Lietuvoje

2018.06.17 22:28

G. Paluckas sako, kad valdantieji siekia jį eliminuoti iš rinkimų ir nukirpti finansavimą

BNS 2018.06.17 22:28

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad valdančiųjų siūlymai riboti teistų asmenų dalyvavimą rinkimuose ir keisti partijų finansavimo tvarką nukreipti asmeniškai prieš jį ir visą partiją.

„Partijų finansavimo įstatymu siekiama atimti iš LSDP finansavimą, o kitu įstatymu – lyderį“, – BNS sekmadienį sakė G. Paluckas.

Valdantieji „valstiečiai“ ir Socialdemokratų darbo partija siūlo, kad į Seimą, merus ir Europos Parlamentą 10 metų po nuosprendžio negalėtų būti renkami politikai, nuteisti už nusikaltimus valstybės tarnybai, viešiesiems interesams ir finansų sistemai.

Seime taip pat skinasi kelią pataisos, kurios Socialdemokratų darbo partiją įkūrusiems politikams leistų gauti dalį valstybės dotacijos. Pagal projektą, parlamentinei partijai ar frakcijai Seime suskilus ir įregistravus naują partiją, turinčią daugiau partijos narių-Seimo narių nei buvusi partija, dotacija už išrinktus Seimo narius būtų padalinama abiem proporcingai pagal parlamentarų skaičių frakcijose.

Valdantieji tikina, kad pirmasis projektas nukreiptas prieš politinę korupciją, o antruoju įtvirtinama demokratiškesnė ir skaidresnė tvarka.

Tačiau G. Paluckas atkreipia dėmesį, kad dotacijos siekianti atskilusi partija rinkimuose nedalyvavo, o įstatymas dėl teistų asmenų darytų poveikį konkrečiai jam.

„Nauja partija rinkimuose nedalyvavo, tai pagal kokius rinkimų rezultatus siūlo skirstyt? Abejoju, ar tie siūlymai atitinka Konstituciją, bet kam rūpi. Ginčai užtruks, o rinkimai greit“, – kalbėjo G. Paluckas.

„Turim, apgailestauju, du teistus partijos lyderius – mane ir Uspaskichą. Jis teistas už apgaulingą buhalterinę apskaitą, šis nusikaltimas neįeina į korupcinių sąrašą. Aš už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi nesiekiant naudos. Šis yra korupcinių sąraše“, – sakė G. Paluckas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2012 metais konstatavo, kad G. Paluckas piktnaudžiavo tarnyba, nes būdamas Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriumi protegavo vieną įmonę, teikusią graužikų naikinimo paslaugas.

Socialdemokratų darbo frakciją įkūrė politikai, nesutikę su partijos sprendimu trauktis iš valdančiosios koalicijos. Jie vėliau oficialiai įsteigė naują Socialdemokratų darbo partiją.