Lietuvoje

2015.02.03 19:12

L. Graužinienė sako girdėjusi, kad renkant parašus dėl sesijos kalbėta apie karą

BNS 2015.02.03 19:12

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė antradienį pareiškė girdėjusi, kad renkant parašus dėl neeilinės sesijos parlamentarai buvo gąsdinami galimu karu, tačiau pridūrė nežinanti, ar tai yra tiesa.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė antradienį pareiškė girdėjusi, kad renkant parašus dėl neeilinės sesijos parlamentarai buvo gąsdinami galimu karu, tačiau pridūrė nežinanti, ar tai yra tiesa.

Parlamento vadovė teigė ketinanti tai aptarti su frakcijų vadovais ir kreiptis į atitinkamas institucijas.

„Buvo motyvuojama, kad tų parašų reikia, nes galime nespėti, jeigu bus karo atvejis. Kiek tai yra tiesa, tai aš negaliu atsakyti, bet aš tikrai kviesiuosi frakcijų vadovus, jeigu tie dokumentai bus užregistruoti, ir jeigu tokiu būdu buvo surinkti parašai, tai aš kreipsiuosi į atitinkamas institucijas“, – „Lietuvos ryto televizijai“ sakė Darbo partijos pirmininkė.

Opozicijos atstovas konservatorius Jurgis Razma tokias L. Graužinienės kalbas pavadino kliedesiais.

„Kas čia per kliedesiai? Matyt, Seimo pirmininkė tiek susijaudino, kai pamatė į sesiją įrašytą klausimą dėl Darbo partijos finansų. Juokauti karo atvejais visiškai netinka. Pirmininkei reikia pasižiūrėti į buvusią praktiką kelerius metus atgal, sesijos būdavo kviečiamos nesant jokių ekstremalių įvykių“, – BNS sakė J. Razma.

Konservatoriai ir liberalai neeilinę Seimo sesiją siūlo surengti vasario 10–12 dienomis.

Į jos darbotvarkę siūloma įtraukti siūlymą Antikorupcijos komisijai pavesti atlikti parlamentinį tyrimą dėl Darbo partijos rinkimų finansavimo, iškviesti socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę bei užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dėl Norvegijoje paimtų lietuvių vaikų, paskubinti „tvarkiečio“ Rimo Ručio teisinės neliečiamybės panaikinimo procedūrą, pateikti rezoliuciją dėl Ukrainos ir svarstyti prezidentės siūlomas pataisas dėl kovos su rusiška propaganda.

L. Graužinienė, kaip ir socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius, šią iniciatyvą sieja su artėjančiais savivaldos rinkimais.

„Esu kritiška, kad rinkimai būtų perkelti į parlamentą. Per brangiai mokesčių mokėtojams kainuos Seimo darbas neeilinės sesijos metu, kad kažkas iš opozicinių partijų, ar liberalai, ar konservatoriai, galėtų darytis reklamą, ir taip gerinti savo rinkimų rezultatus“, – sakė Seimo pirmininkė.

„Tie klausimai, kuriuos kelia dėl Darbo partijos konkrečiai, ne kartą esu sakiusi, kad įstatymuose yra viskas reglamentuota, kokios institucijos turi įsijungti į procesą, ir, kiek žinau, jos yra įsijungę“, “- teigė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.