Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.21 08:58

E. Gentvilas mano, kad partija išgyventų R. Šimašiaus atitolimą

ELTA 2018.09.21 08:58

Yra politikų, kuriems partinė priklausomybė it akmuo po kaklu, tačiau Vilniaus meras Remigijus Šimašius negalėtų būti prie tokių priskirtas, mano Lietuvos liberalų sąjūdžio (LRLS) vadovas Eugenijus Gentvilas. 

„Iš šalies yra tokia interpretacija, kad R. Šimašiui naudingiau būtų kandidatuoti su komitetu, o ne su partija. Teoriškai gali būti situacija, kad Vilniaus rinkimuose matysime R. Šimašiaus komitetą ir partijos sąrašą – tai priklauso nuo partijos skyrių sprendimo. Mes suinteresuoti, kad Vilnius būtų liberalų miestas, ar bus Šimašius su komitetu, ar su partija“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė E. Gentvilas. 

Politikas pastebėjo, kad R. Šimašius prisidėjo prie partijos programos ir strategijos kūrimo, todėl jo motyvai negali būti susiję su ideologiniais prieštaravimais liberalams. „Gaila kiekvieno žmogaus ir susibūrimų, kurie pasisuka nuo partijos, tačiau viskas yra išgyvenama. (...) Bet kuriuo atveju nematau tikslo bėgti į populizmo lankas“, – tikino liberalų vadovas. 

Paklaustas, ką mano apie parlamentaro Vitalijaus Gailiaus ketinimus atsiriboti nuo partijos, E. Gentvilas juokavo, kad pastaruoju metu pasigirsta įvairiausių gandų – partijos vadovui teko girdėti, kad jo vadovaujami liberalai bandys siekti narystės Artūro Zuoko partijoje, tačiau galiausiai tai pasirodė esą netiesa. 

„Nenoriu kalbėti už V. Gailių, tačiau gali būti, kad jis kandidatuos į Joniškio mero postą. Sprendimo dar nėra, tačiau žinau, kad kandidatai į Joniškio tarybą eis su partijos vėliava“, – sakė E. Gentvilas. 

Liberalai su keblumais susiduria ir Klaipėdoje, kurios liberalų skyrius rinkimuose nusprendė kelti ne dabartinio mero Vytauto Grubliausko, o Simono Gentvilo kandidatūrą. Tuo nepatenkintas Klaipėdos meras prakalbo apie galimybę rinkimuose dalyvauti be partijos palaikymo. „Būčiau prastas politikas, jei neišbandyčiau visų galimybių siekti posto“, – LRT TELEVIZIJAI trečiadienį sakė V. Grubliauskas. 

Pasklidus kalboms, kad Vilniaus, Klaipėdos ir kitų miestų liberalai savivaldybių rinkimuose ketina dalyvauti ne su partija, o kaip nepriklausomi komitetai, kilo abejonių partijos ateitimi. Liberalų stovykloje baiminamasi, kad R. Šimašiaus sprendimas kandidatuoti be partijos palaikymo gali būti mirtinas smūgis partijai, kurios buvęs pirmininkas Eligijus Masiulis bei nariai Gintaras Steponavičius ir Šarūnas Gustainis teisiami dėl prekybos poveikiu vadinamojoje „MG Baltic“ byloje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi