Lietuvoje

2014.03.18 22:32

V. Uspaskicho neliečiamybės klausimas iš Seimo darbotvarkės vėl išbrauktas

BNS 2014.03.18 22:32

Seimo seniūnų sueiga antradienį iš plenarinio posėdžio darbotvarkės vėl išbraukė klausimą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo.

Seimo seniūnų sueiga antradienį iš plenarinio posėdžio darbotvarkės vėl išbraukė klausimą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo.

Kadangi V. Uspaskichas dar vieši Rusijoje, nutarta be jo šio klausimo nesvarstyti.

Antradienį Seimas turėjo spręsti dėl komisijos, kuri nagrinėtų prokuroro prašymo panaikinti šio Seimo nario teisinį imunitetą pagrįstumą, sudarymo.

Generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymas leisti Darbo partijos frakcijos narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seime guli nuo praėjusių metų spalio pradžios. Spalio 3 dieną prokuroras atsiuntė savo kreipimąsi, bet parlamento vadovė Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė tik lapkričio 19 dieną įtraukė šį klausimą į darbotvarkę.

Tuomet Seimas nepritarė siūlymui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri turėjo nagrinėti generalinio prokuroro kreipimąsi dėl minėto „darbiečio“ imuniteto. Komisijos sudarymui pasipriešino „darbiečiai“ ir opozicija, kuriai neįtiko „tvarkiečio“ Petro Gražulio kandidatūra į komisijos pirmininko postą. Netrukus parlamentui buvo pateiktas antras projektas dėl komisijos sudarymo, bet jis dėl įvairių priežasčių vis neįtraukiamas į darbotvarkę.

Prokurorai nori Darbo partijos įkūrėjui pateikti įtarimus dėl teismo įžeidimo. Jis teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais. Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo leidimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.