Lietuvoje

2018.09.15 21:16

Rotušės aikštėje – nebenaudojamų padangų krūvos ir aitrus sąvartyno kvapas

LRT.lt2018.09.15 21:16

Šeštadienį visas pasaulis minėjo „World Cleanup Day“, kurios metu siekiama atkreipti pasaulio gyventojų dėmesį į Žemės planetos užterštumą. Lietuvoje ši akcija buvo minima Vilniaus Rotušės aikštėje, skelbiama “Let`s Do It Lietuva” pranešime. Akcijos metu aikštė buvo nuklota nebenaudojamomis padangomis, o miesto svečiai ir vilniečiai galėjo gauti daugiau informacijos apie ekologiją ir taršą.

Renginio metu “Let`s Do It Lietuva” ir “JCI Lietuva” savanoriai vykdė aplinkosauginę demonstraciją, siekdami visuomenės dėmesį, į Lietuvoje ir pasaulyje aktualias aplinkosaugines problemas. Šio renginio tikslas buvo parodyti, kad taršos problemos yra sprendžiamos šviečiant visuomenę, vykdant prevenciją, o ne šalinant problemų padarinius, kaip pavyzdžiui atliekų rinkimas.

Vilniečius ir miesto svečius viliojo meninė - aplinkosauginė instaliacija šalia veikiančio Rotušės aikštės fontano. Instaliacijai buvo panaudotos padangos, sudėliotos krūvomis, kurios simbolizuoja vieno žmogaus pagaminamą atliekų kiekį per vieną dieną ar mėnesį. Fontano vanduo simbolizavo švarų vandenį.

Europoje vos kelios valstybės galėtų pasigirti tokios geros kokybės vandens ištekliais, kokius turi Lietuva. Taip pat prie instaliacijos smalsuolius intrigavo viduryje miesto širdies atsiradęs aitrus ir nemalonus kvapas. Nosį riečiantis sąvartyno kvapas instaliacijai sukėlė stiprų emocinį poveikį, kokie yra žmonijos besaikio nuolatinio vartojimo padariniai. Renginys praėjo sklandžiai. Padangų ir vandens instaliaciją aplankė apie 1000 vilniečių ir miesto svečių.