Mokslas ir IT

2018.09.13 07:57

„Apple“ pristatė iškart tris naujus išmaniuosius telefonus

„Apple“ Kupertino būstinėje esančioje Steve`o Jobso auditorijoje pristatė savo naujausius įrenginius: tris išmaniuosius telefonus ir išmanųjį laikrodį.

„Apple“ vadovas Timas Cookas renginį pradėjo pristatydamas išmanųjį laikrodį „Apple Watch Series 4“. Jis padės ne tik nuolat būti pasiekiamu, bet ir pasirūpinti sveikata. Pavyzdžiui, laikrodis fiksuos širdies veiklą ir pastebėjęs širdies ritmo sutrikimus perspės apie tai ir patars apsilankyti pas gydytoją. Laikrodis net galės užfiksuoti prieširdžių virpėjimą. Taip įrenginys galės išmatuoti širdies darbą ir net padaryti kardiogramą.

Naujasis išmanusis laikrodis yra didesnis nei prieš tai išleistas modelis, turi geresnę garso sistemą ir didesnės raiškos ekraną.

„Apple“ atstovai pristatė ir labiausiai laukiamus naujuosius telefonų modelius. Kaip ir spėliojo technologijų žinovai, naujieji telefonai pavadinti „iPhone Xs ir „iPhone Xs Max“. Naujieji modeliai turi 5,8 ir 6,5 colio įstrižainės OLED ekranus.

Telefonuose integruotas HDR10 ekranas ir IP68 apsauga nuo dulkių bei vandens. Technologijų gerbėjai pastebėjo, kad naujieji modeliai labai panašūs į praėjusių metų telefoną „iPhone X“. Pagrindiniai skirtumai yra spalva, kuri dabar yra auksinė, o „iPhone Xs Max“ yra didžiausias kada nors kompanijos išleistas modelis.

Pagrindinė naujųjų „iPhone Xs“ dviguba kamera yra 12 MP su f/1.8 ir f/2.4 diafragma.

„iPhone Xs Max“ modelyje įmontuota didžiausia iki šiol „Apple“ sukurta baterija. Skelbiama, kad ji veiks pusantros valandos ilgiau nei pernykščio modelio. O „iPhone Xs“ baterija veiks pusvalandžiu ilgiau. Didžiausia naujovė – „iPhone Xs Max“ modelyje bus galima naudoti dvi SIM korteles, o „iPhone Xs“ vieną SIM kortelę ir vieną eSIM. Naujuose telefonuose panaudotos perdirbtos medžiagos, pavyzdžiui, plastikas ir kitos senų telefonų dalys. Tai sumažina pasaulyje vis senkančių brangiųjų metalų poreikį. Galiausiai pristatytas ir trečiasis „iPhone Xr“ modelis, kuris dar vadinamas ekonominiu. Jis turi 6,1 colio „Liquid Retina“ ekraną, vieno objektyvo 12 MP kamerą.

Visi trys modeliai turi patobulintą vaidų atpažinimo sistemą „Face ID“. Lietuvoje naujaisiais „iPhone“ telefonais bus prekiaujama nuo rugsėjo 28 dienos.

AFP/Scanpix nuotr.

Ekspertų prognozės ir spėlionės

Ekspertai atspėjo, kad „Apple“ pasiūlys tris 2018-ųjų laidos „iPhone“ modelius, kurių dizainas primins pernai pasirodžiusio „iPhone X“ stilių.

Kadangi konkurencija telefonų rinkoje anaiptol neslopsta, buvo spėliota, kad galbūt „Apple“ galėtų nustebinti pasiūlydama trijų objektyvų kamerą didesniame „iPhone Xs“ modelyje – panašią į tą, kuri veikia „Huawei P20 Pro“?

Deja, tai taip ir liko tuščiomis viltimis.

kspertai tikėjosi, kad gal jau atėjo metas ir pikselių skaičiaus šuoliui? Tačiau 16–19 megapikselių kameros vis dar lieka svajonėse.