Lietuvoje

2018.10.07 18:02

Kariuomenės atstovas: tyrimas dėl Pabradėje per pratybas žuvusio kario gali trukti kelis mėnesius

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.10.07 18:02

Pabradėje per pratybas šarvuotam automobiliui atsitrenkus į medį žuvo Vokietijos karys, sekmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. Šiuo metu tyrimą atlieka Vokietijos teisėsaugos institucijos. Kariuomenės atstovas Gintautas Ciunis LRT RADIJUI teigia, kad tyrimas gali trukti ir kelis mėnesius.

Lietuvos kariuomenė sako, kad įvykis yra nelaimingas atsitikimas.

„Pratybų metu vairuodamas evakuacinį tanką karys atsitrenkė į medį ir žuvo. Net ir įvykį matę liudininkai gali sunkiai paaiškinti, kas įvyko.

Šiuo metu daromi tyrimai, kad susidarytume galutinę versiją. Tai šiuo metu daro Vokietijos policija. Vėliau jau paaiškės, kas įvyko, kokių prevencinių priemonių reikia imtis, kad tokių nelaimių daugiau neįvyktų.

Tai buvo visiškai rutininės pratybos, mažo profilio, nebuvo masinės. Tokios, kokias daro visi pėstininkai kiekvieną dieną“, – LRT RADIJUI sako G. Ciunis.

Nelaimė įvyko šeštadienį, apie ją viešai paskelbta po to, kai apie nelaimę informuoti kario artimieji.

„Skaudi nelaimė įvyko į medį atsitrenkus kario vairuojamai šarvuotai transporto priemonei“, – rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos kariuomenės atstovas kapitonas Gintautas Ciunis BNS sakė, kad daugiau žmonių per incidentą nenukentėjo. Jo teigimu, žuvęs karys buvo gimęs 1984 metais. 

Karys tarnavo Vokietijos vadovaujamame NATO batalione, kuris Lietuvoje dislokuotas praėjusiais metais. 

Tai pirmas karys užsienietis, žuvęs per NATO pajėgų pratybas Lietuvoje.

Kaip teigiama pranešime spaudai, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovybė reiškia gilią užuojautą ir linki stiprybės nelaimingo atsitikimo metu žuvusio Vokietijos kario artimiesiems ir tarnybos draugams, Vokietijos Federacinės Respublikos vadovybei bei Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.