Muzika

2020.03.18 13:36

Populiariausias šių metų „Eurovizijos“ klipas – skandalingų rusų „Little Big“: konkurentus lenkia dešimteriopai

LRT.lt2020.03.18 13:36

Rusijai „Eurovizijoje“ ketinanti atstovausianti grupė „Little Big“ sulaukė didžiulio dėmesio internete.

Konkursui įrašytos dainos „Uno“ vaizdo klipas iš karto tapo populiariausiu šių metų konkurso klipu. Per penkias dienas jis peržiūrėtas daugiau kaip 32 mln. kartų. Lietuvoje „Uno“ populiariausių „YouTube“ vaizdo klipų sąraše užima pirmąją vietą.

Tiesa, grupės pavadinimas konkurso gerbėjų šiomis dienomis linksniuojamas ir dėl kitos priežasties. Kaip antradienį skelbė LRT.lt, internete išplito vaizdo įrašas, kuriame įamžintas rusų grupės lyderis Ilja Prusikinas, besišvaistantis homofobiškomis frazėmis.

„Eurovizijos" gerbėjų forumuose jau pasklido raginimai boikotuoti šios grupės pasirodymą ir už jį nebalsuoti. „Little Big“ ginantieji sako, kad pasipiktinę gerbėjai tiesiog nesupranta savito ir ironiško rusų humoro jausmo.

Kita vertus, šiuo metu, Nyderlanduose uždraudus visus renginius bent iki balandžio 6-osios, dėl koronaviruso „Eurovizijos" likimas atrodo pakibęs ant plauko. Didžiausias Europos dainų konkursas Roterdame suplanuotas gegužės 12-16 dienomis. Antradienį dėl jo Europos transliuotojų sąjunga sušaukė pasitarimą, tačiau kol kas nepaskelbti jokie sprendimai.

„Little Big“ kūrinį „Uno“ pristatė kovo 12-osios vakarą Rusijos televizijos laidoje „Vakaras su Urgantu“. Kartu su dainos premjera „TikTok“ socialiniame tinkle duotas startas ir #unovisionchallenge iššūkiui. Jo esmė – atkartoti klipe matomus šokių žingsnelius: judinti kelius, rankas, apsisukti per juosmenį ir svarbiausia – išlaikyti abejingą veidą.

Šiuo metu iššūkis skaičiuoja daugiau kaip 70 mln. peržiūrų, prie jo prisijungė daugybė Rusijos žvaigždžių ir tinklaraštininkų. #Unovisionchallenge iššūkis „TikTok“ platformoje pagerino per dieną įkeltų vaizdo įrašų rekordą.

„Eurovizijos“ „YouTube“ paskyroje įkeltas vaizdo klipas šiuo metu užima pirmą vietą populiariausių sąraše net keturiose šalyse (Rusijoje, Baltarusijoje, Lietuvoje ir Ukrainoje), Latvijoje ir Estijoje – antrą.

Šiuo metu lažybininkai Rusijos atstovams prognozuoja ketvirtąją vietą „Eurovizijoje“. Lietuviams „The Roop“ prognozuojama trečioji vieta, šveicarų atlikėjui Gjon's Tears - antroji. Pergalė pranašaujama bulgarų dainininkei Victoriai.