Pasaulyje

2020.01.15 18:45

Putinas apsisprendė – prie premjero vairo stos Mišustinas

atnaujinta 19.43
LRT.lt, BNS 2020.01.15 18:45

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvardijo naująjį Rusijos Ministrą Pirmininką. Prie premjero vairo stos Michailas Mišustinas, skelbia „CBC News“.

„Prezidentas Vladimiras Putinas surengė darbinį susitikimą su Michailu Mišustinu ir pakvietė jį užimti ministro pirmininko postą“, – paskelbė Kremliaus spaudos tarnyba, rašo CNN.

Gavęs sutikimą, V. Putinas pateikė svarstyti M. Mišustino kandidatūrą Valstybės Dūmai.

Pasiūlymas paskirti premjeru 53-ejų M. Mišustiną, palyginti menkai žinomą veikėją, nuo 2010 metų vadovaujantį mokesčių tarnybai, pasirodė po netikėto ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo atsistatydinimo, V. Putinui pristačius virtinę konstitucinių reformų.

Valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ parlamentinei frakcijai vadovaujantis Sergejus Neverovas Rusijos naujienų agentūroms sakė, kad M. Mišustino kandidatūra bus apsvarstyta jau ketvirtadienio rytą. Vėliau tądien Valstybės Dūma planuoja surengti balsavimą dėl jo patvirtinimo.

M. Mišustinas praėjusio amžiaus 10-e dešimtmetyje dirbo informacinių technologijų srityje, o 1998-aisiais pradėjo karjerą Federalinėje mokesčių tarnyboje.

Nuo 2008-ųjų iki 2010-ųjų, kai buvo paskirtas tarnybos vadovu, jis vadovavo investicijų grupei UFG.

Trečiadienį atsistatydino Rusijos Vyriausybė. Tai pranešė Rusijos naujienų tarnybos ir žiniasklaida. Netrukus „Dožd“ pranešė, kad šalies prezidentas V. Putinas atsistatydinusiam premjerui D. Medvedevui jau pasiūlė naujas pareigas – politikas galėtų tapti Saugumo Tarybos vadovo pavaduotoju.

Šis sprendimas buvo priimtas praėjus vos kelioms valandoms po Rusijos prezidento V. Putino kalbos šalies parlamentarams, aukšto rango pareigūnams ir tarnautojams. Jos metu V. Putinas kalbėjo, kad daugiau galių skiriant Vyriausybės narius turėtų turėti Dūma, o prezidentas turėtų tik tvirtinti kandidatus, bet kartu turėtų galimybę ir juos atleisti.