Muzika

2021.01.12 16:47

Pirmojoje nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidoje – scenos išsiilgę dalyviai ir malonus jaudulys

atnaujinta 23.06
Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.01.12 16:47

Sausio 12 d. LRT didžiojoje studijoje pamažu prasidėjo kasmetinis eurovizinis šurmulys. Laikantis visų saugumo reikalavimų buvo nufilmuota pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ laida. LRT TELEVIZIJOS žiūrovai ją išvys šeštadienį, sausio 16 d. Tą vakarą, susumavus komisijos ir televizijos žiūrovų balsus, paaiškės, kurie 5 dalyviai pateks į kitą etapą. Kol laukiami rezultatai, susipažinkime su pirmuoju dalyvių dešimtuku.

Kadangi laikomasi visų saugumo reikalavimų, nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos filmavimo darbai, įprastai vykdavę kelias valandas, tęsėsi visą dieną. Po dalyvių pasirodymų buvo dezinfekuojama scena ir įranga, visi darbuotojai dėvėjo veidą dengiančias kaukes, laikėsi saugaus atstumo. Šiemet tylu ir vadinamajame „žaliajame kambaryje“, kuriame ankstesniais metais pasirodymams besirengiantiems dalyviams būdavo atliekamas grimas, vykdavo repeticijos, megzdavosi pažintys ir tvyrodavo pakili nuotaika.

Dėl galimybės atstovauti Lietuvai 2021 m. „Eurovizijoje“ iš viso varžysis 21 grupė ir atlikėjai. Pirmame nacionalinės atrankos etape į sceną žengia 10 dalyvių: grupė „Black Spikes“ su Indre Launikonyte, atlikėjas Thomukas 1, grupė „BE U“, Tito ir Beno duetas, atlikėjos Martyna Jezepčikaitė, Donata Virbilaitė, grupė „Twosome“, atlikėjai Milita Daikerytė, Aldegunda ir Voldemars Petersons.

Planuojama, jog 2021-ųjų „Eurovizijos“ finalas Roterdame, Nyderlanduose vyks gegužės 22 d., tačiau turint omenyje nuolat besikeičiančią situaciją dėl koronaviruso, numatomi net 4 skirtingi renginio scenarijai. Daugiau apie juos skaitykite čia.

Pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida per LRT TELEVIZIJĄ bus transliuojama šeštadienį, sausio 16 d., 21 val. Tik pusė iš 10-ies dalyvių pateks į kitą atrankos etapą. Kurie – spręs transliacijos metu simpatijas atiduosiantys žiūrovai ir komisijos nariai.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių pasirodymus vertins kiekvieną laidą besikeičiantys 5 komisijos nariai. Pirmojoje laidoje dalyvių pasirodymus komentuoja LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, daugybės muzikos projektų bendraautoris Jievaras Jasinskis, dainų autorius, kompozitorius Vytautas Bikus, atlikėja, dainų kūrėja Ieva Narkutė ir dainininkė Aistė Smilgevičiūtė. Su komisijos nariais bendrauja atlikėjas Vaidas Baumila, 2015 m. drauge su Monika Linkyte atstovavęs Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“.

Beje, nacionalinės atrankos procesą prižiūri specialiai tam suburta 9 specialistų darbo grupė – LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas, LRT popmuzikos redaktorius Ramūnas Zilnys, LRT TV vyr. prodiuseris Audrius Giržadas, LRT radijo departamento programų vadovas Giedrius Masalskis, LRT OPUS vyresnysis redaktorius Darius Užkuraitis, LRT komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė Rūta Putnikienė, LRT viešųjų ryšių ir rinkodaros projektų vadovė Justina Sokolovskė, TV režisierius Povilas Varvuolis ir dainų autorius, kompozitorius Vytautas Bikus.

Darbo grupės nariai vertina kūrinio originalumą, atlikimo kokybę bei potencialą varžytis didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Taip pat siekiama scenoje užtikrinti muzikinių stilių įvairovę, atskleisti šiuolaikinio Lietuvos muzikos pasaulio pulsą. Siūloma daina turi atitikti tarptautinės „Eurovizijos“ dainų konkurso taisykles.

Garbė atidaryti 2021-ųjų nacionalinę „Eurovizijos“ atranką teko grupei „Black Spikes“ drauge su atlikėja Indre Launikonyte. Pasipuošęs ispūdingais kostiumais ir akį traukiančiu grimu, merginų būrys atliko dainą „Don`t tell me“. Trankūs jų pasirodymo skambesiai kaip mat išblaškė kurį laiką besitęsiantį karantininį snaudulį – vokalistėms pritarė griausmingi elektrinės gitaros skambesiai, o scenoje žaidė su dainininkių kostiumais derančios ryškiai raudonos šviesos.

Po pasirodymo atlikėjos šypsojosi ir sakė, kad nors ir apribota karantino suvaržymų, artėjanti „Eurovizija“ – šventė, kurios jos laukia su dideliu džiaugsmu. Merginos pasistengė nustebinti ne tik pasirodymu, bet ir iki smulkiausių detalių apgalvotu įvaizdžiu, tačiau jos pažadėjo, kad tai – dar ne viskas, ką jos yra parengusios gerbėjams.

Antrasis su daina „Wish“ ant scenos žengė atlikėjas Thomukas 1. Panašu, kad jo kelias į gerbėjų širdis – ne tranki daina ar akį rėžiantis kostiumas, o paprastumas ir nuoširdumas. Vilkėdamas oranžinės spalvos marškinėlius ir avėdamas baltus sportinius batelius, nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvis dainą apie norus atliko atsistojęs, vėliau – priklaupęs, o galiausiai – ir atsigulęs tiesiai ant scenos.

Nužengęs nuo scenos, Thomukas 1 portalui LRT.lt pasakojo, kad jo dinamika scenoje simbolizuoja gyvenimą, kuriame būna ir pakilimų, ir nuosmukių, o daina įkvepia turėti norą ir jo siekti – tada, pasak atlikėjo, visos jėgos sutelkiamos į norą, todėl nebelieka erdvės tamsioms mintims, ypač padažnėjusioms per karantiną.

Toliau eurovizinę nuotaiką skleidė grupė „BE U“, atlikusi dainą „Love Yourself“. Jiems šis pasirodymas – debiutas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje. Penki šilutiškiai: vokalistė Guoda Gailiūtė, gitaristas Saimonas Stasytis, būgnininkas Dovydas Stoškus, bosistas Dovydas Mažonas ir klavišininkas Martynas Stoškus scenoje surengė įkvepiančią šventę, kurioje skatino mylėti save – būtent apie meilę sau ir yra daina, su kuria grupė siekia sėkmės 2021-ųjų „Eurovizijoje“.

Po pasirodymo atlikėjai šypsojosi: pasirodymas pavyko, scena – didelė ir patogi, todėl joje telpa ir patogiai jaučiasi visi penki grupės nariai. Tiesa, vokalistė G. Gailiūtė pridūrė, kad šeštadienį grupės nariai atidžiai peržiūrės pasirodymą ir aptars vietas, kurias dar reikės patobulinti. „Mums atrodo, kad viskas pavyko, o ar pavyko, matysime šeštadienį“, – kalbėjo grupės „BE U“ muzikantai.

Nuskambėjus trims pirmiesiems pasirodymams, žodį tarė komisija. „Tai buvo gera šoko terapija. Nesitikėjau, kad atranka prasidės tokiu numeriu“, – įspūdžiais apie vakarą atidariusį „Black Spikes“ ir Indrės Launikonytės pasirodymą dalijosi A. Smilgevičiūtė.

R. Zilnį pirmieji trys numeriai taip pat nustebino. „Thomukas yra mūsų laisvės kartos atstovas. Tas atsipalaidavimas, kada žmogus, išėjęs į sceną, daro, ką nori ir jam nelabai rūpi, ką pasakys kiti, <...>, jauniems klausytojams yra simpatiškas, nors pačioje dainoje po minutės tarsi norisi kažko daugiau“, – kalbėjo R. Zilnys.

Nors grupės „BE U“ numeris V. Bikui pasirodė šiuolaikiškas ir madingas, patarimų atlikėjams jis taip pat turėjo. „Scenoje tiek daug puikių vyrukų, o vokalistei jie pritaria tik dainos pabaigoje. Mano manymu, būtų puikus sumanymas visus priedainius dainuoti kartu. Taip žiūrovui būtų kur kas lengviau suprasti, kur yra priedainis“, – komentavo V. Bikus.

Tarp pasirodžiusių pirmųjų dešimties nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių – ir pusbrolių Tito ir Beno duetas. Atlikę kūrinį „No“, vaikinai sakė mėgstantys įvairių stilių ir žanrų muziką, tačiau itin prijaučiantys lyrinei muzikai ir mėgstantys dainą išjausti.

Po dainos abu sutartinai sakė, jog dar yra, ką tobulinti, tačiau atlikėjai prisipažino – taip atrodo po kiekvieno pasirodymo. Nuo vaikystės esantys dideli „Eurovizijos“ gerbėjai, savo sėkmę šių metų konkurse pusbroliai bando neišsigandę karantino apribojimų. Atlikėjai portalui LRT.lt sakė, kad pandemija ne tik suvaržė, bet ir išlaisvino kūrybiškumą, o prie naujų taisyklių su laiku darosi vis lengviau priprasti.

Po Tito ir Beno dueto ant scenos žengė dar viena nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvė – Martyna Jezepčikaitė, atlikusi dainą „Thank You Very Much“. Po pasirodymo dainų konkurso atrankos scenoje debiutuojanti atlikėja pasakojo, kad jos sceniniu įvaizdžiu – drugeliais dekoruotu kostiumu, išskirtine avalyne ir blizgiu švarkeliu – rūpinosi dizainerė Agnė Kuzmickaitė.

M. Jezepčikaitė atviravo, kad jaudulio netrūksta, tačiau po pasirodymo su šypsena tikino, kad emocijos – tik pačios geriausios. Dainininkė sakė besivilianti, kad jos daina suvirpins širdis visų tų, kurie kada nors yra patyrę nelaimingą meilę.

Šiemet be nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių pasirodymų, pirmosios atrankinės laidos žiūrovų laukia dar viena staigmena – svečių „Beissoul & Einius“ pasirodymas. Kaip visada nuo galvos iki kojų pasipuošęs įspūdingu kostiumu, scenos išsiilgęs grupės vokalistas atliko gerbėjams mintinai pažįstamus hitus „Don`t Wanna Live My Life“ ir „A Song To Live“.

Po „Beissoul & Einius“ pasirodymo ant scenos žengė dar viena nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų senbuvė Donata Virbilaitė. Šiemet ji savo dainai „The Way I Am“ pasirinko klasikinį įvaizdį – pasipuošė juoda suknele žemiau kelių, raudonai pasiryškino lūpas. Kaip nužengusi nuo scenos portalui LRT.lt besišypsodama sakė D. Virbilaitė, šiemet ji pasirinko nebekartoti praėjusių metų klaidos, kai vietoje teatralinio pasirodymo, didžiausias žiūrovų dėmesys teko per trumpai atlikėjos suknelei.

Atlikėja taip pat kalbėjo, kad šių metų daina – visai kitokia nei praėjusių, D. Virbilaitei itin asmeniška ir brangi, atskleidžianti tą jos pusę, kurios scenoje dainininkė paprastai nelinkusi rodyti. Nors prie mikrofono sukasi jau ne vienus metus, D. Virbilaitė prisipažino – jaudulys vis dar kaskart kiša koją, todėl visada yra, ką tobulinti ir keisti. Visgi džiaugtis taip pat yra kuo – tiek pasirodymu, tiek prie jo prisidėjusiais draugais, kalbėjo dainininkė.

Po D. Virbilaitės atėjo metas grupės „Twosome“ pasirodymui. Atlikdami dainą „I Love My Bear“, jie, kaip ir pernai, nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje užkūrė tikrą vakarėlį: stebino ryškiu grimu, nuotaikingu dainos ritmu, išradingais šokių žingsneliais. Grupės nariams į pagalbą atskubėjo ir meška su vienaragiu, taip pat nustebinę nuotaikingu šokiu ir ryškiais kostiumais.

Po pasirodymo atlikėjams, kaip jau įprasta, taip pat netrūko šmaikštumo. Vaikinai sakė besidžiaugiantys tuo, kad ant scenos pavyko gerai suskambėti, o pasiteiravus, apie ką jų daina, sakė tiesiog linksmai apdainavę savo draugę mešką.

Vakarui persiritus į antrąją pusę, dalyvių pastangas vėl komentavo komisija. „Tomo ir Beno duetas dainavo gerai <…>, bet nebuvo superįspūdingi, ko reikalauja tokia baladė“, – apie pirmąjį ketvirtuko pasirodymą atsiliepė J. Jasinskis. Tiesa, pusbrolių pasirodymas sulaukė ir nemažai pagyrų, jį palankiai vertino visi komisijos nariai.

Martyna Jezepčikaitė V. Bikui iš pirmo žvilgsnio ekrane priminė atlikėją Ariana Grande. „Tai jau yra gera pradžia. Sunku pasakyti, kiek Martynai metų, bet, matyt, priedainyje jaudulys šiek tiek pakišo koją. Visur kitur ji dainuoja gerai“, – kalbėjo komisijos narys.

„Ir dainos tema, ir ritmas, viskas sklandžiai susideda į vieną garsą, vaizdą“, – Donatos Virbilaitės dainą gyrė I. Narkutė. Šis pasirodymas patiko ir kitiems komisijos nariams, o mažiausiai simpatijų sulaukė „Twosome“ numeris. Komisijos nariai tvirtino, jog nesuprato pasirodymo humoro, kai kuriems vertintojams jis pasirodė jau atgyvenęs.

Sėkmę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje šiemet bando ir Milita Daikerytė. Pasipuošusi įspūdingu blizgančiu kostiumu, atlikėja sudainavo dainą „Shadows“. Kaip pati sakė portalui LRT.lt, ši daina – apie tai, kas šiuo metu vyksta pasaulyje, su žmonėmis ir tarp žmonių.

Po pasirodymo M. Daikerytė džiaugėsi galimybe būti scenoje. Tiesa, nuo jos nužengusi išliko savikritiška – sakė, kad po pasirodymo kaskart atrodo, jog būtų galima padaryti geriau, sudainuoti sklandžiau. Visgi atlikėjai netrūko ir geros nuotaikos. „Džiaugiuosi galimybe sugrįžti į sceną ir tikiuosi, kad ši mano kelionė tęsis kuo ilgiau“, – portalui LRT.lt sakė dainininkė.

Vakarui artėjant prie pabaigos, ant scenos po pertraukos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje su daina „Sit Down“ žengė ir atlikėja Aldegunda. Nors dainos pavadinimas angliškas, pasirodymo metu bemaž pirmą sykį šį vakarą scenoje pasigirdo ir lietuvių kalba. Tiesa, vėliau atlikėja portalui LRT.lt sakė, jog šią dainą sukūrė anglų kalba dar tada, kai gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau tik dabar suprato, kad dainai atėjo laikas, o ją reikia dainuoti lietuviškai.

Po pasirodymo Aldegunda dėkojo kartu su ja scenoje judėjusiems dviem šokėjams. „Su komanda drąsiau“, – šypsojosi atlikėja. Nors sakė, kad po ilgos karantino pertraukos šiek tiek nedrąsu sugrįžti į sceną, jaučiamas jaudulys – malonus ir laukiamas, tikino atlikėja.

Vakarą užbaigė atrankų senbuvis atlikėjas Voldemars Petersons, šiemet sėkmę konkurse bandantis su daina „Never Fall For You Again“. Tiesa, su blizgančia gitara į sceną išėjusiam V. Petersonui šįkart pritarė dar keli gitaristai. Pastarųjų marškinėlius puošė sudužusi širdis – galbūt nelaimingos meilės ir V. Petersono apdainuojamo pažado niekada nebemylėti simbolis? Po pasirodymo atlikėjai šią spėlionę patvirtino.

Tiek laukdami savo laiko eiti į didžiąją LRT studiją, tiek po pasirodymo vyrukai nestokojo geros nuotaikos. Laukdami prie durų dar spėjo parepetuoti, o sugrįžę iš studijos dar sykį užtraukė savo dainą ir džiaugėsi pavykusiu pasirodymu. V. Petersons sakė besidžiaugiantis daina, kuri šiemet, jo nuomone, panaši į vadinamąjį „Eurovizijos“ formatą. Atlikėjai atviravo, kad pandemija eurovizinės nuotaikos negadina. Priešingai, žengti į tuščią atrankos sceną be žiūrovų ir komisijos narių net drąsiau.

Iš paskutinių trijų pasirodymų komisiją maloniai nustebino Voldemaro Petersono daina. Komisijos nariai pabrėžė, kad puikiausia dainos dalis – įsimenamas priedainis. „Priedainis yra pusė darbo, jei ne daugiau. Voldemaro priedainis – vienas geriausių iš girdėtų šiandien“, – pasirodymu džiaugėsi V. Bikus.

J. Jasinskis teigiamai atsiliepė ir apie Aldegundos pasirodymą. „Buvo geras įspūdis išgirdus lietuvių kalbą. Tiesa, nežinau, kodėl pavadinimas angliškas. Kažin, ar tai pridės motyvacijos žmonėms, kurie bandys suprasti, apie ką daina“, – svarstė komisijos narys.

„Milita – tikra eurovizinė šio vakaro diva. Ji sudainavo puikiai, viską emociškai atlaikė viena, nebuvo nuobodu žiūrėti“, – M. Daikerytės pasirodymą komentavo A. Smilgevičiūtė. R. Zilnys antrino pridurdamas, kad Militos pasiodymas jam – vienas iš penkių šio vakaro geriausiųjų. Kokius balus pasirodymams skyrė komisijos nariai, paaiškės šeštadienį.

Iš viso bus parodytos keturios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidos – dvi atrankinės laidos, pusfinalis ir finalas. Finalinėje laidoje dainą atliks ir dėl teisės dalyvauti „Eurovizijos“ konkurse varžysis 2020-ųjų nacionalinės atrankos nugalėtojai „The Roop“. Jie dėl COVID-19 pandemijos atšaukus dainų konkursą neturėjo progos pasirodyti ant didžiosios scenos.

Susipažinti su pirmuoju dalyvių dešimtuku galite čia.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atranka „Pabandom iš naujo“ – jau šį šeštadienį, sausio 16 d., 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt