Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.10 23:25

Estijos ir Latvijos kibernetinio saugumo ekspertai nesidomėjo „Yandex.Taxi“ veikla

Po kibernetinio saugumo ekspertu perspėjimu, Lietuvos duomenų apsaugos inspekcija kreipėsi į kolegas Nyderlanduose, Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje prašydami informacijos kaip „Yandex.Taxi“ tvarko klientų asmeninius duomenis. Tuo metu Latvijos ir Estijos kibernetinio saugumo ekspertai „Yandex.Taxi“ veikla susidomėjo tik po Lietuvoje atlikto tyrimų, tačiau ir po to estai tik ragina vartotojus atidžiai sekti kokias programėles naudoja.

Dvi savaitės ir keliasdešimt tūkstančių vartotojų Vilniuje važinėjančių „Yandex.Taxi“. Nepaisant kibernetinio saugumo ekspertų perspėjimų nenaudoti šios programėlės, nes ji reguliariai jungiasi prie serverių Rusijoje, ir gali kaupti kone visus kliento išmaniajame telefone esančius duomenis, o jie gali patekti ir į Maskvos rankas.  

„Didžiausią pagrindą tyrimui galėtų sudaryti informacija, kad programėlė veikia asmeniui nežinant, t.y. veikia backroundiniu (foniniu LRT.lt) režimu, tai reiškia, kad nežinant jungiasi prie tam tikrų serverių ir perduoda duomenis. Natūralu, kad asmenys apie tai nežino. Tokį įžvelgiame, kaip galimą pažeidimą“, – sako valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Raimondas Andrijauskas.

R. Adrijausko teigimu, estų duomenų saugumu besirūpinantys pareigūnai atsakė jokių pažeidimų nenustatę. „Yandex.Taxi“ programėlė Estijoje ir Latvijoje dar populiaresnė.

Neoficialiai, daugiau nei tris mėnesius veikianti „Yandex“ Taline jau aplenkė taip pat pavėžėjimo paslaugas teikiančią „Uber“ ir atsilieka tik nuo estų įmonės „Taxify“.

Rygoje „Yandex.Taxi“ veikia jau kone pusmetį. Tyrimus, kur keliauja vartotojų duomenys, latvių kibernetinio saugumo ekspertai pradėjo tik po lietuvių įspėjimų. 

Plačiau apie tai – Edvardo Špoko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi