Naujienų srautas

Muzika2021.01.23 20:57

Bilietas į „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį – dar 5 dalyvių rankose, eurovizinę viltį pristatė ir „The Roop“

Viktorija Lideikytė, LRT.lt 2021.01.23 20:57

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje jėgas išbandė dar 10 dalyvių. Kaip ir praėjusį šeštadienį, vakaro pabaiga sėkminga buvo tik penkiems iš jų. Žiūrovų ir komisijos balsai lėmė, kas iš dalyvių pateko į atrankos pusfinalį. Viena laukiamiausių vakaro akimirkų tapo praėjusių metų nacionalinės atrankos nugalėtojų „The Roop“ pasirodymas – jų dainai „Discoteque“ šiemet gerbėjai ir vėl pranašauja didelę sėkmę.

Šeštadienio vakarą pasirodė antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių dešimtukas. Susumavus žiūrovų ir komisijos narių balsus, vakaro pabaigoje paaiškėjo, kad į kitą atrankos etapą patenka Gebrasy, Gabrielius Vagelis, Evita Cololo, Norbertas ir Aistė Brokenleg.

Jie pusfinalyje susitiks su kitais penkiais atrankos dalyviais, daugiausia žiūrovų ir komisijos simpatijų sulaukusiais praėjusį šeštadienį: Voldemaru Petersonu, Titu ir Benu, Martyna Jezepčikaite, Milita Daikeryte ir grupe „BE U“.

Savo kūrinį „Discoteque“ pristatė ir praėjusių metų nacionalinės atrankos nugalėtojai „The Roop“. Tiesa, už jų pasirodymą šįvakar balsuoti dar nereikėjo, mat grupė, taip ir neišvykusi į pernai neįvykusią „Euroviziją“, jau turi bilietą į nacionalinės atrankos finalą.

Eurovizija 2021. Atrankos pusfinalį pasiekė dar 5 dalyviai, „The Roop“ pristatė savo sceninį pasirodymą

Antradienį, kai buvo filmuojama laida, portalas LRT.lt pasidomėjo, kokios nuotaikos tvyro tarp antrojo dalyvių dešimtuko. Daugiau apie atlikėjus, ant „Eurovizijos“ atrankos scenos grįžtančius su naujais vardais ir sėkmę konkurse bandančius net ir penktą sykį, skaitykite čia.

Šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ vedėjai – Ieva Stasiulevičiūtė ir Vytautas Rumšas Jaunesnysis. Su komisijos nariais bendrauja Vaidas Baumila, 2015 m. drauge su atlikėja Monika Linkyte atstovavęs Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“. Dalyvių pasirodymus kiekvieną šeštadienį vertina besikeičiantys 5 komisijos nariai.

Antrojo atrankos etapo vakarą dalyvių pasirodymus komentavo ir vertino LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, atlikėja, dainų kūrėja Ieva Narkutė, muzikologė, pianistė, kultūros laidų ir renginių vedėja Gerūta Griniūtė, atlikėjas, kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano ir dainų autorius, kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus.

Garbė atidaryti antrąjį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etapą teko konkurso scenoje debiutuojančiai grupei „Uno Band“, dainą „Eisiu“ uždainavusiai lietuvių kalba. Paklausti, kaip susibūrė į gausią grupę, nariai nedaugžodžiavo ir šypsodamiesi atšovė: „Susiskambinom ir susikūrėm“.

Kaip portalui LRT.lt pasakojo grupės vokalistas Vytautas Raudonis, geriau žinomas Uno pseudonimu, po šiokios tokios pertraukos „Uno Band“ praėjusią vasarą ant scenos sugrįžo atsinaujinusi – su nauja sudėtimi ir nauju autorinių dainų repertuaru.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankai grupė ruošėsi iš peties – pateikė net dvi dainas, o pasirodė su ta, kurią atrinko komisija. „Per karantiną darbo daug nebuvo, tad turėjome laiko kurti, pasiruošti. Vidinis jausmas skatino pabandyti, tad esame čia“, – sakė Uno. Jis pridūrė, kad teko taikytis prie aplinkybių, todėl grupė nemažai repetavo nuotoliniu būdu.

Eurovizija 2021. „Uno Band“ – „Eisiu“

Su savo kūrybos daina „Solitary Star“ pasirodė ir atlikėja Cosmic bride – Roterdame gyvenanti Natalija Chareckaja, į Lietuvą sugrįžusi, kaip pati sakė, pasigrožėti žiema ir išbandyti jėgas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje.

2015-aisiais į Roterdamą studijuoti džiazo kompozicijos išvykusi mergina LRT.lt sakė, kad per pastaruosius metus sukūrė ar aranžavo nemažai kūrinių, mėgavosi galimybe mokytis iš puikių dėstytojų, turėjo progų pasirodyti ant dinamiškos Roterdamo scenos, kuri yra labai įvairi.

„Be to, esu dalyvavusi viename didžiausių Europos festivalių „Tomorrowland“, jame kaip pritariančioji vokalistė scenoje dainavau kartu su Arminu van Buurenu, DJ Tiesto ir kitais žinomiausiais didžėjais“, – prisiminė atlikėja, muzikuojanti jau nuo vaikystės.

Cosmic bride besišypsodama pridūrė, kad jeigu jai jau pavyko įveikti Amsterdamo „Ziggo“ areną, Roterdamo „Ahoy“ arena taip pat neturėtų išgąsdinti. „Prisisekite diržus“, – intrigą prieš pat pasirodymą žiūrovams pažadėjo paslaptingu slapyvardžiu pasivadinusi atlikėja. Deja, jos pastangos buvo įvertintos nepakankamai – atrankos pusfinalyje atlikėjos jau nebeišvysime.

Eurovizija 2021. Cosmic bride – „Solitary Star“

Trečiasis su savo kūrybos daina „Degam“ ant scenos žengė aštuoniolikmetis Rapolas Meškauskas, šis jo pasirodymas „Eurovizijos“ atrankoje – taip pat debiutinis. LRT TELEVIZIJOS žiūrovams Rapolas jau pažįstamas – prieš keletą metų su mama Aurelija Meškauskiene jis dalyvavo muzikiniame projekte „Du balsai – viena širdis“, taip pat buvo projekto „Dvi kartos“ dalyvis. Vaikinas sakė po projekto su mama itin suartėjęs, jiedu tapo kaip stipri komanda, kuriai niekas nebaisu.

„Iš pradžių sukūriau anglišką dainos versiją, po to sumąsčiau sukurti ir lietuvišką. Juk iš tiesų, mūsų kalba – labai graži, turtinga, labai gera ja dainuoti. Taigi pagalvojau, kad, jei jau italai ar prancūzai dainuoja savo gimtąja kalba, ir lietuviai gali dainuoti savąja“, – svarstė Rapolas.

Atlikėjas šiuo metu mokosi dvyliktoje klasėje, pavasarį jo laukia paskutinis skambutis, brandos egzaminai. Tiesa, Rapolas atviravo, kad muzikiniai projektai abituriento mokslams netrukdo.

„Manau, kad jei dvylika metų nesimokei, tai vargu, ar dabar spėsi daug išmokti. O jei visus dvylika metų dirbai, mokeisi – tas pusmetis nieko nepakeis“, – įsitikinęs jis. Panašiai jis sako mąstantis ir apie kūrybą, muziką – tikras profesionalas ir po ilgesnės pertraukos savo profesionalumo neišbarstys.

Eurovizija 2021. Rapolas Meškauskas – „Degam“

Kaip įprasta, po pirmųjų trijų pasirodymų įspūdžiais pasidalijo komisijos nariai. „Grupė „Uno Band“ yra įrašiusi dainų su Česlovu Gabaliu, ir, dievaži, kaip tai jaučiasi“, – pastebėjo R. Zilnys ir pridūrė, kad atrodė, jog kai kurie dainos sprendimai buvo nepalankūs vokalistui. Cosmic bride kūrinys R. Zilniui pasirodė per painus, ne iki galo išbaigtas, o Rapolą jis apibūdino kaip puikiai dainuojantį, tačiau šiek tiek nedrąsų jaunuolį.

Rapolui simpatijų negailėjo ir G. Griniūtė, o „Uno Band“ pasirodymas jai šiek tiek priminė Kastyčio Kerbedžio dainą „Sakale, lėk“. Bene daugiausiai komentarų sulaukė Cosmic bride daina. Komisijos narių pastebėjimai buvo panašūs, tačiau simpatijos išsiskyrė – vieniems atlikėjos pasirodymas patiko, kitiems ne itin.

„Atvirai pasakius, dar nenusprendžiau – arba ta daina man labai patinka, arba aš jos negaliu pakęsti. Kad tai išsiaiškinčiau, man jos reikėtų pasiklausyti antrą kartą. Deja, „Eurovizijoje“ tokios galimybės nėra“, – apie Cosmic bride pasirodymą mintimis dalijosi V. Bikus.

Po komisijos komentarų ant scenos pasirodė atlikėja Sunday Afternoon. Tiesa, nors jos vardas kol kas girdėtas mažesniam televizijos žiūrovų ratui, dainininkės veidas – puikiai atpažįstamas. Sunday Afternoon – atlikėja Vilija Matačiūnaitė, 2014-aisiais atstovavusi Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ Kopenhagoje, kur atliko dainą „Attention“.

Šiemet laimę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje Sunday Afternoon bando su savo kūrybos daina „Open“. „Galbūt ne visiems ji patiks, nors ir prieš tai į „Euroviziją“ vykusi daina „Attention“ sulaukė labai skirtingų vertinimų ir nuomonių. Kritikos nebijau – jos visada bus. O daina „Open“ šiomis dienomis, šiame pasaulyje ir šiuo civilizacijos laikotarpiu, mano manymu, yra labai aktuali“, – sakė dainininkė.

Tiesa, pastaruosius keletą metų apie atlikėją buvo girdima mažiau, nors rankų sudėjusi ji tikrai nesėdėjo. „Pusantrų metų gyvenau Kipre, dabar jau pusantrų metų gyvenu uostamiestyje, ten studijuoju. Su bendrakursiais nuolat būname ant scenos, vyksta etiudų peržiūros. Taigi nuo scenos niekada nebuvau atitrūkusi, juolab kad su kurso draugais dainuojame chore.

Vis tik nuo muzikavimo scenoje kaip solistė esu kiek atpratusi, todėl ir atrankoje jaudinausi, jaučiausi kaip pirmą kartą. Tačiau su jauduliu kovoti man labai padėjo prie pasirodymo drauge dirbę kolegos – choreografas ir šokėjas Povilas Bastys bei kostiumų kūrėja Greta Subatavičiūtė, su jais man daug ramiau“, – sakė vėl į muzikinę sceną sugrįžtanti Sunday Afternoon.

Eurovizija 2021. Sunday Afternoon – „Open“

Po Sunday Afternoon pasirodymo ant scenos žengė antrus metus iš eilės nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti atlikėja Aistė Brokenleg, kai kam pažįstama ir iš LRT televizinio projekto „Aš – laidos vedėjas“, kuriame ji dalyvavo prieš porą metų. Šiemet sėkmę ji bando su daina „Home“.

Prieš žengdama ant scenos atlikėja pasakojo, kad nuolat susilaukia pastebėjimų, jog yra kitokia, aplinkiniai ją vadina „nestandartu“. Jeigu anksčiau tokiems epitetams ji priešinosi, ilgainiui sako prie jų ne tik pripratusi, bet ir pati ėmusi jiems pritarti.

Tiek praėjusiais, tiek šiais metais atlikėja gerbėjus pasirinko stebinti ne tik balsu, bet ir įvaizdžiu. Šiemet juo rūpinosi dizainerė Akvilė Jančauskaitė.

„Jau kurdama dainą galvojau apie tai, kaip galėčiau atrodyti ją atlikdama. Kadangi mano pasirodymas – ne vaizdo klipas, ne pasirodymas su tam tikra scenografija, norėjau, kad kostiumas būtų ta detalė, kuri kuria papildomą nuotaiką“, – pasakojo Aistė Brokenleg.

Ir nors jokia paslaptis, kad karantinas kaip reikiant pakoregavo daugelio atlikėjų planus, Aistė išliko optimistiška. „Šis mano pasirodymas – pirmasis po ilgo laiko. Net ir per atšilusią vasarą pasirodymų nerengiau. Nors daugelis aplink karantinu skundžiasi, aš džiaugiuosi, kad pasaulis taip susidėliojo – galėjau atsiduoti kūrybai. Dabar mano stalčiuje – beveik du dainų albumai“, – sakė atlikėja.

Eurovizija 2021. Aistė Brokenleg – „Home“

Norbertas – dar vienas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje debiutuojantis atlikėjas, jo eurovizinė viltis – daina „Man in Need“. Norbertą muzika lydėjo nuo mažų dienų, muzikos mokykloje jis mokėsi groti akordeonu, tačiau nepajautęs pašaukimo instrumentui, jau penkerius metus lavina savo vokalą.

Tiesa, mokykloje dėl sprendimo pasukti muzikiniu keliu Norbertas pasakojo patyręs patyčių. Vis dėlto nieko nepaisant siekti savo tikslų jį pastūmėjo mama, už tai jis jai labai dėkingas.

Po pasirodymo dvidešimtmečiui Norbertui netrūko jaunatviško jaudulio. Portalui LRT.lt jis pasakojo, jog po filmavimo galvoje zvimbė klausimai, ar tikrai viską atliko gerai. „Esu priekabus sau, savikritiškas ir visada siekiantis geriausio rezultato“, – apie save kalbėjo jis.

Visgi atsvara jauduliui tapo džiaugsmas ir per kūną lakstantys šiurpuliukai. „Mėgstu netikėtumus! Galbūt ši atranka taip pat buvo man savotiškas netikėtumas, nes dalyvauti pasiūlė prodiuseris Martynas Tyla. Šiurpai perėjo per kūną, nedvejodamas sutikau“, – pasakojo Norbertas.

Eurovizija 2021. Norbertas – „Man in Need“

Antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida – gražių debiutų vakaras. Pirmą kartą ant nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenos pasirodė ir atlikėja Gabrielė Goštautaitė su daina „Freedom“. Kas ją atvedė į nacionalinę atranką? Širdis ir noras dainuoti, skleisti savo muziką plačiau, sakė atlikėja.

Nužengusi nuo scenos atlikėja portalui LRT.lt sakė mananti, jog pavyko išpildyti visus sumanymus, todėl pasirodymas, jos galva, buvo vykęs. Gabrielės daina „Freedom“ buvo sukurta dar 2019 m., tačiau ilgą laiką savo progos laukė stalčiuje.

„Vyras padrąsino sakydamas, kad kūrinys puikus ir turėčiau juo pasidalyti“, – atviravo Gabrielė. Vyrą ji sutiko šokių aikštelėje. „Šokiai ir muzika – dvi mano gyvenimo aistros“, – šypsojosi atlikėja ir pridūrė, kad gavusi progą mielai sudalyvautų ir LRT TELEVIZIJOS projekte „Šok su žvaigžde“.

Eurovizija 2021. Gabrielė Goštautaitė – „Freedom“

Po Gabrielės pasirodymo žodis vėl atiteko komisijai. „Man buvo ramu klausyti, nes žinojau, kad Vilija Matačiūnaitė – žmogus, kuris ir gulėdamas, ir sėdėdamas, ir net laikydamas vyrą gali padainuoti. Buvo užtikrintas kokybės išlaikymas“, – Sunday Afternoon pasirodymą gyrė ir dėkojo I. Narkutė.

„Jeigu Cosmic bride kūrinys atrodė išskirtinis, tai dabar ir Sunday Afternoon, ir Aistės Brokenleg dainos sukėlė tokį jausmą, tarsi kristume į alternatyvią „Euroviziją“, – pastebėjo S. Stavickis-Stano, tačiau suabejojo, ar tokią stilistiką teigiamai įvertintų visa Europa.

Jeigu Aistės Brokenleg pasirodymas komisiją sužavėjo nestandartiškumu, tai Norberto dainą R. Zilnys įvertino absoliučiu standartu, pakvipusiu Skandinavija ir priminusiu švedišką sceną. „Ar šablonas gerai? Nežinau. Man susidarė įspūdis, kad ši daina jau galėjo skambėti praėjusių metų „Eurovizijoje“, šiemet su ja gal nelabai ką naujo ir parodytume“, – svarstė G. Griniūtė.

Vakarą tęsė patyręs nacionalinių atrankų vilkas Gebrasy, šiemet pasirinkęs atlikti dainą „Where`d You Wanna Go?“Žiauriai gera“ – taip savo kūrinį apibūdino atlikėjas. Prieš pasirodymą jis pridūrė, kad jo širdis jaučia, jog šis kartas nacionalinėje atrankoje gali būti lemtingas. „Tikiu savo daina, belieka, kad ja patikėtų ir klausytojai“, – sakė scenos vardu Gebrasy prisistatantis Audrius Petrauskas. Jo viltys išsipildė – Gebrassy tapo ir komisijos, ir žiūrovų favoritu.

Atlikėjas pasakojo, kad muzika jo gyvenime atsirado tada, kai jam buvo ketveri. „Esu baigęs muzikos mokyklą ir nuo tada muzikos nepaleidžiu. Dainas taip pat rašau nuo mažens – pirmą dainą sukūriau būdamas gal dešimties. Žinoma, tos mano pirmosios dainos buvo ganėtinai vaikiškos. Rašau jau 15 metų ir manau, kad tas įdirbis tikrai matosi, kiekviena daina atrodo vis brandesnė ir geresnė“, – svarstė Gebrasy.

Atlikėjas prisipažino – kartais pasvajoja ir apie užsienio scenas, tai – viena iš priežasčių, kodėl jis prisistato slapyvardžiu.

Eurovizija 2021. Gebrasy – „Where`d You Wanna Go?“

Su daina „Be paslapčių“ nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje debiutavo atlikėja Evita Cololo. Šeštadienio vakaras išskirtinis ne tik debiutais, bet ir tuo, jog scenoje, priešingai nei pirmajame atrankos etape, skambėjo daug dainų lietuvių kalba. „Lietuvių kalba yra labai melodinga, lyriška, žodynas pakankamai turtingas, kad būtų galima išreikšti savo jausmus. Ši daina man yra labai artima ir ją išjaučiu būtent lietuviškai“, – sakė Evita.

Devyniolikmetė atlikėja dažnai traukia akį išskirtiniu įvaizdžiu. Ir atrankoje ji pasirodė su įspūdingu deriniu – tamsiu odiniu švarku ir prie jo derančia šviesesne odine liemene. „Liemenę pasiuvo mano draugė, puiki jaunoji dizainerė Arūnė Jūrevičiūtė“, – atskleidė Evita.

Šiuo metu Druskininkuose gyvenanti mergina mokosi siuvimo meno. Ji pasakojo, kad pirmą sykį patekusi į chorą verkė, nes dainuoti jai nepatiko. Visgi vieną dieną merginą pasičiupusi mokytoja jos taip ir nebepaleido – nuo tada tęsiasi Evitos muzikinė kelionė.

Evita pasakojo, jog tėtis Vitalijus Cololo jai įdiegė tai, kad scena ir televizija yra labai sunkus darbas. „Šou versle ir šioje sferoje reikia mokėti būti savimi ir mokėti atsirinkti, kas tikra, o kas – ne“, – apie iš tėčio išmoktas pamokas kalbėjo atlikėja.

Dar prieš šeštadienį mergina prisipažino labai laukianti, kol eteryje galės išvysti savo pasirodymą, tačiau atviravo, jog matyti save ekrane jai vis dar keista. „Esu labai savikritiška, sau reikli, tad neretai stebint savo pasirodymus susivelia mintys – pradeda atrodyti, kad pasirodžiau prastai, nors galbūt iš tiesų nėra viskas taip blogai“, – kalbėjo Evita.

Eurovizija 2021. Evita Cololo – „Be paslapčių“

„Atėjau laimėti. Šiais metais esu tvirtas kaip niekad“, – su štai tokiu pasiryžimu antrojo nacionalinės atrankos dalyvių dešimtuko pasirodymų vakarą užbaigė Gabrielius Vagelis. Šįkart atrankų senbuvis žiūrovų ir projekto komisijos simpatijas bandė užkariauti savo kūrybos daina „My Guy“. Gabrieliaus vizitine kortele jau tapęs ir kaskart išskirtinis atlikėjo įvaizdis, ir judesiai scenoje.

„Manau, kad ant scenos atlikėją ne tik girdi, bet ir mato, todėl man svarbu, kad ir įvaizdis būtų išbaigtas. Juk ir pačiam malonu stebėti žmones, kurie apie tai pagalvoja, pasistengia. Scenai reikia viso komplekto“, – svarstė atlikėjas.

Per karantiną nemažai laiko praleidęs su patogia sportine apranga, šeštadienio vakarą G. Vagelis džiaugėsi proga pasipuošti kostiumu, prie kurio priderino ir kepuraitę. Tiesa, komisijos narei I. Narkutei ji nelabai patiko – G. Vagelis sulaukė šmaikštaus pasiūlymo kepurę „mesti per tvorą“.

Muzikinį kelią pradėjęs nuo 16 metų, G. Vagelis jau visai netrukus minės ir savo dešimtmečio scenoje jubiliejų. „Nuo vaikystės su šeima žiūrėdavome ir nacionalines atrankas, ir „Euroviziją“, ir net jei pasvajodavau apie tai, kad vieną dieną norėčiau ten pasirodyti, anksčiau garsiai apie tai nekalbėdavau. Tik tėvai vis paklausdavo, kada pagaliau ten išvažiuosiu“, – pasakojo G. Vagelis, dabar jau drąsiai pasvajojantis apie didžiąją sceną.

Eurovizija 2021. Gabrielius Vagelis – „My Guy“

Paskutinieji pasirodymai komisijai paliko gerą įspūdį. „Išgirdęs juos pamaniau, kad prasidėjo tikroji atranka“, – pastebėjo S. Stavickis-Stano. Nors daug akordų jau buvo girdėti, pažįstami buvo ir skambesiai, tai, anot S. Stavickio-Stano, – geras ženklas, mat tada aišku, jog skamba hitai. Jo išsakytai minčiai pritarė ir kiti komisijos nariai.

E. Cololo dainos V. Bikus sakė mielai klausytųsi ir antrą kartą, G. Griniūtei atlikėjos pasirodymas taip pat atrodė gerąja prasme išsiskiriantis iš kitų.

„Gabrielius – atkaklumo ir užsispyrusio ėjimo į priekį pavyzdys. Man tikrai įsiminė jo daina, jos priedainis. Man regis, tai – stipriausias jo šūvis“, – apie G. Vagelio pasirodymą kalbėjo R. Zilnys. I. Narkutei G. Vagelio daina taip pat patiko, jos stilius jai priminė mėgstamo atlikėjo Samo Smitho muziką.

Vakarą vainikavo ilgai lauktas praėjusių metų nacionalinės atrankos nugalėtojų „The Roop“ pasirodymas „Discoteque“. Praėjusiais metais iškovojusi teisę atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, kuri dėl pandemijos neįvyko, šiemet grupė pelnė teisę pasirodyti iškart konkurso finale ir dar kartą varžytis dėl galimybės atstovauti šaliai gegužę vyksiančioje „Eurovizijoje“ Roterdame.

Vos penktadienį įvyko „Discoteque“ premjera, internetas akimirksniu tiesiog užkaito. Gerbėjai grupei išsyk ėmė prognozuoti sėkmę ir vadinti juos nugalėtojais, ieškojo dainos panašumų su praėjusių metų kūriniu „On Fire“.

Prieš filmavimą grupės nariai savo socialiniuose tinkluose rašė: „Daina „Discoteque“ nėra „On Fire“ kopija. To mažiausiai norėjome. Tačiau vienas dalykas, kuris sieja šiuos kūrinius (be grupės narių) yra tai, kad abu skamba kažkiek neįprastai. Ir tas mums patinka!“

Patys grupės nariai penktadienį LRT.lt sakė manantys, jog su šių metų daina didžiojoje „Eurovizijoje“ taip pat išsiskirtų. „The Roop“ nariai pasakojo, kad nostalgiško skambesio pripildytą dainą „Discoteque“ jie kūrė galvodami apie šokius ir vidinį išsilaisvinimą. Šie du elementai puikiai apibūdina visus grupės kūrinius – unikalų jų skambesį ir stilistiką.

Dainą grupė išleido su viena didžiausių įrašų kompanijų pasaulyje „Warner Music Group“ – jos padaliniu Baltijos šalyse. „Discoteque“ mes kalbame apie vidinį išsilaisvinimą. Dažnai sakome, kad esame laisvi ir gyvename laisvame pasaulyje. Bet daugiausia suvaržymų turime savo viduje. Todėl šia daina ir judesiu norime išjudinti kiekvieno vidų, kuriame yra per daug kritikos sau, baimės atrodyti keistai. Kartais nenorime priimti savo kūno, netgi varžomės savo patrauklumo“, – kalbėjo grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius. Viso pokalbio su grupės nariais galite pasiklausyti čia.

Eurovizija 2021. „The Roop“ – „Discoteque“

Kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame, Nyderlanduose, paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu. Šiais metais, atsižvelgiant į dinamišką pandemijos situaciją, yra numatyti net keli „Eurovizijos“ scenarijai. Daugiau apie juos skaitykite čia.

Vakaro akimirkos – LRT.lt nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą