Mokslas ir IT

2019.04.16 19:18

Išbandžius sulenkiamą „Samsung Galaxy Fold“: dvi pristumtos lovos neatstos vienos „karališkos“?

LRT.lt2019.04.16 19:18

Po sulankstomų arba perlenkiamų telefonų pristatymų apie juos kalbėta išties daug: vieni piktinosi, kad parodos metu negalėjo jų išbandyti ir peikė tokių telefonų nepraktiškumą, kiti teigė, kad madingam aksesuarui negailės tūkstančių eurų ir lygino telefonus su prabangą ir gerą skonį parodančiais papuošalais.

Pirmasis įspūdis

Skelbiama, kad prekyba „Samsung Galaxy Fold“ JAV prasidės balandžio 26 d., o Europoje prekybos pradžia numatyta gegužės 3 d. Telefono kaina bus apie 2000 eurų ir iš esmės bus panaši į konkurentų sulenkiamo telefono „Huawei Mate X“.

Nors laukti liko visai nedaug, pristatome pirmųjų žurnalistų, galėjusių išbandyti šį telefoną, įspūdžius.

„Pirmasis įspūdis yra geras. Sulankstomas mechanizmas atrodo tvirtas, o tai, kad perlenktas didelis ekranas telpa tavo kišenėje, žavi. Tiesa, yra ir trūkumų. Pirma telefonas yra sunkus ir tai labai jaučiasi. Antra, aiškiai matoma sulenkimo raukšlė“, – teigė „Techradar“ ekspertas.

„Paėmęs į rankas šį telefoną iš karto pagalvojau apie dviviečiame viešbučio kambaryje esančias lovas, kurias galima pristumti viena prie kitos. Nors miegoti gal ir bus patogu, tačiau tokia lova niekados neprilygs karališkai dvigulei. Be to, viešbutyje praleidi vieną kitą naktį ir grįžti namo, o šį telefoną reiks lankstyti ir lovas stumdyti daug dažniau“, – įspūdžiais dalijosi „Wired“ žurnalistas.

Dizainas

Kompanijos atstovai tikina, kad jiems pavyko sukurti geriausią galimą perlenkiamo telefono dizainą, kurį jie tobulino ne vienierius metus. Telefonas susilenkia tarsi nešiojamasis kompiuteris, todėl ekranas yra apsaugotas iš visų pusių. Tai gana svarbus skirtumas nuo konkurentų „Huawei Mate X“, kuriame ekranas turėtų lankstytis į visas puses,  o ne tik būti atlenkiamas arba užlenkiamas. Atlenktas „Samsung Galaxy Fold“ virs „milžinu“ su 7,3 colio ekranu.

Gana patikimai atrodo ir unikalūs užrakto mechanizmai užfiksuojantys telefoną tam tikroje padėtyje. Jie neleidžia telefonui atsilenkti, kai jis yra kišenėje ar kuprinėje, be to, saugo jį nuo per stipraus perlenkimo į priešingą pusę.

Teigiama, kad telefonas turėtų sėkmingai susilenkti ir atsilenkti 200000 kartų. Išvertus šį įspūdingai skambantį skaičių į žmonių kalbą – telefoną bus galima perlenkti maždaug po 100 kartų kasdien penkerius metus.

Pirštų atspaudų jutiklis yra dešinėje telefono pusėje. Jį gana lengva ir praktiška pasiekti tiek nykščiu, tiek kitu pirštu. Čia taip pat yra mygtukas, kurį paspaudus pasiekiamas kol kas gana kontroversiškai vertinamas virtualus asistentas „Bixby“.

Tiesa, kaip telefonas šis įrenginys yra griozdiškas ir sunkus. Jis yra beveik dvigubai storesnis (17 mm) nei kiti telefonai, o tai reiškia, kad kelnių kišenė turės būti gana plati. Dar daugiau, 269 gramai jį daro vienu sunkiausių telefonų rinkoje. Pavyzdžiui, „Galaxy S10 Plus“ sveria 175 g, „iPhone XS Max“ – 208 g, „Huawei Mate 20 Pro“ – 189 g.

Vartotojai galės rinktis sidabrinės, juodos, žalios ir mėlynos spalvos telefonus.

Įdomu tai, kad nors sulankstomo telefono stiklas atrodo tvirtas, tačiau skirtumai nuo kitų „S“ serijos telefonų yra akivaizdūs. Be to, dažnai liečiant ekraną ant stiklo labai gerai matosi žmogaus pirštų atspaudai, kai kuriuos žmones tai gali tiesiog erzinti.

Ekranai

„Samsung Galaxy Fold“ turi du ekranus. Pirmasis AMOLED ekranas, į kurį žiūrime, kol telefonas užlenktas, yra 4,6 colio dydžio. Tai gana mažas ekranas, nes daugelio kitų telefonų ekrano dydis siekia bent 5 colius. Atrodo, kad rankoje laikomas labai mažas, bet storas telefonas, kuris šiek tiek primena užlenkiamus mygtukinius telefonus, kurie greitai nugrimzdo užmarštin.

Būtent todėl estetiškai šis telefonas atrodo gana neskoningai, bent jau kol „įjungtas“ telefono režimas. Yra teigiančių, kad būtent sulenkto „Samsung Galaxy Fold“ išvaizda neatitinka jo kainos ir visai neprimena prabangaus papuošalo ar aksesuaro, kuriuo jis gali būti pozicionuojamas.

Visgi mažytis AMOLED ekranas spalvas atkuria realistiškai ir kokybiškai, valdyti programėles ir naudotis pagrindinėmis telefono funkcijomis jame patogu.

Antrasis ekranas yra pagamintas iš kompozitinių polimerų sluoksnių. Tai pats ploniausias ekranas, kokį „Samsung“ yra sukūrusi. 7,3 colio ekranas puikiai tinka vaizdo medžiagoms ir nuotraukoms peržiūrėti, be to, palaiko HDR10+, o tai leidžia mėgautis aukščiausios kokybės vaizdais.

Tiesa, lazda visada turi du galus. Šiuo atveju – vieną perlenkimo raukšlę, kurios nepastebėtų nebent Brailio raštą puikiai pažįstantis asmuo. Žinoma, kai žaidžiamas įtraukiančio turinio kompiuterinis žaidimas, apie šį trūkumą galvoja mažai kas, tačiau jis lieka trūkumu.

„Samsung“ atstovai tikina, kad raukšlė, telefonui senstant, nedidės ir negilės, tačiau tai parodys tiek technikai, tiek žmogaus odai negailestingas laikas.

Valdymo patogumas

Kas kartą, kai atlenksite telefoną, aplikacijos, kurios bus naudojamos tuo metu, automatiškai bus atvaizduojamos didžiajame ekrane. Pavyzdžiui, jei tyrinėsite „Google Maps“ žemėlapius mažajame ekrane ir atlenksite telefoną, darbą galėsite tęsti toliau.

Visos aplikacijos, kurios yra įdiegtos į parduodamą telefoną, palaiko abiejų ekranų režimus, tačiau ar naujas programėles kuriantys programuotojai atkreips dėmesį į tokio dvigubo vaizdo galimybes, kol kas neaišku.

„Samsung“ atstovai tikino, kad tą padaryti programėlių kūrėjams yra gana lengva – nereikia perkurti egzistuojančios programėlės, reikia tiesiog ją papildyti ir adaptuoti.

Didysis šio telefono ekranas leidžia patogiai vienu metu valdyti iki trijų aplikacijų ekrane sukuriant multi-langus.

Po plonu stiklu visam tam tikrai užteks galios – 7 nm aštuonių branduolių procesorius su 12 GB RAM leidžia telefoną valdyti greitai, be įkyrios delsos.

512 GB vietos tikrai turėtų užtekti mėgstamiems filmams, muzikai ir sudėtingiausioms programėlėms. Tiesa, tai baigtinė telefono talpa, jos praplėsti galimybės nėra.

Kameros ir baterija

Šiame telefone yra šešios kameros. Pagrindinė trijulė, kuri yra telefono nugarėlėje, identiška įrengtoms „Samsung Galaxy S10“ ir „Galaxy S10 Plus“, todėl turėtų veikti pakankamai gerai.

Viena 10 MP (f/2.2) kamera yra telefono priekyje virš mažojo ekrano. Jos tikrai užtenka norint pasidaryti kokybišką asmenukę arba užtikrinti sklandų pokalbį vaizdo konferencijos metu. Atlenkus telefoną, randamos dar dvi kameros (dešinėje pusėje viršuje). Identišką asmenukių kamerą papildo 8MP (f/1.9) gylio pojūčio kamera, kuri perduoda informaciją, įjungus „fokusavimo gyvai“ režimą.

Į šį įrenginį įmontuotus 2 baterijos. Po vieną kiekvienoje telefono pusėje. Baterijų bendra talpa – 4380 mAh. Jos, kompanijos atstovų teigimu, turėtų užtekti visai dienai. Tačiau jei visą dieną per didelį ekraną žiūrėsime filmus, vargu, ar tokios baterijos pakaks.

Telefoną bus galima įkrauti be laidų, energiją iš vieno įrenginio „transportuoti“ į kitą. Šalia įkrovimo jungties netgi yra mažytis magnetukas, prie kurio galima pritvirtini, pavyzdžiui, belaides ausines.

Dėžutėje

„Samsung Galaxy Fold“ kaina yra didelė, tačiau bent jau įpakavimas ją atitinką. Dėžutė sukurta iš ekologiškų medžiagų, ją puošia unikali „Samsung“ grafika.

Viduje dėžutės rasite ne tik telefoną bei įkroviklį, bet ir belaides „Galaxy Buds“ ausines, lengvą ir tvirtą telefono dėklą, kuris turėtų geriau apsaugoti telefoną.

JAV, be metų trukmės telefono draudimo, naujo telefono savininkai dar papildomai gaus metinę „YouTube Premium“ narystę.

Parengė Tautvydas Lukaševičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.