Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.20 14:19

Gėjų paradą Vilniuje drumsti bandęs V. Šustauskas stojo prieš teismą

Vilniuje teisiamas buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas, kaltinamas dėl policininkų įžeidimo gėjų eitynių metu.

Vilniuje teisiamas buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas, kaltinamas dėl policininkų įžeidimo gėjų eitynių metu.

Antradienio popietę teismas sostinėje nagrinėja V. Šustauskui po gėjų parado Vilniuje iškeltą bylą.

Vilniaus miesto apylinkės teisme V. Šustauskas yra traukiamas administracinėn atsakomybėn dėl pasipriešinimo policijai, pareigūnų įžeidimo.

Kaip žinoma, ir buvęs Kauno meras V. Šustauskas, ir Seimo narys Petras Gražulis (pastarojo byla bus nagrinėjama atskirai) įsivėlė į konfliktą su pareigūnais liepos 27 d., kai Vilniuje vyko gėjų paradas.

V. Šustauską gina garsus advokatas Rimas Andrikis.

Pasak V. Šustausko, jį policininkai sulaikė „už nieką“.

„Jie paklausė, ką turiu kelnėse. Aš liaudiškai atsakiau, ką vyras turi kelnėse“, – teisme pareiškė V. Šustauskas.

Buvęs Kauno meras teisėją tikino nesąs inteligentas. Jis kartojo žodžio „genitalijos“ tuo metu net nežinojęs, tik vėliau, jau po įvykio, skambinęs pasikonsultuoti su vienu mokslininku.

V. Šustauskas svarstė, kad jei tokį įmantrų žodį būtų pavartojęs, pareigūnai galėjo jo nesuprasti ir galbūt būtų liepę nusimauti kelnes.

V. Šustauskas teisme minėjo, kad lemtingą popietę į Vilnių buvo atvykęs be jokių smurtinių planų, norėjo „tik pasižiūrėti“, kaip žygiuoja homoseksualai.

„Pasistačiau automobilį prie Vidaus reikalų ministerijos. Iškart supratau, kad tą dieną būsiu imamas“, – teismui viską nuo pradžių pasakoti pradėjo V. Šustauskas.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 straipsnio 2 dalis numato, kad policijos ar Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės saugumo departamento, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.

Homoseksualų eitynių metu už viešosios tvarkos sutrikdymą, pareigūnų reikalavimų nevykdymą, smulkų chuliganizmą ir pasipriešinimą pareigūnams Vilniaus policijai iš viso teko sulaikyti 28 asmenis.

Beje, V. Šustausko administracinio teisės pažeidimo byla Vilniaus miesto apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjama 8.30 val., tačiau jis paprašė atidėti posėdį iki popietės, kad spėtų atvykti sostinę.

Bylą nagrinėjanti teisėja Danutė Mickevičienė nutarė kitame teismo posėdyje apklausti policininkus. Byla atidėta iki rugsėjo 3 d. popietės.

  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi