Pasaulyje

2019.07.01 13:26

Vokietijos žiniasklaida aptarinėja Merkel sveikatą: kai dreba kanclerė, dreba ir valstybė

LRT.lt 2019.07.01 13:26

Per ilgus vadovavimo Vokietijai metus Angelos Merkel sveikata nekėlė abejonių, dar daugiau – ji laikyta pavyzdine, nepaisant neišvengiamai didelių krūvių. Tačiau pastarosiomis savaitėmis kanclerės fizinė būklė domina ne tik žiniasklaidą ir vokiečių rinkėjus. Pranešama, kad ji pateko ir į užsienio žvalgybos akiratį.

Po birželio 18 d. A. Merkel susitikimo su Ukrainos prezidentu, kai kanclerė drebėjimą paaiškino dehidratacija, daug abejonių tuo, regis, nekilo – apie 30 laipsnių karštis ir įtempta darbotvarkė galėtų išklibinti net ir tvirčiausiųjų sveikatą. Tačiau po kiek daugiau nei savaitės, A. Merkel stovint greta Vokietijos prezidento Franko Walterio Steinmeierio per naujos ministrės paskyrimą, drebulys pasikartojo, kanclerei buvo pastebimai sudėtinga jį suvaldyti.

A. Merkel komanda po to paaiškino, kad tai buvo psichologinis efektas. „Nėra dėl ko nerimauti. Incidento praėjusią savaitę prisiminimas privedė prie situacijos šiandien. Tai yra psichologinis procesas“, – cituojamą šalies vadovės atstovus „Stuttgarter Zeitung“.

Akys krypo į Vokietijos lyderę ir Japonijoje vykusiame G-20 susitikime, kur vieno grupinio susitikimo metu kanclerė atrodė kiek mieguista. Nors jei ne prieš tai buvę du incidentai, tai veikiausiai nesulauktų didelio dėmesio.

Angelos Merkel sveikata – po padidinamuoju stiklu: kanclerę vėl krėtė drebulys

Sužinoti daugiau siekiama ne tik Vokietijoje. Kaip rašo vokiečių žiniasklaida besiremiantis „Forbes“, užsienio žvalgybos agentūros domisi A. Merkel sveikatos istorija norėdamos išsiaiškinti, ar pastarieji įvykiai iš tikrųjų tėra tokie, kokiais juos pristato kanclerės aplinka.

Viena Vakarų žvalgybos agentūra esą turi informacijos, kad Vokietijos lyderė kenčia dėl „neurologinių problemų“, rašo „Forbes“. 

Iki šiol demonstravo pavydėtiną ištvermę

Vokietijos žiniasklaidoje – svarstymai įvairūs. Kai kas mano, kad kanclerė tapo pažeidžiama ir spėlioja, ar tai nepagreitins jau numatyto lyderystės perleidimo Krikščionių-demokratų partijoje, kiti konstatuoja – darbiniai vizitai, dešimtys valandų skrydžiuose ir apribojimų neturinčios darbo valandos atsiliepia sveikatai, tačiau jei būtų rimtų problemų, trukdančių A. Merkel darbingumui, šių nuslėpti nepavyktų.

Dienraštis „Focus“ cituoja Jakobą Bergerį, Vokietijos šeimos daktarų asociacijos pirmininką, kuris po birželio 18 d. incidento teigė nematantis pagrindo dideliam nerimui, tačiau drebuliui pasikartojus teigė, kad „medicininius tyrimus būtina atlikti kuo skubiau“.

J. Bergeris visgi atmetė, kad A. Merkel drebulys rodo Parkinsono ligos simptomus.

„Toks žmogus kaip Angela Merkel, kuris nuolatos turi dirbti ir lakstyti nuo renginio prie renginio, gali nuslėpti simptomus, bet jos gydytojai turi išgauti šią informaciją“, – BBC Rusijos naujienų tarnyba cituoja publikaciją „Focus“.

Tuo tarpu centro dešiniųjų leidinys „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ praėjusią savaitę publikavo straipsnį pavadinimu „Kai dreba Merkel, suskrenda grifai“.

„Per 14 metų, kuriuos ji yra valdžioje, Merkel demonstravo ištvermę – tiek fizinę, tiek psichologinę. Ar galima manyti, kada atsiliepia dideli krūviai, visada asocijavęsi su jos postu?“, – klausiama straipsnyje, cituojamame BBC.

Jos autoriaus Bertoldo Kollerio teigimu, komentarų „kanclerei viskas gerai“ jau nebepakanka, turint omenyje šių pareigų svarbą, tačiau pažymi, kad A. Merkel keliauti į tolimą Osaką rinkosi įprastu Vyriausybės lėktuvu, o ne komfortiškesniu Bundesverui priklausančiu „Aerobus“, aprūpintu medicinine įranga.

„Bild“ žurnalistas Frantzas Jozefas Wagneris, kurį mini BBC, rašo, kad A. Merkel tapo pažeidžiama.

„Konfliktas tame, kad kanclerė negali drebėti. Kai dreba kanclerė – dreba valstybė. Kanclerė privalo turėti geležinę sveikatą. Ji keliasi prieš aušrą ir veda derybas iki velyvos nakties. Beveik nemiega“, – akcentuojama straipsnyje, kurio autorius rekomenduoja A. Merkel „tiesiog likti lovoje“.

Leidinys spekuliuoja, kad drebulių priežastimi gali būti skysčių trūkumas, hipoglikemija ar hipogklimenis šokas.

„Ar už to neslypi šis tas rimtesnio? Ar turėtume mes, kaip pasiūlė vienas įtakingas Krikščionių-demokratų sąjungos politikas, susimąstyti apie jos ankstyvą pasitraukimą?“, – retoriškai klausia kitas Vokietijos leidinys, „Tagesspiegel“.