Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.22 23:22

VRK ruošiasi rinkimų maratonui: žada – rezultatai visuomenę pasieks greičiau

Rinkimų komisijos rengiasi kitą savaitę prasidedančiam išankstiniam balsavimui kovo 3-iąją vyksiančiuose Savivaldos rinkimuose. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė atkreipia dėmesį į šiuose rinkimuose įsigaliojusią naujovę - rinkėjai galės rinkti tik to miesto ir rajono merą ir tarybą, kuriame yra deklaravę savo gyvenamąją vietą iki gruodžio 3-iosios.  

Rinkimų apygardose, kurios kuriasi savivaldybių patalpose, pats darbymetis. Statomos balsavimo kabinos, atvežamos urnos ir rinkimų biuleteniai. Jau kitą trečiadienį prasidės išankstinis balsavimas sekmadienį vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. Visoje Lietuvoje rinkimų apygardose šį savaitgalį vyks ir repeticija - rinkimų komisijų nariai mokysis į specialias kompiuterių programas suvedinėti balsavimo rezultatus, kad rinkimų naktį mokytis nebereikėtų.

Vienas iš pasirengimo tikslų - kuo greičiau paskelbti balsavimo rezultatus.

„Galbūt pirmieji rezultatai ir netrukus bus iš mažųjų rinkimų apylinkių ir 10 val. turėsim, bet sudėtinga prognozuoti, kada - viskas priklausys nuo to, kaip greitai seksis komisijoms dirbti kiek mes rinkėjų turėsime, ar nebus nesusipratimų su stebėtojais ir taip toliau“, – sakė VRK vadovė Laura Matjošaitytė.

Didžiausias iššūkis laukia Vilniaus rinkimų apygardos, kurioje balsuoja ne tik didžiausio Lietuvos miesto gyventojai, bet ir daug čia studijuojančių ar dirbančių žmonės, kurie registruoti kitose savivaldybėse ir ateina balsuoti iš anksto, kad galėtų pasinaudoti rinkimų teise nevažiuodami į gimtąjį miestą ar kaimą.

„Praeitą kartą buvo, kad viena komisija ne ten įrašė - nuo galo pradėjo, užtai buvo ilgiau, bet manau, kad iki kokios pirmos nakties gal jau visi šiais metais susitvarkys“, – sakė Vilniaus miesto rinkimų komisijos pirmininkė.

Šie savivaldos rinkimai nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad rinkėjai galės balsuoti tik už to miesto ar rajono valdžią, kuriame deklaravo savo gyvenamą vietą ne vėliau nei 90tim dienų iki rinkimų - tai yra iki gruodžio trečiosios.

Nesuspėję iki gruodžio 3 dienos deklaruoti savo gyvenamosios vietos savivaldybėje kurioje gyvena ir kurios valdžią norėtų rinkti turės laukti kitų rinkimų ar balsuoti už tą, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą 90imt dienų iki rinkimų.

Plačiau – Kristinos Jackūnaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi