Muzika

2020.03.06 12:03

Susibūrė naujas duetas: Leonas Somovas ir Alanas Chošnau pristato dainą ir skelbia koncertus arenose

LRT.lt2020.03.06 12:03

Jau šį rudenį didžiąsias šalies arenas ir koncertų sales sudrebins išskirtinis šiuolaikinės muzikos kūrėjų šou.

Vardan įspūdingo reginio ir kvapą gniaužiančių potyrių pečius surėmė ir jėgas suvienijo atlikėjas Alanas Chošnau ir muzikos prodiuseris Leonas Somovas. Šiandien pristatomas naujas kūrinys „Mano naktys“, kurį artėjančiuose pasirodymuose gerbėjai kviečiami išgirsti ir gyvai.

Žinomo atlikėjo A. Chošnau ir su užsienio įrašų kompanijomis šiuo metu dirbančio L. Somovo bendras kūrinys „Laukiau ilgai“ sėkmingai debiutavo dar šiemet. Vos dienos šviesą išvydusi daina akimirksniu užkariavo klausytojų širdis.

Todėl, gerbėjų paskatinti, atlikėjai jau įrašinėja bendrą muzikos albumą ir ruošiasi šį rudenį planuojamam koncertiniam turui „Planetos“.

„Susitikome studijoje kurti bendros dainos ir žingsnis po žingsnio kilo mintis apie tolimesnį bendradarbiavimą. Išleidus pirmąjį bendrą singlą labai susibendravome, o idėjos ėmė vyti viena kitą. Todėl nusprendėme toliau kurti ir stebinti klausytojus.

Projektą „Planetos” inspiravo NASA garso įrašas, kuriame pirmą kartą paviešinti Saulės sistemos planetų skleidžiami garsai. Pamanėme, kad būtų labai įdomu ir neįprasta sukurti muziką tokius garsus moduliuojant dainose. To pasaulyje dar niekas nėra bandęs”, - gimusia nauja idėja dalinosi Leonas Somovas.

Sujungti skirtingus muzikos stilius atlikėjus paskatino gilus tikėjimas, kad muzikai neegzistuoja nei ribos, nei taisyklės.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose − Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Palangoje - koncertus surengsiantys atlikėjai kvies ne tik pamatyti užburiantį pasirodymą, bet ir specialiųjų, novatoriškų efektų pagalba nukels gerbėjus į kosmoso platybes.

„Tai tikrai nebus įprastas koncertas. Pasitelkiant naujausias technologijas ruošiama įspūdinga šou programa, dominuos sudėtingi techniniai sprendimai, sales užlies kokybiškos muzikos skambesys“, − pasakojo renginio organizatorių „Stambus planas“ atstovė Olga Zacharova.

Muzikos kūrėjų teigimu, koncertams ruošiamasi itin atsakingai. Didelio kruopštumo ir atsidavimo reikalauja ne tik pats kūrybos procesas, bet ir aukštos kokybės vizualinių, technologinių sprendinių įgyvendinimas.

„Mūsų tikslas yra palikti nepamirštamą įspaudą Jūsų širdyse ir mintyse sukuriant unikalų potyrį. Kiekvieną salę paversime skirtinga planeta, kurioje vyraus muzikos ir ambicingų vaizdinių sinergija”, - mintimis dalinosi atlikėjai.

Pasak atlikėjo A. Chošnau, neeilinė kosminė koncertinio turo tema pasirinkta neatsitiktinai – ji sieja tiek muziką, tiek visą žmoniją.

„Planetos jungia mus savo paslaptimis, daugeliui kelią susižavėjimą, skatina kūrybiškumą. Tikiu, kad erdve sklindanti muzika įsiskverbia į pasąmonę ir žadina žmones. Ji turi galią perkrauti mūsų žemiškus kūnus ir sukurti tokią ypatingą vietą, kurioje gimsta naujos mintys, jausmai ir idėjos“, − atviravo atlikėjas.

Pašnekovas teigia tikintis šio naujo projekto ateitimi ir vertina naują kūrybinę patirtį su Leonu Somovu. Pasak A. Chošnau: „Šiuose koncertuose pasijusite taip, lyg nustoja veikusi Žemės gravitacija ir mes visi planetomis imame keliauti šviesos greičiu!“

Koncertai vyks: lapkričio 18 d. Klaipėdos „Švyturio” arenoje, lapkričio 21 d. Šiaulių arenoje, lapkričio 27 d. Panevėžio „Cido“ arenoje, gruodžio 1 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje, gruodžio 2 d. Kauno „Žalgirio” arenoje, gruodžio 17 d. Palangos koncertų salėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt