Naujienų srautas

Muzika2021.01.19 16:24

Nufilmuota 2-oji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida: joje – ypatingas „The Roop“ pasirodymas

atnaujinta 20.30

Drabužiai nuo „Mados infekcijos“ podiumo, netikėti įvaizdžiai, po pertraukos sugrįžę išsiilgti atlikėjai ir dešimt naujų dainų – LRT Didžiojoje studijoje nufilmuota antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ laida, kurią televizijos žiūrovai išvys jau šeštadienio vakarą. Tada paaiškės, kurie penki dalyviai galės pasirodyti atrankos pusfinalyje.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ laidos filmuojamos laikantis visų saugumo reikalavimų, todėl filmavimo darbai, anksčiau trukdavę kelias valandas, šiemet tęsiasi visą dieną. Šurmulio užkulisiuose nebūna – visi dalyviai ruošiasi atskirai, o po kiekvieno pasirodymo dezinfekuojama scena ir įranga, visi darbuotojai nuolat dėvi veidą dengiančias kaukes, skydelius, laikosi saugaus atstumo.

Dėl galimybės atstovauti Lietuvai 2021 m. „Eurovizijoje“ iš viso varžosi 21 atlikėjas ar grupė. Po pirmosios atrankos laidos į kitą etapą pateko Voldemars Petersons, Titas ir Benas, Martyna Jezepčikaitė, Milita Daikerytė ir grupė „BE U“. Dar penki pusfinalio dalyviai paaiškės šeštadienio vakarą (sausio 23 d.), po to, kai išvydus visų antrojo vakaro dalyvių pasirodymus, bus susumuoti komisijos balai ir televizijos žiūrovų balsai.

Antrojoje atrankos laidoje varžosi 10 atlikėjų: „Uno Band“, Rapolas, Sunday Afternoon, Aistė Brokenleg, Cosmic bride, Norbertas, Gabrielė Goštautaitė, Gebrasy, Evita Cololo, Gabrielius Vagelis.

Pirmieji ant scenos pasirodė grupė „Uno Band“ su daina „Eisiu“. Kaip portalui LRT.lt pasakojo grupės vokalistas Vytautas Raudonis, geriau žinomas Uno pseudonimu, po šiokios tokios pertraukos „Uno Band“ praėjusią vasarą ant scenos sugrįžo atsinaujinusi – su nauja sudėtimi ir nauju autorinių dainų repertuaru. Tai pirmas kartas, kai grupė išbandė jėgas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje. „Jausmas – puikus!“, – iškart po filmavimo patikino Uno.

Netruks scenoje keitėsi šviesos, keitėsi melodijos, keitėsi ir atlikėjas. Antrasis scenoje pasirodė lietuviškai uždainavęs Rapolas, dainos „Degam“ autorius. „Iš pradžių sukūriau anglišką dainos versiją, po to sumąsčiau sukurti ir lietuvišką. Juk iš tiesų, mūsų kalba – labai graži, turtinga, labai gera ja dainuoti. Taigi pagalvojau, kad, jei jau italai ar prancūzai dainuoja savo gimtąja kalba, ir lietuviai gali dainuoti savąja“, – svarstė Rapolas.

Tiesa, daugelis televizijos žiūrovų Rapolą pamena iš LRT TELEVIZIJOS projekto „Du balsai – viena širdis“, kuriame prieš keletą metų dalyvavo drauge su mama Aurelija Meškauskiene, o taip pat iš projekto „Dvi kartos“, kuriame prieš porą metų pasirodė su Rolandu Janušu, 2021-ieji – Rapolo debiutas ant nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenos.

Trečioji ant scenos pasirodė spalvingu įvaizdžiu išsiskyrusi atlikėja Sunday Afternoon. Tiesa, nors vardas kol kas girdėtas mažesniam televizijos žiūrovų ratui, dainininkės veidas – puikiai atpažįstamas. Sunday Afternoon – atlikėja Vilija Matačiūnaitė, 2014-aisiais atstovavusi Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ Kopenhagoje, kur atliko dainą „Attention“.

„Praėjo nemažai laiko, subrandinau naujų idėjų, naujų kūrinių, – kalbėjo atlikėja, pasirodanti su savo kūrybos daina „Open“. – Galbūt ne visiems ji patiks, nors ir prieš tai į „Euroviziją“ vykusi daina „Attention“ sulaukė labai skirtingų vertinimų ir nuomonių. Kritikos nebijau – jos visada bus. O daina „Open“ šiomis dienomis, šiame pasaulyje ir šiuo civilizacijos laikotarpiu, mano manymu, yra labai aktuali.“ Atlikėja taip pat pridūrė, kad V. Matačiūnaitė jau išbandė „Eurovizijos“ sceną, tad ji labai norėtų, kad Europa išgirstų ir Sunday Afternoon.

Antrus metus iš eilės savo jėgas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje išbando aktorė, atlikėja Aistė Brokenleg. Ir praėjusiais, ir šiais metais ji traukia akį originaliu įvaizdžio pasirinkimu. „Šis derinys buvo sudėliotas specialiai Aistei, – portalui LRT.lt sakė atlikėjos stiliumi pasirūpinusi dizainerė Akvilė Jančauskaitė. – Šis įvaizdis yra sukurtas specialiai šiam pasirodymui, nors atskirus kostiumo elementus buvo galima išvysti ir ant festivalio „Mados infekcija“ podiumo.“ Atlikėja taip pat pažymėjo, kad įvaizdis jai – labai svarbus pasirodymo elementas, juolab pasirodant televizijoje, kur ir garsas, ir vaizdas yra vienodai svarbūs.

Originaliu įvaizdžiu žavėjo ir atlikėja, pasivadinusi Cosmic bride pseudonimu, Roterdame gyvenanti Natalija Chareckaja, į Lietuvą sugrįžusi pasigrožėti žiema ir išbandyti jėgas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje.

Žodžius ir muziką dainai „Solitary Star“ sukūrė pati atlikėja. „Vėliau man padėjo labai talentingas prodiuseris, su kuriuo kartu studijavome Roterdamo konservatorijoje, o vizualine puse pasirūpino dar viena Roterdamo konservatorijos absolventė“, – vardijo atlikėja, pasirodžiusi labai originaliu drabužiu, kurio autorė – latvių dizainerė Una Berzina.

Pirmą kartą jėgas artankoje išbando ir anksčiau televizijos projektuose matytas dvidešimtmetis atlikėjas Norbertas su daina „Man in Need“. Vaikinas pasakojo, kad muzika jį lydėjo nuo mažų dienų, muzikos mokykloje jis mokėsi groti akordeonu, tačiau nepajautęs pašaukimo minėtajam instrumentui, jau penkerius metus lavina savo vokalą.

Pirmą kartą ant nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenos pasirodė ir atlikėja Gabrielė Goštautaitė su daina „Freedom“. „Jaučiuosi labai gerai, nes manau, kad viską pavyko išpildyti“, – džiaugėsi ji. Atlikėja sakė stebėjusi ir pirmąją atrankų laidą, kurioje išvydo tikrai gražių pasirodymų. „Apskritai smagu, kad šis projektas vyksta – esame išsiilgę scenos. Labai džiugu būti šio projekto dalimi, vėl būti ant scenos“, – pasakojo G. Goštautaitė.

Atrankos debiutantė sceną užleido patyrusiam atrankų vilkui – atlikėjui Gebrasy su daina „Where‘d You Wanna Go?“. „Tai jau ketvirtas kartas, kai grįžtu į nacionalines atrankas, antras – kai grįžtu su savo kūrybos daina. Man šie metai – išskirtiniai, pradėjau dirbti su kita komanda, taigi ši daina žymi bendros mūsų kūrybos kelio pradžią. Labai tikiu šia daina“, – patikino scenos vardu Gebrasy prisistatantis Audrius Petrauskas.

Su daina „Be paslapčių“ nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje debiutavo atlikėja Evita Cololo. „Jaučiuosi labai gerai! Kadangi dėl karantino negalėjau pasirodyti, koncertuoti, šis pasirodymas pirmasis po šiokios tokios pertraukos, taigi įdėjau nemenką energijos pliūpsnį“, – pasakojo Evita, dainavusi lietuviškai.

„Lietuvių kalba yra labai melodinga, lyriška, žodynas pakankamai turtingas, kad būtų galima išreikšti savo jausmus. Ši daina man yra labai artima ir ją išjaučiu būtent lietuviškai“, – pridūrė ji. Devyniolikmetė atlikėja dažnai traukia akį išskirtiniu įvaizdžiu. Ir atrankoje ji pasirodė su akį traukiančiu deriniu – tamsiu odiniu švarku ir prie jo derančia šviesesne odine liemene. „Liemenę pasiuvo mano draugė, puiki jaunoji dizainerė Arūnė Jūrevičiūtė“, – atskleidė E. Cololo.

Ją ant scenos keitė dar vienas labai stilingas atlikėjas – Gabrielius Vagelis, kiekvieną sykį daug dėmesio skiriantis ir savo įvaizdžiui. Per karantiną nemažai laiko praleidęs su patogia sportine apranga, jis džiaugėsi proga pasipuošti kostiumu, prie kurio priderino stilingą kepuraitę.

Tai penktasis kartas, kai atlikėjas pasirodo nacionalinėje atrankoje, trečias – kai pristato savo kūrybos dainą. Šįkart žiūrovų ir projekto komisijos simpatijas jis bandys užkariauti kūriniu „My Guy“.

Kovą pusfinalyje tęs tik penki iš dešimties pasirodžiusių dalyvių. Tiesa, atrankoje pasirodė ir ypatingas svečias – „The Roop“, nors grupė yra atrankų dalyvė, už ją šį šeštadienį balsuoti dar nereikės.

Praėjusiais metais iškovojusi teisę atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, kuri dėl pandemijos neįvyko, šiemet grupė pelnė teisę pasirodyti iškart konkurso finale ir dar kartą varžytis dėl galimybės atstovauti šaliai gegužę vyksiančioje „Eurovizijoje“ Roterdame.

Prieš filmavimą grupės nariai savo socialiniuose tinkluose rašė: „Daina „Discoteque“ nėra „On Fire“ kopija. To mažiausiai norėjome. Tačiau vienas dalykas, kuris sieja šiuos kūrinius (be grupės narių) yra tai, kad abu skamba kažkiek neįprastai. Ir tas mums patinka!“

LRT.lt primena, jog 2021-ųjų „Eurovizijos“ finalas Roterdame, Nyderlanduose turėtų įvykti gegužės 22 d., tačiau dėl nuolat besikeičiančios pandemijos situacijos, numatomi 4 skirtingi renginio scenarijai. Daugiau apie juos skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą