Muzika

2019.05.21 17:54

Rusas Sergejus Lazarevas į „Euroviziją“ nebegrįš: pasipiktino dėl Sakartvelo balsų

LRT.lt2019.05.21 17:54

Šeštadienį pasibaigus „Eurovizijos“ konkursui, Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas pareiškė daugiau laimės jame nebandysiantis, tačiau dėl užimtos vietos jam kyla klaustukų.

Populiarus Rusijos atlikėjas „Eurovizijoje“ dalyvavo antrą sykį – kaip ir prieš trejus metus Stokholme, jis užėmė 3-ąją vietą.

Tiesa, 2016-aisiais jis laimėjo publikos balsavimą, o šįkart žiūrovų lentelėje liko ketvirtas. Konkursą laimėjo olandas Duncanas Laurence'as, beje, irgi netapęs nei žiūrovų, nei komisijos favoritu. Komisija pirmąją vietą skyrė švedui Johnui Lundvikui, žiūrovai - norvegams "KEiiNO".

Rusijos žiniasklaidai S. Lazarevas sakė, kad liko patenkintas savo pasirodymu, tačiau jam susidarė įspūdis, kad kai kurių šalių žiūrovai ir komisija buvo iš anksto nusistatę prieš jį.

Prieš išvykstant į šių metų „Euroviziją“, dainininko prodiuseris Filipas Kirkorovas pliekė Lietuvą, kurios komisija Sergejui prieš trejus metus neskyrė nė vieno balo.

Šįmet Lietuvos žiūrovai finale Rusijai skyrė aukščiausią įvertinimą, tačiau dainininko pyktis ir įtarimai nukrypo į kitą šalį – Sakartvelą.

 „Eurovizija 2019 Finalas“. Rusija. Sergey Lazarev – „Scream“

Visi penki šios šalies komisijos nariai S. Lazarevui finale skyrė paskutinę – 26-ąją vietą. Dainininkas įsitikinęs, kad tai – politinis sprendimas dėl įtampos tarp Rusijos ir Sakartvelo.

Tiesa, šios šalies publika rusui skyrė 8 balus.

Kita priežastis, dėl kurios, užsiminė Sergejus, galėjo pablogėti jo rezultatas, yra skandalas Baltarusijoje. Šioje šalyje prieš finalą buvo diskvalifikuota komisija – nes per anksti atskleidė, už ką balsavo pusfinalyje.

Vietoj Baltarusijos komisijos balsų buvo įskaitytas kelių kitų balsavusių Rytų Europos šalių komisijų balų vidurkis. Sergejus iš šios šalies komisijos dėl to negavo nė vieno balo.

Grįžęs į Maskvą, S. Lazarevas pareiškė, kad daugiau nemėgins jėgų „Eurovizijoje“, į konkursą užsuks nebent kaip svečias.

„Reikia laiku sustoti. Pirmiausia, nenoriu įkyrėti. Antra, čia išlįs kažkas negatyvaus. Jau reikia čia keliauti tiesiog kaip svečiui, kaip daro Verka Serdiučka“, - sakė S. Lazarevas.

Rusijoje jau dabar kalbama apie kitų metų „Euroviziją“, kuri vyks Nyderlanduose. Kalbama, kad jau dabar užkulisiuose žinomas 2020-ųjų dalyvis – tai esą bus atlikėjas Aleksandras Panajotovas.