Lietuvoje

2018.12.12 23:41

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D. Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.12 23:41

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamoms įstatymo pataisoms, aiškiau apibrėžiančioms mokytojų etatinį apmokėjimą, darbo krūvius, ir ketvirtadienį Seime žada registruoti dar vieną įstatymo projektą dėl papildomo finansavimo. Streikuojanti profesinė sąjunga sako, kad jiems svarbiausia, kokie rezervai bus rasti mokytojų algoms didinti.

D. Grybauskaitės pataisos supaprastintų mokytojo etatinio apmokėjimo tvarką, didesnis dėmesys būtų skirtas tiesioginiam pedagogo darbui – pamokoms.

„Prezidentės įstatymas iš esmės nesikeis. Jos įstatymo pataisos buvo skirtos iš tikrųjų sureguliuoti etatinio įvedimo tvarką, padaryti paprastesnę. Padarysime konkretesnius ir paprastesnius sprendimus, kaip ir norėjo prezidentė, ir mūsų visi socialiniai partneriai. Pakeliui sprendžiame ir kitą problemą, kurios neuždavė prezidentė, tai yra ir finansinių dalykų klausimas“, – sako Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.

Kadangi prezidentės pataisose papildomas finansavimas nenumatytas, komitetas dėl to žada Seime registruoti dar vieną įstatymo projektą.

Plačiau apie tai – Urtės Korsakovaitės ir Ainos Mizgirdės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.