Muzika

2020.03.18 15:49

„The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius – apie atšauktą „Euroviziją“: keista ir liūdna

papildyta grupės komentaru, atnaujinta 17.10
Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.03.18 15:49

Trečiadienio popietę paskelbta, kad Nyderlanduose šių metų gegužę turėjęs įvykti „Eurovizijos“ dainų konkursas atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. „The Roop“ feisbuke kreipėsi į gerbėjus.

Lietuvai jame atstovauti turėjo grupė „The Roop“ su kūriniu „On Fire“.

Lietuvos atstovus „Eurovizijos“ ekspertai ir lažybininkai laikė vienais favoritų laimėti šių metų konkursą. Dar trečiadienio rytą lažybininkų prognozių lentelėje lietuviai užėmė trečiąją vietą.

Nors buvo spėliojama, kad konkursas Roterdame gali įvykti be žiūrovų, teletilto būdu arba būti nukeltas vėlesnei datai, trečiadienį Europos transliuotojų sąjunga pranešė, kad „Eurovizija“ šįmet tikrai neįvyks.

Bus diskutuojama dėl galimybės 2021 metais šį konkursą surengti tame pačiame mieste, kuriame jis turėjo vykti šį pavasarį, - Roterdame.

Kol kas nepaskelbta, ar 2021 metų konkurse skambės tie patys kūriniai, kurie buvo išrinkti šįmet. Bet „Eurovizijos“ gerbėjai tuo smarkiai abejoja – tai iš esmės panaikintų daug dėmesio sulaukiantį nacionalinių atrankų procesą.

Grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius portalui LRT.lt sakė, kad grupė savo poziciją išdėstys oficialiame pranešime, bet neslėpė, jog nusiminė.

„Keista ir liūdna. Nes Lietuva praranda didelę tikimybę rengti „Euroviziją“, - sakė atlikėjas.

Trečiadienio pavakarę grupė feisbuke pasidalino pranešimu, kuriame rašo, kad jos nariai jaučiasi nusiminę, tačiau supranta, kad esama situacija verčia priimti tokius sprendimus.

„Labai liūdna, to nenorime nuneigti. Bet sveikata yra pirmiau už visus konkursus. Mes nežadame nuleisti rankų ir toliau skleisime dainą ir jos šokį aplink pasaulį. Šiuo metu kūrinys pradeda pasiekti užsienio radijo stotis. Jau pamatėme, kad „On Fire“ daina yra labai mėgstama ir jos kelias į žmonių širdis tik prasideda“, – sako „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Skelbiame visą „The Roop“ žinutę:

Grupė kviečia ir toliau visus likti susivienijusius. Laikytis karantino, o namuose ir balkonuose skleisti gerą nuotaiką su „On Fire“ šokiu.

„Mums pavyko sukurti tai, kas jungia žmones ir skleidžia pozityvumą. To dabar mums visiems labai reikia. Ir prisiminkime, kad ne pats konkursas suteikia prasmę dainai, o dainos besiklausantys žmonės. Tad kiekvienas mūsų gali būti dainos ambasadorius ir ją populiarinti“, – sako „The Roop“ būgnininkas Robertas Baranauskas.

„Šiais metais Lietuva konkurse buvo vertinama labai aukštai ir tai jau yra didelis pasiekimas. Mes jau įrodėme, kad galime būti matomi, drąsūs, profesionalūs, galime būti lyderiai. Labai linkime toliau mums visiems tokiais ir likti savo gyvenimuose“, – sako „The Roop“ gitaristas Mantas Banišauskas.

Grupė tikisi, kad netolimoje ateityje paaiškės, kas bus toliau su konkursu – ar po metų teks jiems vykti, ar viskas bus rengiama iš naujo.

Šiuo metu „The Roop“ nariai laikosi karantino namuose ir išnaudoja šį laiką naujų dainų kūrybai. Grupė nežada lėtinti darbų tempo ir ruošiasi toliau skleisti savo muziką.

„The Roop“ linki visiems sveikatos ir vienybės šiuo visiems nelengvu etapu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt