captcha

Jūsų klausimas priimtas

30 km ketvirtakursių karių žygis vainikuotas pirmųjų laipsnių karinių suteikimu

Įveikę 30 kilometrų žygį, į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją grįžo ketvirto kurso kariūnai. Dvi savaites jie praleido poligone Pabradėje, kur vyko paskutinės vertinamosios pratybos.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Dvi savaites trukusios pratybos – paskutinis kariūnų kvalifikacinio egzamino etapas. Sėkmingai jį išlaikiusiems bus suteiktas pirmasis – karininko leitenanto – laipsnis. Pasak pratybų vadovo, kariūnai vykdė ne tik žvalgybos, patruliavimo, puolimo ir gynybos operacijas, bet ir mūšio mieste užduotis.

„Siekiame įvesti kariūnus į visiškai nestandartines situacijas, pavyzdžiui, suplanuoji operaciją, ir netikėtai atsiranda papildomos pajėgos, tau reikia versti savo vienetą kovoti nenumatytose situacijose. Tokių situacijų buvo ne viena ir ne dvi. Kariūnai užauga tokiose situacijose, aš tuo esu įsitikinęs“, – požiūrį dėstė pratybų „Tvirta lyderystė 2018“ vadovas kpt. Gintautas Razma.

Sutikus kariūnus buvo pristatyti geriausiai užduotis atlikę absolventai. Šiemet už aukščiausius rezultatus „Baltų kovos kirviu“ apdovanotas kariūnas Andrius Juozelskis. Jo nuomone, pratybose svarbiausias komandinis darbas – tik taip gali būti įveikti iššūkiai.

Išsamiau – Gretos Zulonaitės reportaže.

Asociatyvinė BNS nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...