Pasaulyje

2020.03.30 19:39

Koronavirusu užsikrėtęs princas Čarlzas baigė saviizoliaciją, būklė – gera

BNS2020.03.30 19:39

Velso princas Čarlzas, vyriausias Britanijos karalienės Elizabeth II sūnus ir sosto įpėdinis, nebesilaiko karantino po to, kai jam buvo nustatyta naujojo koronaviruso infekcija, pasireiškusi lengvais simptomais, pirmadienį pranešė jo biuras.

„Klarenso rūmai šiandien patvirtino, kad pasikonsultavęs su savo gydytoju Velso princas dabar jau išėjo iš saviizoliacijos“, – sakoma pranešime.

71 metų princo, kuris dėl savo amžiaus priklauso didžiausios rizikos grupei, sveikata, kaip teigiama, gera, jis laikosi vyriausybės dėl koronaviruso paskelbtų gairių.

Praeitą trečiadienį Klarenso rūmai nurodė, kad karališkosios šeimos nariui pasireiškė lengvi infekcijos COVID-19 simptomai, „bet visais kitais atžvilgiais jo sveikata gera“.

Tąsyk jo 72 metų žmonai Camillai (Kamilai) koronaviruso infekcija nebuvo nustatyta, bet jie abu saviizoliavosi Škotijoje.

Porai tyrimus atliko valstybinė Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) Škotijos šiaurės rytinėje Aberdynšyro srityje.

Charlesas ir Camilla ketvirtadienį buvo nufilmuoti drauge su kitais žmonėmis visoje šalyje plojantys gydytojams, slaugytojams ir kitiems sveikatos apsaugos darbuotojams, kovojantiems su COVID-19 protrūkiu.

Kaip nurodė Klarenso rūmai, gydytojai mano, kad Charlesas tapo užkrečiamas kovo 13-ąją – kitą dieną po to, kai paskutinį kartą prieš saviizoliaciją matėsi su motina.

„Neįmanoma tiksliai nustatyti, nuo ko princas užsikrėtė virusu, žinant, kiek daug susitikimų jis pastarosiomis savaitėmis surengė vykdydamas savo viešąsias pareigas“, – sakoma ankstesniame Klarenso rūmų pranešime.

93 metų karalienė Elizabeth II ir jos 98 metų vyras princas Philipas kovo 19-ąją išvyko į Vindzoro pilį netoli Londono, dėl koronaviruso protrūkio savaite paankstinę savo Velykų atostogas.

Dėl karalienės ir jos sutuoktinio amžiaus, taip pat dėl to, kad princas Philipas per Kalėdas gulėjo ligoninėje, Charleso diagnozė sukėlė tam tikrą nerimą, kilo klausimų dėl galimų Elizabeth II ir Philipo kontaktų su virusu.

Tačiau Bakingamo rūmai paskelbė, kad karalienės „sveikata gera“, o jos vyras nedalyvavo minėtame jos susitikime su jųdviejų sūnumi.

55 metų ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui (Borisui Džonsonui) taip pat testais nustatyta COVID-19; šiuo metu jis laikosi saviizoliacijos Dauningo gatvėje.

Kaip rodo naujausi duomenys, Jungtinėje Karalystėje iki šiol oficialiai užregistruota daugiau kaip 22 tūkst. COVID-19 atvejų, o mažiausiai 1 415 žmonių mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt