Muzika

2021.02.16 20:08

Atskleista dar viena „Eurovizijos“ daina: išgirskite, ką į konkursą rungtis siunčia Čekija

LRT.lt2021.02.16 20:08

Antradienio vakarą paviešinta daina, kurią šių metų „Eurovizijos“ konkurse Roterdame atliks Čekijos atlikėjas Benny Cristo.

33-ejų atlikėjas, kurio tikrasis vardas - Benas da Silva Cristóvão, turėjo atstovauti Čekijai praėjusių metų „Eurovizijoje“. Ją atšaukus dėl koronaviruso pandemijos, dainininkui šalies transliuotojas suteikė teisę be atrankos savo kelialapį „perkelti“ į 2021-uosius.

Dešimtmetį Čekijos scenoje gerai žinomo B. Cristo dainos internete peržiūrimos dešimtis milijonų kartų. Atlikėjo mama – čekė, tėvas – iš Angolos. Čekijos mieste Pilzene gimęs ir užaugęs Benny Cristo -ne tik dainininkas, bet ir aktorius bei sportininkas. Prieš pradėdamas muzikinę karjerą, jis buvo profesionalus džiudžitsu kovotojas, pelnęs ne vieną prizą tarptautinėse varžybose, taip pat dalyvavo teniso ir snieglenčių sporto varžybose.

2010-aisiais dainininkas išleido debiutinį albumą „Different Different“. Jo karjera greitai įsibėgėjo – prieš pandemiją į B. Cristo koncertą Prahos arenoje susirinko 15 tūkstančių žiūrovų. Atlikėjas garsėja ir kaip gyvūnų teisių aktyvistas.

Antradienio vakarą paaiškėjo, kad „Eurovizijoje“ Benny atliks kūrinį „Omaga“. Dainą prodiusavo muzikantas Filipas Vlčekas, kuris kartu su Benny pasirodys „Eurovizijos“ scenoje. Prie dainininko taip pat prisijungs keturi šokėjai. Dainą išgirsti ir jos klipą pamatyti galite čia:

Čekijos atstovas pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris Roterdame vyks gegužės 20 dieną. Taigi, pirmajame etape jis nesusitiks su lietuviais „The Roop“, kurie gegužės 18 dieną rungsis pirmajame pusfinalyje.

Čekija „Eurovizijoje“ iki šiol dalyvavo aštuonis kartus. Geriausias šalies rezultatas – prieš trejus metus dainininko Mikolo Josefo užimta šeštoji vieta.