Muzika

2021.01.16 20:59

Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką tęsia 5 dalyviai: žiūrovų ir komisijos favoritai nesutapo

atnaujinta 23.04
Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.01.16 20:59

Ant 2021-ųjų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ scenos žengė pirmasis dalyvių dešimtukas, tačiau pusei iš jų vos prasidėjusi muzikinė kelionė jau baigėsi. Kas pateko į kitą atrankos etapą, o kuriems dalyviams teks bandyti iš naujo kitais metais, sprendė transliacijos metu balsavę komisijos nariai ir žiūrovai.

Šeštadienio vakarą pasirodė pirmasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių dešimtukas. Susumavus žiūrovų ir komisijos narių balsus, vakaro pabaigoje paaiškėjo, kad į antrąjį atrankos etapą patenka ir muzikinę kelionę tęsia Voldemars Petersons, Titas ir Benas, Martyna Jezepčikaitė, Milita Daikerytė ir grupė „BE U“.

Pirmą ir paskutinį kartą ant šių metų nacionalinės atrankos scenos šeštadienio vakarą žengė grupė „Twosome“, Thomukas 1, Aldegunda, Donata Virbilaitė ir „Black Spikes“ su I. Launikonyte.

Eurovizija 2021. Pirmoji atrankų laida: išrinkti penki dalyviai, kurie tęs kovą dėl didžiosios scenos

Dėl galimybės pasirodyti ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos šiemet iš viso varžosi 21 grupė ir atlikėjai. Iš viso bus parodytos keturios laidos – dvi atrankinės, pusfinalis ir finalo laida.

Portalas LRT.lt kiek anksčiau pasidomėjo, kokios nuotaikos vyrauja tarp pirmųjų 10-ies atrankos dalyvių. Nors beveik visi prisipažino, kad jaudulys kiša koją, tikino, kad pandemija eurovizinių vilčių nedaužo. Šilutės ambasadoriai, daugiavaikiai tėvai, mokytojai, scenos senbuviai ir naujokai – susipažinti su pirmojo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etapo dalyviais galite čia.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių pasirodymus vertins kiekvieną laidą besikeičiantys 5 komisijos nariai. Pirmojoje laidoje dalyvių pasirodymus komentavo LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, daugybės muzikos projektų bendraautoris Jievaras Jasinskis, dainų autorius, kompozitorius Vytautas Bikus, atlikėja, dainų kūrėja Ieva Narkutė ir dainininkė Aistė Smilgevičiūtė.

Su komisijos nariais bendravo atlikėjas Vaidas Baumila, 2015 m. drauge su Monika Linkyte atstovavęs Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“. Šių metų nacionalinės atrankos „Pabandom iš naujo!“ vedėjai – Vytautas Rumšas jaunesnysis ir Ieva Stasiulevičiūtė.

2021-ųjų nacionalinę „Eurovizijos“ atranką pradėjo grupė „Black Spikes“ drauge su atlikėja Indre Launikonyte – komanda, susibūrusi specialiai „Eurovizijos“ konkursui. „Eurovizija“ yra šventė, o jei tu joje dalyvauji, tai šventė dešimt kartų didesnė“, – su tokiu nusiteikimu bandyti laimės konkurse atėjo merginų būrys, patikinęs, kad pasiruošimo didžiajai scenai džiaugsmo netemdo net pandemija.

Atlikėjos nustebino ne tik karantininį snaudulį blaškančia trankia, elektrinės gitaros skambesių lydima daina „Don`t tell me“, bet ir ryškiu įvaizdžiu. Spygliuotos karūnos, ryškus grimas, ilgi nagai, įspūdingi kostiumai – grupės vokalistės sakė, kad jų įvaizdžiu rūpinosi užnugaryje stovinti stipri komanda. „Mūsų įvaizdis simbolizuoja moterišką stiprybę. Ne tik švelnumą, bet ir aštrumą“, – LRT.lt sakė atlikėjos.

Po pasirodymo „Black Spikes“ ir I. Launikonytė gerbėjams pažadėjo intrigą: „Tai – dar ne viskas, ką esame paruošusios“. Deja, žiūrovų ir komisijos balsai lėmė, kad tokios progos grupė šiemet nebeturės.

Eurovizija 2021. „Black Spikes“ feat. I. Launikonytė – „Don`t tell me“

Vakarą tęsė Thomukas 1, atlikęs dainą „Wish“. Jo aistra – ne tik scena. „Esu menininkas, dainininkas, žaidimų kūrėjas. Man labai patinka kurti virtualios realybės žaidimus“, – pasakojo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvis.

Priešingai nei „Black Spikes“ ir I. Launikonytės komandos, Thomuko kelias į gerbėjų širdis – ne tranki daina ar akį rėžiantis kostiumas, o paprastumas. Vilkėdamas oranžinės spalvos marškinėlius ir avėdamas baltus sportinius batelius, jis savo dainą apie norus iš pradžių atliko stovėdamas, vėliau – priklaupęs, o galiausiai – ir atsigulęs tiesiai ant scenos.

Portalui LRT.lt atlikėjas pasakojo, kad jo dinamika scenoje simbolizuoja gyvenimą, kuriame būna ir pakilimų, ir nuosmukių, o daina įkvepia turėti norą ir jo siekti – tada, pasak jo, visos jėgos sutelkiamos į norą, todėl nebelieka erdvės tamsioms mintims, ypač padažnėjusioms per karantiną.

Eurovizija 2021. Thomukas 1 – „Wish“

Grupei „BE U“ šio vakaro pasirodymas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje – debiutinis, o jų eurovizinė viltis – įkvepianti daina apie meilę sau „Love Yourself“. „Norim laimėt!“ – prieš pasirodymą grupė nė neketino slėpti nusiteikimo, o po pasirodymo atlikėjams taip pat nedingo šypsenos: viskas pavyko, scena – didelė ir patogi, todėl joje telpa ir patogiai jaučiasi visas penketukas.

Nors visi muzikantai šiuo metu gyvena Vilniuje – sostinėje jie ir susibūrė į grupę, – jie sako nė akimirkai nepamirštantys Šilutės – miesto, iš kurio yra kilę.

„Ten likę tėvai, seneliai. Iš savo krašto visada jaučiame palaikymą, o kadangi Šilutę labai mylime, tai ir mes visada ją palaikome“, – portalui LRT.lt sakė grupės „BE U“ nariai. Atlikėjai neslėpė – būtų apmaudu, jei šių metų „Eurovizija“ vyktų nuotoliniu būdu. Nors tam ir yra visos techninės galimybės, tikrąją renginio dvasią, anot jų, per ekraną pajusti sunkiau.

Eurovizija 2021. BE U – „Love Yourself“

Nuskambėjus trims pirmiesiems pasirodymams, žodį tarė komisija. „Tai buvo gera šoko terapija. Nesitikėjau, kad atranka prasidės tokiu numeriu“, – įspūdžiais apie vakarą atidariusį „Black Spikes“ ir Indrės Launikonytės pasirodymą dalijosi A. Smilgevičiūtė. Tiek jai, tiek kitiems komisijos nariams merginų numeris pasirodė persmelktas agresija ir nesuvaidintu pykčiu. Vieniems šie elementai patiko, kitiems sukėlė šiek tiek dvejonių.

R. Zilnį pirmieji trys numeriai taip pat nustebino. „Thomukas yra mūsų laisvės kartos atstovas. Tas atsipalaidavimas, kada žmogus, išėjęs į sceną, daro, ką nori ir jam nelabai rūpi, <...> jauniems klausytojams yra simpatiškas, nors pačioje dainoje po minutės tarsi norisi kažko daugiau“, – kalbėjo R. Zilnys. „Thomukas 1 ir atrodė kaip Thomukas 1“, – su šypsena pastebėjo I. Narkutė.

Nors grupės „BE U“ numeris V. Bikui pasirodė šiuolaikiškas ir madingas, patarimų atlikėjams jis taip pat turėjo. „Scenoje tiek daug puikių vyrukų, o vokalistei jie pritaria tik dainos pabaigoje. Mano manymu, būtų labai geras sumanymas visus priedainius dainuoti kartu. Taip žiūrovui būtų kur kas lengviau suprasti, kur yra priedainis“, – komentavo V. Bikus.

Netrukus po komisijos pasisakymų scenos vairą perėmė pusbrolių iš Panevėžio Tito ir Beno duetas. Atlikę kūrinį „No“, vaikinai sakė mėgstantys įvairių stilių ir žanrų muziką, tačiau itin prijaučiantys lyrinei muzikai ir mėgstantys dainą išjausti.

Vieni jauniausių pirmojo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etapo dalyvių pasakojo nuo mažumės jautę, kad jų pašaukimas – scena, todėl ilgai nedvejoję jie ir pasuko muzikiniu keliu. Vaikinai – ir dideli dainų konkurso gerbėjai. „Žiūrėti „Euroviziją“ – mūsų tradicija, dažniausiai ją žiūrime su tėvais. Kartais net rasdavome didesnę vietą, kur visi kartu galėtume šeštadienį žiūrėti konkursą“, – portalui LRT.lt sakė Titas ir Benas.

Duetas – ir pusbroliai, ir scenos partneriai, ir geri draugai, kartais vienas kitą suprantantys be žodžių. „Mes nesipykstame. Kartais pasitaiko darbinių ginčų, bet pavyksta greitai surasti kompromisą. Mes vienas kitą papildome – ir pasidalijame patarimais, ir nuduodam velnių“, – kalbėjo pusbroliai.

Eurovizija 2021. Titas ir Benas – „No“

Dainą apie nevykusią meilę „Thank You Very Much“ atlikusi Martyna Jezepčikaitė – taip pat nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos naujokė. Prie jos dainos kūrimo prisidėjo profesionalai iš Danijos, Švedijos ir Vokietijos. „Tai – stiprių moterų daina. Labai tikiuosi, kad ji įsės klausytojui į ausį ir atspindės jo jausmus“, – portalui LRT.lt sakė Martyna. Jos viltis išsipildė – Martyna šeštadienio vakarą sulaukė daugiausia žiūrovų simpatijų.

„Atėjau į „Euroviziją“, nes manau, kad tai – pats reikalingiausias žingsnis mano gyvenime“, – kalbėjo Martyna, įvairiuose konkursuose dalyvaujanti nuo 15-kos. Atlikėja už galimybę gyvenime rinktis tai, kas arčiausia širdies, dėkojo ją palaikantiems tėvams.

Martyna pasirūpino, kad puikiai skambėtų jos daina, o jos sceninį įvaizdį – drugeliais dekoruotą kostiumą, išskirtinę avalynę ir blizgų švarkelį – sukūrė dizainerė Agnė Kuzmickaitė.

Eurovizija 2021. Martyna Jezepčikaitė – „Thank You Very Much“

Nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų senbuvė Donata Virbilaitė sakė, kad šiemet pasirinko itin asmenišką ir jai brangią dainą „The Way I Am“, atskleidžiančią tą jos pusę, kurios scenoje dainininkė paprastai nelinkusi rodyti.

„Kiekvienais metais einu tik tada, kai žinau, kad turiu dainą, kuri skirta man ir yra mano. Man užteko pirmos eilutės ir aš supratau, kad tai yra mano gabalas“, – taip apie dainą, kurioje apdainuoja patyčias, ignoravimą ir standartus, į kuriuos tilpti žmogų verčia visuomenė, sakė Donata. Nors jos pasirodymas pateko tarp penkių komisijos favoritų, finaliniame šeštadienio vakaro penketuke Donatos vardo nematyti.

Šiemet Donata atsargiai rūpinosi ir savo įvaizdžiu. Ji pasirinko juodą suknelę žemiau kelių, raudona spalva pasiryškino lūpas. Atlikėja atviravo – po praėjusių metų, šiemet pasirodymo akcentai buvo dėliojami itin atidžiai.

„Pernai buvo visai kitoks tipažas. Tai buvo teatras, jis, deja, liko nesuprastas, nes visi žiūrėjo į mano suknelę, kuri buvo per trumpa. Šiemet – kitaip. Daina jausminga, man labai artima ir mano gyvenime labai reikalinga, joje man norėjosi būti tokia, kokios žiūrovai dar nėra matę, kokia būnu už uždarytų durų“, – portalui LRT.lt kalbėjo Donata.

Eurovizija 2021. Donata Virbilaitė – „The Way I Am“

Po Donatos pasirodymo pademonstruoti, ką moka, atėjo metas grupei „Twosome“. Jie nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos sceną bando jau ketvirtą kartą. Užkurti linksmą vakarėlį ir pašokdinti net vienaragį ir mešką – štai ką moka linksmieji „Twosome“, šiemet gerbėjams paruošę dainą apie savo draugę mešką „I Love My Bear“.

„Daina labiau atspindi ne mus, o lyrinius “, – prieš pasirodymą sakė grupės nariai, kuriems surimtėti net ir prieš kameras – tikras iššūkis. „Nusimintume, jei „Eurovizija“ vyktų nuotoliniu būdu. Todėl nebijome, jei šį kartą nelaimėsime“, – kalbėdami su portalu LRT.lt, atlikėjai dar sykį patikino, kad optimizmas – jų kasdienybės palydovas ne tik scenoje. Tiesa, „Twosome“ šmaikštumas nei komisijos narių, nei balsavusių žiūrovų pernelyg nesužavėjo.

Eurovizija 2021. Twosome – „I Love My Bear“

Vakarui persiritus į antrąją pusę, dalyvių pastangas vėl komentavo komisija. „Twosome“ pasirodymas komisijos nariams simpatijų nesukėlė – grupės humoras jiems pasirodė atgyvenęs, ne itin skoningas ir ne iki galo suprastas. J. Jasinskis prisipažino, kad komedijos žanrą jam iš viso sunku komentuoti.

O štai Tito ir Beno duetas komisijai patiko – pagyrų sulaukė ir atlikėjų vokalai, ir numerio atlikimas. Tiesa, V. Bikui pasirodė, kad vietomis vaikinų veiduose buvo matyti per daug skausmo. „Suprantu, kad norisi išvaidinti ir ištransliuoti dainą, bet, galbūt, buvo galima išspausti vieną kitą šypseną. Antra vertus, gal daina to ir nereikalauja, nežinau“, – svarstė V. Bikus. Jam pritarė ir kiti komisijos nariai.

„Martyna nuo pat pradžių prikausto dėmesį. Vaizdelis labai gražus, bet <...> daina truputėlį prailgo“, – Martynos pasirodymą komentavo I. Narkutė. Atlikėjos įvaizdis patiko ir V. Bikui. Jam iš pradžių Martyna net priminė pasaulinio lygio atlikėją Arianą Grande. „O tai – jau gerai“, – sakė jis.

Pagyrimai skriejo ir Donatai. „Ir dainos tema, ir ritmas, viskas sklandžiai susideda į vieną garsą, vaizdą“, – Donatos Virbilaitės dainą gyrė I. Narkutė. Panašiai apie jos pasirodymą atsiliepė ir kiti komisijos nariai.

Sėkmę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje šiemet bando ir Milita Daikerytė. Pasipuošusi blizgančiu kostiumu, atlikėja sudainavo dainą „Shadows“. Kaip pati sakė portalui LRT.lt, ši daina – apie tai, kas šiuo metu vyksta pasaulyje, o ją atlikdama Milita jaučiasi esanti savo vietoje, tinkamu laiku.

Šis jos pasirodymas – sugrįžimas į sceną po ilgos pertraukos. „Mano muzikinis kelias prasidėjo vaikystėje, tačiau ties 18-ka jis pasibaigė. Iš tiesų jį ir užbaigiau ties „Eurovizija“ prieš 5 metus. Prieš filmavimą atsikėliau visiškai be balso ir tai priėmiau kaip ženklą, kad, galbūt, man scenoje – ne vieta“, – prisiminė Milita.

„Džiaugiuosi galimybe sugrįžti į sceną ir tikiuosi, kad ši mano kelionė tęsis kuo ilgiau“, – portalui LRT.lt sakė dainininkė. Bent jau kol kas jos viltys išsipildė – Milita pateko į kitą nacionalinės atrankos etapą.

Eurovizija 2021. Milita Daikerytė – „Shadows“

Vakarui artėjant prie pabaigos, ant scenos po pertraukos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje su daina „Sit Down“ žengė ir atlikėja Aldegunda. Portalui LRT.lt ji sakė, kad šią dainą anglų kalba sukūrė dar tada, kai gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau tik dabar širdimi pajautė: dainai atėjo laikas ir ją reikia atlikti lietuviškai.

Aldegunda pasakojo, kad į išsvajotąją muzikos mokyklą vaikystėje pateko ne iš karto – mokytojai nenorėjo jos priimti, mat ji girdi tik viena ausimi. Atlikėjos močiutė su ašaromis išprašė, kad Aldegunda gautų šansą bent pabandyti. „Tada mokytojai pasakė, kad aš su viena ausimi girdžiu geriau negu kai kurie su dviem“, – dieną, kai sužinojo patekusi į muzikos mokyklą, prisiminė atlikėja.

Į eurovizinį šurmulį Aldegundą išlydėjo gausi šeima, mat ji – daugiavaikė mama. Tiesa, prie mamos muzikinio chaoso per ilgą laiką vaikai jau spėjo priprasti. „Jie šaunuoliai, auga ir darosi vis savarankiškesni. Jau žino – jei mama dalyvauja projekte, tai pasiskirsto, kas daro valgyti, kas šluoja kambarius, kas vedžioja šunis. Veiksmo daug, mūsų troba didelė, pilna, bet mamai reikia siekti savo svajonių. Niekas dėl to niekada nėra manimi suabejojęs ar paprašęs sustoti“, – šypsojosi Aldegunda.

Eurovizija 2021. Aldegunda – „Sit Down“

Vakarą užbaigė atrankų senbuvis, neformalaus ugdymo mokytojas iš Kauno Voldemars Petersons, šiemet sėkmę konkurse bandantis su daina „Never Fall For You Again“. Su blizgančia gitara į sceną išėjusiam V. Petersonui šįkart pritarė dar keli gitaristai, scenoje visi kartu jie – pirmą sykį.

Gitaristų marškinėlius puošė sudužusi širdis – galbūt nelaimingos meilės ir V. Petersono apdainuojamo pažado niekada nebemylėti simbolis? Po pasirodymo atlikėjai šią spėlionę patvirtino.

V. Petersons portalui LRT.lt sakė besidžiaugiantis daina, kuri šiemet, jo nuomone, viena brandžiausių ir panašiausių į vadinamąjį „Eurovizijos“ formatą. Daina apie nelaimingą meilę, garsiai ir daug sykių kartojamas pažadas daugiau nebemylėti – gal žodžius padiktavo skausmingos asmeninės patirtys? V. Petersons tik nusišypso: ne, bet dainos atsiradimo istorija ne mažiau įdomi.

„Vieną dainos eilutę, kai dar nebuvo visų žodžių, tiesiog nugirdo mano mokinė, su ja repetavome Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre, kuriame dirbu. Ji sako: „Va, šita tokia eurovizinė.“ Pasiūliau jai bandyti dainuoti duetu, bet šiai dainai nepavyko gerai suderinti balsų, todėl išrutuliojau kūrinį vienas, o mokinė pasiūlė dainos temą – apie slegiančius santykius, nuo kurių bandai pabėgti, bet įklimpsti vis iš naujo“, – LRT.lt pasakojo V. Petersons.

Susumavus komisijos narių ir žiūrovų balsus, V. Petersons tapo pirmojo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etapo favoritu.

Eurovizija 2021. Voldemars Petersons – „Never Fall For You Again“

Iš paskutinių trijų pasirodymų komisiją maloniai nustebino Voldemaro Petersono daina. Komisijos nariai pabrėžė, kad puikiausia dainos dalis – iš karto įsimenamas priedainis, o pats Voldemars nustebino peržengęs jam įprasto baladės žanro ribas.

J. Jasinskis gyrė Militos vokalą, teigiamai atsiliepė ir apie Aldegundos pasirodymą. „Buvo geras įspūdis išgirdus lietuvių kalbą. <…> Tiesa, nežinau, ar vienintelė angliška frazė „Sit Down“ pridės motyvacijos žmonėms, kurie bandys suprasti, apie ką daina“, – pasvarstymais apie Aldegundos numerį dalijosi komisijos narys.

„Milita – tikra eurovizinė šio vakaro diva. Ji sudainavo puikiai, viską emociškai atlaikė viena, nebuvo nuobodu žiūrėti, nors scenoje buvo vienas žmogus“, – M. Daikerytės pasirodymą gyrė A. Smilgevičiūtė. R. Zilnys pridūrė, kad Militos pasiodymas jam – vienas iš penkių šio vakaro geriausiųjų.

Vakaro pabaigoje žiūrovų laukė staigmena – svečių „Beissoul & Einius“ pasirodymas. Nuo galvos iki kojų pasipuošęs įspūdingu kostiumu, grupės vokalistas gyvų koncertų išsiilgusiems žiūrovams atliko mintinai gerbėjams pažįstamus hitus „Don`t Wanna Live My Life“ ir „A Song To Live“.

Kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame, Nyderlanduose, paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu. Šiais metais, atsižvelgiant į dinamišką pandemijos situaciją, yra numatyti net keli „Eurovizijos“ scenarijai. Daugiau apie juos skaitykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt