Muzika

2020.02.25 14:43

Į sceną grįžtantis buvęs „Eurovizijos“ atrankų dalyvis Mantvydas Sabaitis: buvau nusprendęs nebedainuoti

LRT.lt 2020.02.25 14:43

„Buvau dingęs iš muzikos pasaulio ir net svarsčiau apie šio etapo pabaigą savo gyvenime, tačiau supratau, kad be jos – kaip be rankų“, - netikėtus savo gyvenimo vingius atskleidžia r'n'b, trepo ir popmuzikos šalininkas Mantvydas Sabaitis.

Trys mėnesiai – tiek laiko užtruko atlikėjui nuo pat pamatų pastatyti naująjį kūrinį, kuris, tikisi jis, pradžiugins elektroninės muzikos gerbėjus. „Naujoji daina „Here“ yra per laiką susikaupusių emocijų ir įvairių išgyvenimų vaisius, kuris, tikiuosi, patiks mano klausytojams“, - teigė M. Sabaitis.

Daugiau nei metus „tylos įžadus“ muzikoje davęs atlikėjas MNTD grįžta. „Taip, buvau dingęs. Buvau nusprendęs nebedainuoti ir realizuoti save kitur, tačiau pertrauka man davė supratimą, kad muzika turi būti mano gyvenimo dalis. Pradėjau kurti savo minialbumą, kurį jau įpusėjau ir stengsiuosi, jei Dievas leis, išleisti šį pavasarį. Ši daina yra svarbi, nes viskas nuo pirmų akordų iki paskutinės natos yra mano, o tai užtruko nei daug nei mažai – tris mėnesius.“

Pasak MNTD slapyvardžiu prisistatančio buvusio popgrupės „Rollikai“ vokalisto, praeityje „Eurovizijos“ atrankoje su ja dalyvavusio Mantvydo Sabaičio, laikas, kurį jis praleido be muzikos, leido labiau išsigryninti mintis ir jas susidėlioti naujiems kūrybos fragmentams. Vis dėlto kas paskatino sukurti naująją dainą „Here“ atlikėjas nestakleidžia: „Mano gyvenime muzikos nebuvimas arba pertrauka padėjo įgauti naujų idėjų ir įkvėpimo kūrybai, bet apie ką ši daina nenorėčiau sureikšminti vien dėl to, kad žmonės vis vien muziką pritaiko sau, savo emocijoms, savo išgyvenimui, todėl norėčiau palikti mini paslaptį šioje vietoje“.

Tačiau kalbėdamas apie dainos žodžius jis buvo atviresnis: „Į tekstą žodžius surinkau gana greitai. Atrodo, lyg būčiau persikėlęs i alternatyvią visatą ir pasisėmęs daug gyvenimiškos patirties, kuri ir sudėta į šią dainą. Iš pirmo žvilgsnio žodžiai gal atrodo kiek niūresni, bet esmė yra savimotivacija ir vienas kito palaikymas. Visi esame žmonės, darome klaidų, bet turime palaikyti vienas kitą, kad ir kas benutiktų, nes kiekvieno kelias šiame gyvenime yra skirtingas, tad negalime tiesiog teisti žmonių ir imti į savo širdis negatyvo, nes kitaip patys paskęsime jame ir nebematysime kas esame.“

Prie dainos prisidėjo vienas perspektyviausių Lietuvos muzikos prodiuserių Vytautas Petrošius – Papūga. „Be jo pagalbos daina būtų skambėjusi kitaip, o dabar yra išgauta ir kartu išspausta geriausia jos skambėjimo versija, tad labai ačiū jam", - sako Mantvydas.