienį kilęs gaisras buvo apėmęs maždaug 100 ha, sakė Jehoras Firsovas, vadovaujantis Ukrainos ekologinei inspekcijai.

Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba nurodė, kad gaisrą gesino 130 ugniagesių ir du lėktuvai. Tarnybos pranešimu, gaisro centre buvo padidėjęs radiacijos lygis.

Gelbėtojai pasitelkdami aviaciją ant ugnies išpylė 50 t vandens ir taip nuslopino atviras liepsnas, sekmadienį pranešė Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba.

„Balandžio 5-ąją 7 val. atvirų liepsnų nebuvo, smilksta atskiri židiniai“, – sakoma pranešime.

Tarnyba pažymėjo, kad sekmadienio rytą radiacinis fonas ore „atitiko normas“. Šeštadienį Tarnyba ir gelbėtojai skelbė, kad gesinti gaisrą trukdo kai kur padidėjęs radiacinis fonas, tačiau pabrėžė, kad nėra jokio pavojaus netoliese gyvenantiems žmonėms.

Pažymima, kad gaisrą gesino 98 žmonės ir 21 technikos vienetas. „Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos aviacija nuo darbų pradžios 7 kartus liejo vandenį (išliejo 50 t)", – pridūrė Tarnyba.

1986 metų balandį sprogus 4-ajam Černobylio atominės elektrinės reaktoriui, radioaktyviosiomis dulkėmis buvo užteršta didelė Europos dalis, o labiausiai nukentėjo zona aplink elektrinę. 30 km spinduliu aplink ją vis dar draudžiama gyventi žmonėms.

Miškuose aplink Černobylio elektrinę reguliariai kyla gaisrų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt