Muzika

2020.03.18 15:29

Atšauktas „Eurovizijos“ dainų konkursas

atnaujinta 16.29
LRT.lt2020.03.18 15:29

Trečiadienio popietę Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskelbė, kad neįvyks gegužę suplanuotas „Eurovizijos“ dainų konkursas.

„Giliai apgailestaudami pranešame, kad „Eurovizijos“ dainų konkursas Roterdame atšaukiamas.

Per šias savaites svarstėme įvairius alternatyvius variantus surengti konkursą“, - paskelbė Europos transliuotojų sąjunga.

Apgailestaujama, tačiau koronaviruso grėsmė nepaliko jokių realių galimybių surengti „Eurovizijos“ konkursą šįmet.

Su Nyderlandų transliuotoju ir Roterdamo miesto valdžia bus toliau diskutuojama dėl galimybės konkursą ten pat surengti 2021 metais.

Kol kas nėra žinoma, ar jame skambėtų dainos, atrinktos šių metų konkursui.

Lietuvai šįmet „Eurovizijoje“ turėjo atstovauti grupė „The Roop“ su daina „On Fire“.

„Eurovizijos“ dainų konkursas, gegužės 12-16 dienomis planuotas Roterdame, pastarąją savaitę buvo po gerbėjų didinamuoju stiklu.

Pasaulį užklupus koronaviruso pandemijai, daugelyje Europos šalių įvestas karantinas, draudžiami renginiai, uždarytos mokyklos ir kitos įstaigos.

„Dabartinė situacija Europoje tikriausiai išliks neaiški per artimiausius mėnesius. Negalime garantuoti, kad galėtume surengti tokio dydžio renginį vėliau šiais metais.

Be to, vėliau šįmet surengtas konkursas sumažintų laiką, kurį laimėjęs transliuotojas turėtų pasirengimui kitų metų konkursui“, - kodėl konkursas atšauktas, o ne nukeltas vėlesniam laikui šįmet, skelbia Europos transliuotojų sąjunga.

Jos pranešime pabrėžiama, kad net ir konkurso rengimas be žiūrovų Roterdame neįmanomas dėl pavojaus dalyvių sveikatai, o „Eurovizija“ teletilto būdu, transliuojant pasirodymus iš studijų skirtingose šalyse, laužytų renginio tradicijas, vertybes ir dvasią.

Konkurso organizatoriai taip pat praneša, kad kol kas nėra priimtas sprendimas, ar kitų metų konkurse dalyvaus tie patys atlikėjai, kurie turėjo dainuoti šįmet.

Taip pat dar nežinoma, ar įsigyti bilietai šių metų konkursui galios ir 2021 metų „Eurovizijai“ – šią informaciją žadama pranešti vėliau.

Dėl jos atšaukti kovą ir balandį Londone, Amsterdame ir Tel Avive turėję vykti koncertai, kuriuose ketino dalyvauti dešimtys „Eurovizijos“ dalyvių.

Londone ir Amsterdame pasirodyti ketinę lietuviai „The Roop“ savo keliones atšaukė dar praėjusios savaitės viduryje, Lietuvos Vyriausybei uždraudus renginius šalies teritorijoje ir rekomendavus nekeliauti į užsienį. Grupė, kaip ir kelių kitų šalių atstovai, taip pat atsisakė vykti į Nyderlandus filmuoti ją pristatančio filmuko „Eurovizijai“.

Nyderlanduose dar praėjusią savaitę buvo įvestas draudimas organizuoti susibūrimus ir renginius, kuriuose dalyvauja daugiau nei 100 žmonių. Kol kas jis galioja iki balandžio 6-osios.

Roterdamo meras Ahmedas Aboutalebas praėjusią savaitę žiniasklaidai sakė, kad dėl „Eurovizijos“ reikėtų apsispręsti iki balandžio 6-osios, mat tada miesto „Ahoy“ arenoje jau reikėtų pradėti statyti konkursui skirtą sceną.

Buvo svarstyta, kad jei susibūrimų draudimas būtų pratęstas iki „Eurovizijos“, galbūt konkursas galėtų vykti be žiūrovų arba teletilto būdu – visų 41-os šalies atstovams dainuojant iš TV studijų savo valstybėse.

Variantas rengti konkursą Roterdame be žiūrovų irgi atrodė miglotas – konkurso gerbėjai internete svarstė, kad tai sugriautų šventinę renginio dvasią, be to, neaišku, ar atlikėjai dėl uždaromų sienų apskritai galėtų atvykti į renginį.