Pasaulyje

2020.01.15 15:34

Atsistatydino visa Rusijos Vyriausybė

atnaujinta 15.50
LRT.lt 2020.01.15 15:34

Trečiadienį atsistatydino Rusijos Vyriausybė, praneša Rusijos naujienų tarnybos ir žiniasklaida. Netrukus „Dozhd“ pranešė, kad šalies prezidentas Vladimiras Putinas atsistatydinusiam premjerui Dmitrijui Medvedevui jau pasiūlė naujas pareigas – politikas galėtų tapti Saugumo Tarybos vadovo pavaduotoju.

Apie atsistatydinimą paskelbė premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Šis sprendimas buvo priimtas praėjus vos kelioms valandoms po Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalbos šalies parlamentarams, aukšto rango pareigūnams ir tarnautojams. Jos metu V. Putinas kalbėjo, kad daugiau galių skiriant Vyriausybės narius turėtų turėti Dūma, o prezidentas turėtų tik tvirtinti kandidatus, bet kartu turėtų galimybę ir juos atleisti.

D. Medvedevas sako, kad sprendimą priėmė po pokalbio su V. Putinu, kai šis baigė sakyti kalbą ir pasiūlė Konstitucijos pakeitimus, kurie pakeis valdžių balansą šalyje.

„Šiame kontekste akivaizdu, kad mes, kaip Rusijos Federacijos Vyriausybė, turime suteikti mūsų prezidentui galimybę priimti visus būtinus sprendimus“, – pareiškime nurodo D. Medvedevas, rašo „Meduza“.

Vyriausybės nariai žada eiti savo pareigas iki bus paskirtas naujas ministrų kabinetas.

Netrukus pranešta, kad V. Putinas ketina sukurti naujas Saugumo Tarybos vadovo pavaduotojo pareigas ir jas užimti pasiūlė D. Medvedevui. Jei jis sutiks, bus atsakingas už Rusijos gynybos ir saugumo klausimus, rašo „Dozhd“.