Pasaulyje

2019.07.10 14:13

Vokietijos kanclerę Merkel ištiko trečias per mėnesį drebulio priepuolis

atnaujinta 14.30
BNS, ELTA2019.07.10 14:13

Vokietijos kanclerę Angelą Merkel trečiadienį ištiko naujas, jau trečias per mažiau nei mėnesį drebulio priepuolis, vėl iškėlęs klausimų dėl jos sveikatos.

A. Merkel ėmė nevalingai drebėti skambant nacionaliniams himnams per Suomijos premjero Antti Rinne priėmimą, pranešė naujienų agentūros AFP fotografas.

Vyriausybės atstovas AFP patikino, kad A. Merkel sveikatai pavojus nėra kilęs: „Kanclerė jaučiasi gerai, susitikimas su Suomijos premjeru vyksta pagal planą.“

Drebulys buvo pastebimas, bet ne toks stiprus kaip pirmą kartą birželio mėnesį. Tuomet kanclerė drebėjo plieskiant vidurdienio saulei, stovėdama greta Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, kurį pasitiko su karine garbės sargyba.

Pirmasis drebulio priepuolis buvo paaiškintas organizmo skysčiu netekimu, bet po savaitės, birželio pabaigoje, įvyko antras priepuolis, kelios valandos prieš tai, kai ji turėjo lipti į lėktuvą ir išskristi į Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Japonijoje.

Tuomet pareigūnai stengėsi sklaidyti nuogąstavimus dėl jos sveikatos. Kanclerės atstovas sakė, kad ji neatšauks jokių suplanuotų renginių.

A. Merkel, kuriai po savaitės sueis 65-eri, sveikata visuomet būdavo palyginti gera.

Dažnai įtakingiausia ES lydere ir įtakingiausia pasaulio moterimi pavadinama A. Merkel yra sakiusi, kad 2021-aisiais pasibaigus jos dabartinei kadencijai pasitrauks iš politikos.

Angelą Merkel ir vėl krėtė drebulio priepuolis: tai jau trečiasis kartas per mėnesį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt