Muzika

2019.05.22 18:25

Euroviziniams islandų išsišokėliams „Hatari“ – keistas kerštas lėktuve, grupė žada skųstis

LRT.lt2019.05.22 18:25

Savaitgalį Tel Avive pasibaigusio „Eurovizijos“ dainų konkurso atgarsiai vis dar netyla. Tarptautinės žiniasklaidos dėmesio centre išlieka islandai „Hatari“, renginio finale iškrėtę akibrokštą.

Dešimtąją vietą finale užėmusi grupė, pagarsėjusi maištingu elgesiu ir juodu humoro jausmu, skelbiant TV žiūrovų balsus prieš kameras iškėlė šalikus su Palestinos vėliava.

Savo skeptiško požiūrio į tai, kad konkuras vyksta Izraelyje, dar iki kelionės į Tel Avivą neslėpę islandai „Eurovizijoje“ užėmė dešimtąją vietą, tačiau dėl savo skandalingo įvaizdžio ir poelgio į finalą sulaukė daug pasaulio žiniasklaidos dėmesio.

Apie „Hatari“ išsišokimą rašė daugelis didžiųjų pasaulio naujienų portalų, šią grupę išskyrė ir „didinga“ pavadino garsus JAV komikas Johnas Oliveris, prisipažinęs, kad „mielai apie šiuos islandus kalbėtų visą laidą“.

„Eurovizija 2019 Finalas.“ Islandija. „Hatari“ – „Hatrið mun sigra“

Tiesa, grupės poelgis Izraelyje sukėlė pasipiktinimo bangą, o konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga paskelbė svarstysianti, kokią nuobaudą taikyti Islandijai. Mat politinės temos „Eurovizijoje“ yra draudžiamos.

Į konkursą buvo atvykę ir dviejų grupės narių tėvai – aukštas pareigas einantys Islandijos diplomatai.
Internete buvo baiminamasi, kad dėl poelgio per finalą grupės saugumui Izraelyje galėjo kilti pavojus, tačiau „Hatari“ šią savaitę netrikdomi grįžo į Islandiją.

Tiesa, filmuotoje medžiagoje matyti, jog, muzikantams po finalo einant iš arenos, girdėjosi šūksniai „gėda Islandijai“.

O keisčiausio keršto grupė pirmadienį sulaukė Tel Avivo oro uoste. Izraelio oro linijų darbuotojas internete patalpino nuotrauką, iš kurios matyti, jog „Hatari“ nariai specialiai buvo pasodinti nepatogiausiose vietose lėktuve, kuris juos išskraidino namo.

Darbuotojas pasigyrė, kad visi trys pagrindiniai grupės atlikėjai buvo pasodinti lėktuvo gale, vidurinėse vietose, taip, kad būtų vienas kitam už nugaros ir negalėtų kalbėtis. „Štai ką jie už tai gavo“, - parašė vyras.

Jo patalpinta nuotrauka, kurioje matyti lėktuvo įlaipinimo bilietai, greitai pasidalijo ir grupės nariai. Prieš tai į socialinį tinklą „Instagram“ jie įkėlė Palestinos vėliavos atvaizdą.

Nors oro linijų poelgis nesukėlė kokios nors žalos grupės nariams, jie ketina dėl to pateikti skundą.

Duodamas interviu Islandijos portalui mbl.is, Islandijos eurovizinės delegacijos vadovas Felixas Bergssonas sakė, kad bus kreipiamasi į Izraelio skrydžių bendrovę ir pareikalauta pasiaiškinti, kodėl jos darbuotojas internete atskleidė asmeninius grupės narių duomenis.

Po „Hatari“ pasirodymo internete atsirado peticija, siūlanti diskvalifikuoti Islandiją iš kitų metų „Eurovizijos“ konkurso.

Šiuo metu ją yra pasirašę apie 33 tūkstančius žmonių.