Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.10.04 20:00

Vilniuje duris atvėrė laboratorijos ikimokyklinukams

Vilniuje atidarytos pirmosios laboratorijos vaikams, kuriose jie skatinami būti smalsūs ir į pasaulį pažvelgti tarsi pro didinamąjį stiklą.

Tyrimai rodo, kad požiūris į mokslą vaikams susiformuoja iki maždaug septintojo gimtadienio, todėl ankstyvajame vaikų amžiuje sužadintas smalsumas vėliau nebeišnyksta, jis tik vystomas. Edukologė Austėja Landsbergienė sako, kad kai gamtos mokslų pradedama mokytis šeštoje ar septintoje klasėje, jau būna per vėlu.

„[Tada] į juos pasineria tie, kurie negali nepasinerti, turi natūralų talentą ir gabumus. O mes juk kalbame, kad gamtos mokslas – valstybės inovacijų variklis ir viena iš ekonominio klestėjimo sąlygų. Tai mes turime pritraukti daugiau vaikų. Kaip tą padaryti? Sudominant juos nuo pat mažens“, – teigia edukologė.

Mažųjų mokslininkų laboratorijose įrengti pojūčių kilimėliai ir stalai, saulės sistemos planetos, paruošti vaikams pritaikyti įrankiai įvairiems eksperimentams atlikti.

Nors patraukti tokio amžiaus vaikų dėmesį ir jį išlaikyti sudėtinga, svarbu leisti jiems patiems tyrinėti. O padėti atlikti eksperimentus bei pasidalyti savo patirtimi į laboratorijas kviečiami ir mokslininkai.

Išsamiau apie laboratoriją ikimokyklinio amžiaus vaikams  – Erikos Alonderytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą