Nuomonės

2020.12.10 10:49

Ramūnas Terleckas. Centai svarbiau nei Vyriausybės programa

Ramūnas Terleckas, apžvalgininkas2020.12.10 10:49

Galvodamas apie komentarą, peržiūrėjau „Verslo žinių“ portalo skaitomiausias medžiagas ir truputį nustebau. Praėjusią savaitę viena populiariausių naujienų buvo ta, kad Europos komisija svarsto, ar nevertėtų atsisakyti vieno ir dviejų eurocentų monetų. Užvakar – žinia, kad Vilniuje bus rausiami du tuneliai. Kad ir ką kalbėtume bei svarstytume – savi marškiniai yra arčiausiai kūno.


Truputį šaržuoju, nes daugiausia skaitytojų domėjosi investavimu, bendrovės „Ignitis“ akcijų kursu, draudimo ir pensijų reikalais. Dalijosi įmonių vadovų patirtimi, kaip geriausiai organizuoti darbą nuotoliniu būdu, kaip teisiškai jį sutvarkyti, kad namie, nežinia kodėl nuo kopėčių nusiritęs darbuotojas, darbdavio į teismą nepaduotų ir panašiai. O centų populiarumo tema priminė buvusio ministro Roko Masiulio gebėjimą laikrodžio sukiojimo klausimus pakylėti į visuomenės diskusijų aukštumas.

Centai, laikas, tuneliai daugeliui klausytojų daug labiau suvokiamas dalykas nei kažkoks Žaliasis kursas ar Europos Sąjungos derybos su Didžiąja Britanija. Norėčiau, kad būtų atvirkščiai, bet...

Apie centus ir Seimas diskutuoja. Ne naujosios Vyriausybės programą iš esmės nagrinėja, o bamba bei bando šaipytis, kad ji nukopijuota nuo buvusiųjų valdžioje. Gal ir neverta programos detalėse skęsti, nes tai daugiau lozungų rinkinys nei konkrečių darbų planas. Kita vertus, ji rodo kuria kryptimi norima sukti valstybės laivą. Bet žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Nebūtų COVID-19 pandemija kilusi, visai apie kitus iššūkius šiandien kalbėtume.

Visgi norėčiau buvusiam premjerui Sauliu Skverneliui pasakyti, kad jam derėtų džiaugtis, jog pradėti darbai bus tęsiami, o ne kovoti dėl autorinių teisių. Tuo turėtų džiaugtis visa valstybės tarnyba, kurią „profesionalų“ Vyriausybė labiau griovė nei puoselėjo.

Kaip naujajai Vyriausybei pavyks tvarkytis, kokias nežinomas ministrų savybes pamatysime, dar anksti kalbėti. Išbandymas valdžia yra didelis iššūkis: net jei nepaslysi ant asfalto, puikybės nuodėmė, viską žinoti geriau nei kiti, nuolatos žvelgs iš už kampo.

Ingrida Šimonytė ramina, kad jokių revoliucijų kelti neketina ir tokie pažadai skamba gražiai, nes nuo revoliucijų jau esame pavargę. Tik taip nebus – COVID-19 nenumaldomai keliauja per miestus ir kaimus. Naujoji valdžia turės imtis griežtų priemonių ir tai jai populiarumo nepridės, nebent sugebės aiškiai ir suprantamai savo žingsnius visuomenei paaiškinti.

Vis kalbame, kad gyvenimas nebebus toks, koks buvo prieš metus. Gal nebus, o gal bus?

Užvakar žiūrėjau reportažą iš Kinijos miesto Uhano, primenu, kad lyg ir iš ten virusas po visą pasaulį išplito. Sprendžiant iš reportažo, Uhano gyventojai grįžo į įprasto gyvenimo kasdienybę (gal šikšnosparnių mažiau suvalgoma). Sugrįžti į įprastą kasdienybės ritmą linkiu ir mums visiems, primindamas, kad virusas veikia ne tik plaučius, bet ir smegenis.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Populiariausi