Naujienų srautas

Muzika2020.02.27 12:06

Gandai nepasitvirtino: britai į „Euroviziją“ siunčia popžvaigždės Johno Newmano brolį

LRT.lt 2020.02.27 12:06

Ketvirtadienį pagaliau atskleista, kas šių metų „Eurovizijos“ konkurse atstovaus Didžiajai Britanijai.

Po eilės nesėkmių britai, kurie yra vieni iš didžiausių „Eurovizijos“ finansuotojų, šįmet atsisakė viešos atrankos į „Euroviziją“.

Vietoj to parinkti ir paruošti atlikėją bei dainą „Eurovizijai“ britų transliuotojas BBC patikėjo stambiai muzikos kompanijai BMG.

Naujas požiūris pasirinktas, nes per pastarąjį dešimtmetį Didžioji Britanija, kuri į finalą patenka be pusfinalio barjero, neblizga „Eurovizijos“ rezultatų lentelėje. Praėjusiame šimtmetyje šalis „Euroviziją“ laimėjo penkis kartus, tačiau per pastaruosius dešimt metų geriausias jos pasiekimas – 2011 metais grupės „Blue“ užimta 11-oji vieta.

Pernai britas Michaelas Rice‘as „Eurovizijos“ finale liko paskutinis. Paskutinę vietą finale šalis užėmė ir 2003, 2008, 2010 metais.

Pernai paaiškėjus, kad šalies atstovas bus parinktas kitaip nei anksčiau, „Eurovizijos“ gerbėjai vylėsi, kad į Roterdamą vyks ir gegužės 16-ąją finale dainuos kuri nors ryški šios šalies popmuzikos žvaigždė.

Prieš kelias dienas pasklido kalbos, kad šaliai atstovaus Johnas Newmanas – praėjusiame dešimtmetyje išpopuliarėjęs hito „Love Me Again“ atlikėjas, du sykius koncertavęs ir Lietuvoje.

Gerbėjai pastebėjo kelias jo užuominas internete, tačiau, pasirodo, pasklidę gandai buvo neteisingi.

Ketvirtadienio rytą BBC atskleidė, kad į „Euroviziją“ išties vyks Newmanas, bet kitas – Johno brolis, dainų kūrėjas Jamesas, nusprendęs rimčiau imtis dainininko karjeros.

„Eurovizijoje“ jis atliks dainą „My Last Breath“, kurią parašė pats su patyrusių kūrėjų komanda. Vienas jų, Iainas Jamesas, prisidėjo prie 2011-aisiais konkursą laimėjusios Azerbaidžano atlikėjų „Ell & Nikki” dainos “Running Scared”.

Konkurse skambėsiantis Jameso Newmano kūrinys:

Jamesas Newmanas už savo parašytas dainas yra įvertintas ne vienu apdovanojimu. Jis yra parašęs ne vieną didelį hitą – „Rudimental“ „Waiting All Night“, Calvino Harriso „Blame“ ir kitas populiarias dainas. Jis dirbo su Edu Sheeranu, Kesha, Toni Braxton ir kitomis ryškiausiomis žvaigždėmis.

Kaip vokalistas Jamesas Newmanas sužibėjo šokių muzikos žvaigždės Armino van Buureno hite „Therapy“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą