Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.05 17:17

K. Navickas: prezidentės pats paprašiau atleidimo iš pareigų, su premjeru nematau galimybės dirbti

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.12.05 17:17

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, trečiadienį susitikęs su prezidente Dalia Grybauskaite, teigė šalies vadovės pats paprašęs, kad būtų atleistas. 

Pasak K. Navicko, su premjero Sauliaus Skvernelio sprendimu atleisti iš pareigų jis pats nesutiko.

K. Navickas po susitikimo su prezidente, kuris truko kiek daugiau negu 10 minučių, žurnalistams sakė, kad D. Grybauskaitė jam padėkojo už darbus.

„Aš prezidentės paprašiau, kad būčiau atleistas, nes tikrai nematau galimybės dirbti komandoje su dabartiniu premjeru, kuris stato ministrus į priešakines pozicijas, o paskui palieka vienus“, – prezidentūroje žurnalistams sakė K. Navickas.

E. Blaževič/LRT nuotr.

„Manęs buvo praprašyta, kad aš pateikčiau atsistatydinimo pareiškimą savo valia. Aš su tuo nesutikau, nes mano motyvas yra labai paprastas – mano atleidimas yra bet kokiu atveju destrukcinis veiksmas, jis neprisideda prie darnios valstybės veiklos“, – S. Skvernelio elgesiu piktinosi K. Navickas.

Iš pareigų atleidžiamas K. Navickas piktinosi dėl vyriausybės sprendimų, susijusių su miškų kirtimo normomis, su urėdijų reforma, kuri esą neduoda laukto ekonominio efekto.

„Tas priekaištas, kad aš stabdau reformas, tai tikrai labai norėčiau sužinoti, kurias, nes tos, kurios stoja, tai labiau iš premjero pusės negu iš manęs. Galiu priminti ir oro taršos planą, kuris pavadintas „oriniu“. Mes galime sakyti, kad neturi taršos problemų, neturime klimato kaitos dalykų, bet aš tikėjau ir tikėsiu aplinkosaugos prasme tuo, kas buvo programoje, ir tą savo darbą tęsiu, nebūdamas vyriausybės nariu“, – aiškino K. Navickas.

Iš pareigų atleidžiamas aplinkos ministras pasakojo, kad apie siūlymą pačiam traukti iš pareigų jis sužinojo iš premjero sekretoriato vadovės, kurį esą pasakė, kad pasitraukti reikia, kad „procesas būtų sklandus“. K. Navickas patikino, kad prezidentė jo neprašė pasilikti aplinkos ministro pareigose.

„Atvirai pasakysiu – neturiu ir neturėjau politinio palaikymo nei iš „valstiečių“ frakcijos, nei iš paties premjero. Tol, kol vykdai valinius sprendimus, viskas vyko gerai, bet, kai turi savo nuomonę, tas nepatinka. Aš jaučiuosi laisvas ir laisvas išeiti“, – aiškino K. Navickas.

Vėliau jis patikslino, kad premjero, prezidentūros palaikymą jautė, kai buvo vykdoma urėdijų reforma.

Vis dėlto, anot K. Navicko, jam iki šiol nebuvo paaiškinti jo atleidimo iš pareigų motyvai.

Premjerui S. Skverneliui pirmadienį paskelbus apie švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, aplinkos ministro K. Navicko ir kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson atleidimą iš pareigų, šalies vadovė D. Grybauskaitė pareiškė nematanti realių priežasčių pertvarkyti vyriausybę. Prezidentė teigė norinti susitikti su K. Navicku ir L. Ruokyte-Jonsson.

D. Grybauskaitė akcentavo, kad trijų ministrų atleidimas neišsprendžia šiuo metu svarbiausios – etatinio pedagogų darbo apmokėjimo – problemos. Jos teigimu, atleisdamas ministrus „premjeras mėgina taip savo problemas nustumti ant kitų galvų“.

S. Skvernelis sako, kad pasitiki atleidžiamais ministrais, bet nori duoti naują postūmį reformoms švietimo, kultūros ir aplinkos apsaugos srityse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi